Skocz do zawartości

Zestaw Stereo ok. 2000zł


mluc83

Recommended Posts

Witam! Szukam wzmacniacza+ kolumn podłogowych(no i oczywiście kable) do mojego małego saloniku bo mam dosyć dźwięku z TV, chciałbym wokorzystać do odtwarzania muzyki Xbox One ( youtube, radia internetowe, niekoniecznie gry do gier przeważnie używam słuchawek)który stoi pod TV jak i dekoder Vectry. W temacie jestem powiem szczerze zielony największy problem chyba będę miał z podłączeniem tego icon_razz.gif. Kwotę jaką posiadam to 2000zł i chciałbym się w tym zmieścić no ale jeżeli naprawdę będzie duża różnica w dźwięku to jakieś 5 stówek jeszcze się znajdzie. Muzyki jakiej słucham to: głównie pop, hip-hop, chillout , deep housik ale czasem także rock, metal odpada. Wysokość mieszkania to 2,5m. Chciałbym żeby sprzęt był w kolorze czarnym, wzmacniacz może być używany natomiast głośniki wolałbym nowe.
Układ pokoju:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem troszkę allegro i zaintrygował mnie ten zestaw: http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-onkyo-...4962303143.html ale nie wiem czy nie za duże to do mojego saloniku, przeglądając troszkę forum dużo osób poleca właśnie te pianocrafty poczytam jeszcze o nich. Przeraża mnie jednak to że im więcej tu przeglądam tematy tym mniej wiem i mam większy mętlik w głowie. Mieszkam w Polkowicach w okolicy nie ma za bardzo gdzie przesłuchać sprzętu i kogoś się poradzić icon_sad.gif będę chyba musiał przejechać się na Wrocław...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Monitor Supreme 1002 to niezbyt dobre kolumny i będą zbyt duże do tego pokoju. Zainteresował bym się bardziej kolumnami Magnat Quantum 673 do wzmacniacza takiego jak ten ONKYO A-9030 WZMACNIACZ ONKYO A-9030 KOLUMNY MAGNAT QUANTUM 673. Jeśli chcesz większych kolumn to np. brał bym pod uwagę Magnat Quantum 675 ( za 1800zł nowe ) i jakiś używany wzmacniacz o podobnym profilu brzmieniowym do tego Onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś takie źródła dźwięku, że w tym zakresie cenowym łatwo będzie wyselekcjonować sprzęt pod względem wymaganych wejść tylko zależy jak to chcesz podłączyć czy wzmacniacz ma mieć przetwornik cyfrowy czy nie.


Ja osobiście z najtanszych zamiast Onkyo wybrałbym np. NAD 316BE , i jakieś monitory jeśli źródłem będzie CD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jakiś inny wzmacniacz i kolumny. Niekoniecznie Onkyo i Magnat. Dużo zależy od Twoich preferencji brzmieniowych.
Jeśli lubisz dźwięk jaśniejszy i bardziej wyostrzony, to powyższe propozycje mogą być dobre. Jeśli nie, to niekoniecznie.
Możliwości jest sporo, szczególnie jeśli byłby to sprzęt używany.
Ja jeśli już, wolałbym odwrotnie. To znaczy używane kolumny i nowy wzmacniacz. Choćby dlatego, że na kolumny trzeba wydać
więcej (na ogół) w takim pułapie cenowym jaki rozważamy. Więc używane w podobnej cenie będą lepszej jakości jeśli idzie o dźwięk.
Poza tym kolumny (rozsądnie używane) są znacznie mniej awaryjne niż wzmacniacze.
A tak w ogóle myśląc o dźwięku najlepszej jakości wybrałbym wzmacniacz i kolumny z drugiej ręki. Na kable też przecież parę złotych
trzeba wydać, jeśli mają nie zdegradować za bardzo sygnału.

I zgadzam się z opinią, że chcesz włożyć do 15 m2 zbyt duże kolumny. Raz, że istnieje poważne niebezpieczeństwo, iż takie kolumny zdominują ( dużymi lecz kiepskimi) niskimi tonami cały przekaz. A dwa, że nie masz takich za bardzo gdzie poprawnie postawić.
W tej wielkości pokoju widziałbym raczej niewielkie podłogówki albo większe monitory standowe.
No, chyba że sprawdzałeś jak grają u Ciebie duże kolumny podłogowe i nie było żadnych kłopotów.
Tak, czy inaczej z dużymi i nowymi kolumnami jakości się nie spodziewaj.
A może tymczasem pokaż na rysunku gdzie te kolumny zamierzasz postawić. Jakie będą odległości od ścian i Twojego miejsca odsłuchowego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zależy mi na małych kolumnach podłogowych monitory itp. odpadają tak samo jak soundbary, pianocrafty napaliłem się na kolumny i wzmacniacz i niech tak zostanie. Co do podłączenia myślałem o zwykłym połączeniu tylko z TV ale zarówno na xboxie jak i dekoderze mam wejścia s/pdif i hdmi które może lepiej będzie wykorzystać jak uważacie?
Plan ustawienia głośników :


1 i 2 ustawienie głośników, 3 legowisko smoka czyli rozwalony pancio na narożniku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie wybierzesz, nowe, czy używane kolumny, wzmacniacz, będziesz musiał kupić małego DACka za 100-200 wszystko co podepniesz pod tv optyk przekaże przez dacka do wzmacniacza. W takim budżecie szkoda kupować drogi wzmacniacz z wejściem cyfrowym dla TV (np. yamaha as501), tak jak bez sensu kupować tani i kiepski amplituner kinowy tylko dla takowego wejścia.
Pokój jest mały i nawet pozornie niezbyt mocne i tanie wamcniacze jak Nad 316, Pioneer A20, czy Denon 520 starczą tu z nawiazką. Pozostaje kwestia kolumn, niedużych podłogówek.
Popatrz za używanymi na aukcjach, przefiltruj po cenie, tak samo na jakiejś porównywarce nowych sprzętów : nowe kolumny za 500-800zł sztuka i zobaczysz co wyskoczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki DAC wystarczy? :http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-konwerter-dac-coax-opt-analog-i5040310320.html
Nowe wzmacniacze:
Nad 316 to jakieś 1200zł
Pioneer A20 okolice 800zł
Denon 520 także okolice 800zł
Całą trójkę wrzucam na short listę i jestem ciekaw jak będą współgrać z tymi kolumnami w moich gustach muzycznych jakie wcześniej wymieniłem:

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-pylon-...4935054622.html

http://allegro.pl/zestaw-kolumn-glosnikowy...5041888975.html

http://allegro.pl/magnat-supreme-800-piano...5034029769.html

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-kruger...5009881623.html

Ktoś może doradzić jakie kolumny pod jeden z tych trzech wymienionych wzmacniaczy najlepiej? nie koniecznie z tych wymienionych kolumn może ktoś coś innego by polecił?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 jak 500, ale nawet yamaha as300 jest wystarczajaco mocna w taki pokoik i nieduże kolumny. Yamaha i Pioneer grają dźwiekiem bardziej nastawionym na nieco mechaniczną kontrolę, dokładność- tak pod muzykę elektroniczną, yamha sporą ekspresję nieco koncertową ( faktycznie to plus może dla Twoich oczekiwań) natomiast denon, czy nad, stawia bardziej na pewien muzyczny klimat, melodyjność, pewne ocieplenie basu(denon). Są ich testy na forum, poczytaj sobie .
Co do firmy kruger cięzko coś powiedziec bo to taki "wymyślony nowy brand" może mają nawet dobry stosunek- jakość cena w tej budżetowej klasie. Te są podobne w budowie do jamo s 626, może nawet ładniejsze.
Jednak na kolumny z bocznym basowym głośnikiem bym uważał zwłaszcza w małym pokoju, bo są trudne do odpowiedniego ustawienia-chodzi o wolną przestrzeń. Niby takie "jamo podobne konstrukcje" uderzą niezłym basem, ale takim mniej precyzyjnym, kinowym, miękko rozlazłym, lae w muzyce " mocno rozrywnowej" kinie , grach jest to nawet efektowne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiesz, nowe to wszystko czy używane, mam pewną moim zdaniem istotną uwagę.
Kolumny powinny się "widzieć". Wówczas lepiej grają, mają lepszą stereofonię. Przegradzająca je witryna psuje ten efekt.
Ja bym ją dał w inne miejsce, jeśli to możliwe. Np. w prawy róg pokoju, masz tam jak widzę sporo wolnego miejsca.
I tak równowaga sceny stereo może być zachwiana poprzez bliższą odległość lewej kolumny od ściany bocznej.
Na tę ścianę w miejscu pierwszego odbicia dźwięku dałbym jakiś ustrój pochłaniająco-rozpraszający. Może być jak najbardziej naturalny
w postaci półki-kratki z książkami, czasopismami, pluszakami, czy obraz na płótnie a pod nim gruby płat wełny owczej (nie mineralnej, bo jest szkodliwa dla zdrowia) itp.
Za głową (bo będzie dość blisko ściany) też coś o sporym pochłanianiu i częściowym rozpraszaniu dźwięku. Za kolumnami również by się
przydały.

Nowe kolumny wymienione wyżej nawet jakoś tam zagrają. Ale kolumny? Może Pylony prezentują jakiś tam poziom.
Kruger&Matiz icon_wink.gif , nie trzeba być wielkim specem by przewidzieć co to za padła są. Tak duże, wielogłośnikowe, nowe kolumny w cenie 550 zł za parę. Do Prima Aprilis pozostało jednak trochę czasu icon_mrgreen.gif .
Sam widzisz... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kolumny. Ja wolałbym je niż Pylony czy inne powyższe.
Do nich dobrałbym wzmacniacz na pewno nie za mniej niż tysiaka i też używany. Bo te kolumny są często lekceważone, gdy
ktoś posłucha ich ze zbyt "tanim" wzmacniaczem i może być rozczarowanie.
Jaki to będzie wzmacniacz? Jeszcze nie wiem. Bo potrzebny dokładny budżet i nie wiadomo co się pojawi w sprzedaży.
Ale obiecuję pomóc w wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo fajne kolumny. Ja wolałbym je niż Pylony czy inne powyższe.
Do nich dobrałbym wzmacniacz na pewno nie za mniej niż tysiaka i też używany. Bo te kolumny są często lekceważone, gdy
ktoś posłucha ich ze zbyt "tanim" wzmacniaczem i może być rozczarowanie.
Jaki to będzie wzmacniacz? Jeszcze nie wiem. Bo potrzebny dokładny budżet i nie wiadomo co się pojawi w sprzedaży.
Ale obiecuję pomóc w wyborze.



budżet jaki posiadam to 2000zł znalazło by się pewnie jeszcze parę stówek ale wtedy podejrzewam że sprawa zakończy fajtem z Żoną a tego raczej bym nie chciałicon_razz.gif. Za tą kwotę chciałbym wzmachor i kolumienki do tego tak jak wyżej kolega polecił DAC i jakieś kabelki... Miało być wszystko nowe ale już odpuszczam i zgodzę się na używki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Bardzo fajne kolumny. Ja wolałbym je niż Pylony czy inne powyższe.
Do nich dobrałbym wzmacniacz na pewno nie za mniej niż tysiaka i też używany. Bo te kolumny są często lekceważone, gdy
ktoś posłucha ich ze zbyt "tanim" wzmacniaczem i może być rozczarowanie.
Jaki to będzie wzmacniacz? Jeszcze nie wiem. Bo potrzebny dokładny budżet i nie wiadomo co się pojawi w sprzedaży.
Ale obiecuję pomóc w wyborze.



budżet jaki posiadam to 2000zł znalazło by się pewnie jeszcze parę stówek ale wtedy podejrzewam że sprawa zakończy fajtem z Żoną a tego raczej bym nie chciałicon_razz.gif. Za tą kwotę chciałbym wzmachor i kolumienki do tego tak jak wyżej kolega polecił DAC i jakieś kabelki... Miało być wszystko nowe ale już odpuszczam i zgodzę się na używki



f1 angel miałeś pomóc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam doświadczenie z tego typu sprzętem nie wiem co jak gra, przeglądając allegro patrze na foty co by pasowało do mieszkania i ładnie wyglądało znalazłem to: http://allegro.pl/acoustic-energy-ae-109-s...5023716824.html jakby to grało np. yamahą s-500 która jest tu w dziale giełda za 900zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...