Skocz do zawartości

Kolumny Dali Ikon 6 i co dalej ?


perygru

Recommended Posts

Cytat

Co może złagodzić dźwięk źle nagranych płyt ?



Droższą opcją może być zastosowanie dzielonego wzmacniacza, gdzie wzmacniacz mocy współpracuje z DWOMA przedwzmacniaczami (jeden tranzystorowy, drugi lampowy). W zależności od jakości nagrań czy rodzaju muzyki możesz sobie przełączać.
Tańszą opcją jest zastosowanie popularnego niegdyś bufora lampowego Musical Fidelity X10-D, pieszczotliwie zwanego prosiaczkiem. Pomiędzy jest opcja zakupu lampowego odtwarzacza CD. Osobiście nie jestem zwolennikiem 100% lampowego brzmienia, wolę tylko lekko zlampizowany. Rzecz gustu.

Niestety, to są tylko półśrodki, schrzanionego u podstaw nagrania nie naprawisz icon_redface.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, będę uważniej wybierał płyty.
Proszę też o pomoc na czym ustawić kolumny, chętnie linki do tematów i informacji po polsku.
Wiem, że nie bezpośrednio na podłodze. Jak to wygląda ? Płytka np. granitowa ale jakaś podkładka tłumiąca ? Kolce nad pod płytką ?
Szukam sam ale znajduję jak rozstawić kolumny.
Nie pogardzę linkami do informacji o adaptacji akustycznej byle były w miarę proste i jasne (nie linki tylko informacje na temat akustyki ustawień itp.)
Jakie opinie macie o tych kolumnach: http://allegro.pl/kolumny-kef-iq90-i5063823626.html
I jeszcze te: http://allegro.pl/monitor-audio-silver-8i-i5072917570.html
Dokładniej w odniesieniu do Dali Ikon 6 i Canton Ergo RC-L ?
Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w zakupie Cantonów w niemczech ?
Dziękuję za wasze dotychczasowe opinie i proszę o dalszą pomoc w złożeniu dobrego zestawu stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trudno, będę uważniej wybierał płyty.



No sorry, ale to jest właśnie ten objaw audiofilii, którego nie lubię.

Mam na regałach wiele płyt nagranych tragicznie z takich czy innych względów, których jednak nigdy się nie pozbędę ze względu na ich walory muzyczne. Nikt mi nie powie, że pierwsza płyta SBB (koncert w Stodole) czy Brygada Kryzys są świetnymi nagraniami pod względem produkcji. To samo dotyczy "In Rock" Purpli i wielu innych płyt.
Nie przestanę ich słuchać tylko dlatego, że źle brzmią icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiałów o akustyce i ustawianiu kolumn, napisz do mnie na PW i podaj swój adres mailowy, to prześlę Ci trochę ciekawych
artykułów. Jedne bardzo proste inne bardziej skomplikowane. Poczytasz sobie w miarę chęci i wiedzy. Ale na pewno warto.

Jeśli chodzi o złą jakość nagrań, to ja od lat, czyli od czasu gdy mam w miarę dobry, rozdzielczy zestaw, boleję nad fatalną jakością
a szczególnie zaszumieniem pierwszej płyty King Crimson "In the Court of the Crimson King". Ale co jakiś czas mimo wszystko słucham tych nagrań z niesłabnącą wciąż przyjemnością. Bez tej płyty nie powstałoby wiele, wiele płyt innych ważnych dla muzyki wykonawców.
Z nowszych produkcji świetna moim zdaniem płyta U2 "No Line on the Horizon" też woła o pomstę do nieba pod względem jakości dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No sorry, ale to jest właśnie ten objaw audiofilii, którego nie lubię.


Chyba źle mnie zrozumiałeś, nie będę kupował płyt tylko dlatego, że są dobrze nagrane, ale jeżeli będą wydania lepsze i gorsze to wybiorę lepsze.
Do tej pory brałem jak leci oczywiście jeśli chodzi o jakość a nie wykonawców.
Płyty SBB ze Stodoły słuchałem na jakimś adapterze i jaka to była radocha icon_biggrin.gif
A może to była inna płyta SBB ? Ile lat minęło 35 ?
f1angel zaraz napiszę, dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Płyty SBB ze Stodoły słuchałem na jakimś adapterze i jaka to była radocha icon_biggrin.gif
A może to była inna płyta SBB ? Ile lat minęło 35 ?



Nie nie, pierwsza oficjalna płyta w dyskografii, ze zgniłozielonym glutem Hałajkiewicza na białym tle. Koncert ze Stodoły w 1974 r.

http://pl.wikipedia.org/wiki/SBB_%28album%29

Płyta wydana w 1974. Potem było kilka reedycji. Ja ją wyżebrałem spod lady w księgarni w Warszawie w ok. 1981 roku. Pani miała odłożone dla kogoś, ale się nie zjawił, więc udało mi się. Takie rzeczy się pamięta icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profi Pisałeś w innym wątku, że RC-L mają lepszy kontroler. Wolałbym kupić komplet.

Sandflyer Ja słuchałem SBB na początku lat 80 ale słowo honoru nie pamiętam której płyty, wiem tylko że zrobiła na mnie wrażenie.

Byłem na odsłuchu w Salonie AV Świat w Warszawie na ul. Buńczuk. Bardzo miła obsługa.
Odsłuch kolumn na wzmacniaczu Naim Nait 5Si, Cd Naim nie wiem jaki. Główne utwory: Dżem - Cegła, Katarzyna Groniec - Mężczyźni, Chuck Mangine - Children Of Sanchez.
Kolumny:
Dali Ikon 7 za dużo wysokich, średni bas, niezbyt przyjemnie się słuchało co mnie zdziwiło bo pierwsze Ikon 5 podobały mi się.
Canton Ergo 690DC duża różnica na plus, większa swoboda, łagodniejsze wyskokie, szybki fajny bas, lekka metaliczność. Po Ikonach super.
Heco Celan GT 702 Podobnie do Cantonów, brak metaliczności i wiecej basu.
Focal Aria 926 Więcej szczegółów, bardzo naturalny wokal, bas ok, słuchało się ich najprzyjemniej.

Wybaczcie nie jestem audiofilem i opisuję tylko swoje wrażenia, może coś co biorę za naturalność jest ocieplone ?
Czego się dowiedziałem o sobie ?
Nie lubię ostrych dźwięków, rozlanego dudniącego basu. A więc góra łagodna a bas mocny, szybki, ostry ?
Jak tylko spieniężę kino domowe zakupię Canton Ergo RC-L. Bo w takiej cenie nic lepszego do moich wymagań nie znajdę.
Wątek niestety ma zły tytuł bo Dali odpadają.
Czy będę mógł założyć nowy ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...