Skocz do zawartości

Zestaw Stereo ok. 2000zł


mluc83

Recommended Posts

Zgadzam się , jak Yamaha to lepiej z czymś spokojniej grającym. Z yamahami problemu nie ma amplitunery, prawie nowe pokroju RS300 chodza na olx po 600zł, nieco drożej seria rs500, potem wzmacniacze AS. Z kupnem w miarę świeżego, ale używanego Denona 520, czy 710 z pilotem też nie powiino być problemu, jak poszukasz. Jest też sporo wszelkiej maści kolumn Dali. Tu masz rubikony cena może mało atrakcyjna bo nowe są po 1500, więc te są raczej świeże te są http://allegro.pl/piekne-kolumny-stereo-ru...5047257193.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szukanie idzie Ci lepiej niż mnie. Ja chyba za dużo kolumn odrzucam. Może dlatego, że szukam jak dla siebie.
O M-Audio zapomnij. Choć pisał tu kiedyś kolega, że mu grają cudnie z hybrydową Jolidą.
Natomiast JBL są raczej za duże do Twojego pokoju. Te modele KEF grają jak dla mnie trochę dziwnie, nienaturalnie.
Mission 7331 wyglądają ciekawie, ale nie znam tego modelu. Trzeba by posłuchać. Missiony potrafią zaskoczyć, ale często bywa, że w obydwie strony icon_wink.gif
Natomiast znalazłeś bardzo ciekawe Avance. Z niezłymi głośnikami. Tu na pewno trzeba by uważnie dobrać wzmacniacz. A na ten już nie pozostało dużo pieniędzy. Gdyby można było przeznaczyć na niego cały tysiąc, to kto wie?
No i taka "wada", że o ile te kolumny będą odstawać jakościowo na plus od innych w takiej cenie, to gdyby Ci się kiedyś znudziły, chciałbyś kupić lepsze (choć tu pewnie można jeszcze długo dawać coraz lepsze wzmacniacze i będzie super), nie będzie Ci łatwo
ich sprzedać. Bo są mało popularne. Najlepiej by zeszły jakieś np. Tannoy M3 lub M4, Mission M33, Monitor Audio, Dali.

Co do cen w miarę świeżych ampli Yamahy, to nie daje Ci do myślenia, że tak niedużo za nie chcą? A za dużo starsze nieraz wzmacniacze, nierzadko 15 - 20 letnie wołają czasem sporo więcej? icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie posłuchaj Yamahy. Może się okazać, że Tobie akurat taki dźwięk się bardzo podoba. Tylko słuchając czegoś zadaj sobie pytanie: "czy będę mógł słuchać takiego dźwięku dłużej"? Bo coś może zadziornie, efektownie zagrać w salonie przez 15 minut.
Ale jak będziesz chciał posłuchać godzinę, dwie, to głowa Cię rozboli. Jeśli coś od początk będzie Cię drażniło, to na pewno się nie przyzwyczaisz, tylko będzie Cię wkurzało coraz bardziej z czasem.

Taka wycieczka i posłuchanie kilku zestawów na pewno przyniesie efekty. Będziesz bardziej się orientował co lubisz a czego nie za bardzo.
Jeśli nie jesteś w gorącej wodzie kąpany, to po zorientowaniu się czego naprawdę szukasz, jakiego rodzaju dźwięku, mógłbyś
poszukać w swojej okolicy fajnych kolumn, abyś mógł ich posłuchać, może nawet u siebie w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, puścić takiego do sklepu, to od razu sobie jakąś nowość wybierze icon_lol.gif Żarcik oczywiście.
Może ktoś słuchał tego wzmacniacza. Ja nie , więc nie pomogę. swego czasu słuchałem kolumn tej firmy. Grały raczej dość jasno,
i trochę ostro. Raczej do miękkiego i mocno ocieplonego wzmacniacza.
Potrafisz opisać jak grał ten wzmacniacz oraz z jakimi kolumnami?
Tak dobrze zbudowanego wzmaka, który by miał ponadto wejścia cyfrowe (DAC na pokładzie) za sporo niższe pieniądze pewnie nie znajdziesz.
Ale jakbyś wiedział jak on gra, to mógłbyś szukać podobnie grającego a drugiej ręki, starszego. A wejścia cyfrowe załatwić sobie
jakimś DACem. I myślę, że mógłbyś nawet uzyskać lepsze brzmienie z takiego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony muszę dodać że połączenie wzmacniacza Onkyo z początku tego wątku z kolumnami Magnat Quantum , nie da wyostrzonego brzmienia , tylko zrównoważone. Jasno brzmiący wzmacniacz taki jak tamten czy Yamahy z podobnego pułapu cenowego nadają więcej detali ciemno brzmiącym kolumnom i takie połączenie jest jak najbardziej wskazane. Z reszta są również wzmacniacze Onkyo o właśnie dość ciemnym brzmieniu i łączenie ich z ww kolumnami może nie być dobrym pomysłem. Nie wykluczam również sytuacji, kiedy osoba preferująca ocieplone brzmienia poprzez wycofanie góry, odbiera stan neutralny jako wyostrzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja ze swojej strony muszę dodać że połączenie wzmacniacza Onkyo z początku tego wątku z kolumnami Magnat Quantum , nie da wyostrzonego brzmienia , tylko zrównoważone. Jasno brzmiący wzmacniacz taki jak tamten czy Yamahy z podobnego pułapu cenowego nadają więcej detali ciemno brzmiącym kolumnom i takie połączenie jest jak najbardziej wskazane. Z reszta są również wzmacniacze Onkyo o właśnie dość ciemnym brzmieniu i łączenie ich z ww kolumnami może nie być dobrym pomysłem. Nie wykluczam również sytuacji, kiedy osoba preferująca ocieplone brzmienia poprzez wycofanie góry, odbiera stan neutralny jako wyostrzenie.



prościej?


w poniedziałek zamówię najprawdopodobniej BC Acoustique EX 222+ polskie perełki dwudziestki z kabelkami za 2500zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu można jeszcze prościej. Zaprzeczyłem tylko posądzeniu że wzmacniacze Onkyo w połączeniu z kolumnami Magnat muszą dać dźwięk jasny i wyostrzony. Przy połączeniu pewnych modeli może być wręcz odwrotnie. Seria Magnat Quantum ma raczej ciemne brzmienie. Dla zapewnienia im dobrej równowagi tonalnej wymagają rozjaśnionego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...