Skocz do zawartości

Kruger&Matz Passion 2.0 czy ktoś już słyszał


rox

Recommended Posts

Kupiłem wczoraj, czekam na zamówienie. Wygrzany zestaw 2.0 w sklepie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, a mogłem nawet posłuchać swojej muzyki.

Będę mógł coś więcej powiedzieć jak się zadomowią bo w sklepie dźwięk uciekł w 200m2 hali.

Link nie działa icon_smile.gif
Tutaj działający: http://www.lechpol.eu/model/km0503
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podobne z wyglądu do Boston Acoustics A 250. Ciekaw jestem opinii. Podejrzewam że jakość dźwięku może być dobra. Kolumny dość duże i ciężkie. Jakość głośników pewnie nienajlepsza bo jest ich aż 4. Ciekawe czy brzmieniem dorównają Pylono Pearl 25. Dajcie znać jak przetestujecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowaliśmy je wczoraj na sprzęcie Technics SC-CA-1080-1060 max do pułapu -22dB.



Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Żadne dźwięki się nie gubią, a głośniki niskotonowe bardzo dobrze i szybko działają. Wysokie tony też ciepło, nic nie razi w uszy i jest wyraźnie. Kolumny po ustawieniu amplitunera zagrały bardzo czysto i ciepło z wyczuwalnym lecz nienachalnym basem przy czym nie oznacza to, że bas ucieka, wręcz przeciwnie czuć, że może porządnie zagrać.

Testowane utwory:

Dżem - Skazany na bluesa
- pierwsza piosenka, nie za głośno, bardzo przyjemnie posiedzieć w pokoju i posłuchać tego sprzętu

Roger Waters - 4:30 AM (Apparently They Were Travelling Abroad)
- dla sprawdzenia czy jest dobry efekt nagłej zmiany motywu w piosence oraz by posłuchać gitary

Queen - Made In Heaven oraz Beautiful Day
- praktycznie ten sam powód co wyżej z tym wyjątkiem by posłuchać innego gitarowego brzmienia

Mark Knopfler - Rüdiger oraz Cannibals
- by sprawdzić czy charakterystyczny głos wykonawcy się nie zleje z muzyką oraz dla sprawdzenia dźwięku perkusji na początku utworu Cannibals

Red Hot Chili Peppers - Charlie & Slow Cheetah
- nie mogliśmy się powstrzymać by lekko nie dać czadu, głośniki zagrały to bardzo szczegółowo i przyjemnie

Muzyka Klasyczna, jak dobrze pamiętam Vivaldi, a płytka nazywała się po prostu Classic Music
- ojciec słucha częściej ode mnie i był zadowolony z zrównoważenia i tego jak kolumny czysto oddawały dźwięk kotłów.

Dzisiaj lub jutro przyjedzie Denon PMA-560 i będzie to kolejny test dla nich. Na razie grzeją się od wczoraj pod Technicsem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłem jeszcz chyba coś lepszego: Kolumny głośnikowe Kruger&Matz Destiny.
Może ktoś ich słuchał?


Buddy66 kupił je, czy podobne kilka dni temu. Tyle że kupił i niewiele napisał, ale może Ci opisze wrażenia, szkoda że nie ma odniesienia do innych marek, modeli.
Swoją drogą, to jakaś zmasowana reklama tej firmy KM, bo powtaża się?, czy będziecie się podniecać kolumnami firm które obecnie oferują tablety i nawigacje GPS po 199zł, wiadomo o jakie marki chodzi ...
Nie, nie jestem przeciwnikiem tego że są tanie ( bo dobrze), ani że są nowe na rynku ( bo kiedyś trzeba mieć debiut), ale jest tyle normalnych firm audio i głośnikowych od nich warto zacząć. Przecież jak planujecie kupić to auto to niezaczynacie od marek typu Tata, Roewe, BYD, Samsung, Haval, Ssangyong? Póki co jeszcze nie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z takimi debiutami. Takie kolumny są robione zwykle u dużych producentów chińskich , którzy produkują kolumny również dla renomowanych marek. Podobnie jest z takimi markami jak Taga Harmony , Koda czy Rubicon. Na podobnej zasadzie zostały wyprodukowane kolumny marki Diora dystrybuowane przez Mantę. Kruger & Matz to marka polskiego dystrybutora Lechpol zajmująca się importem i dystrybucją. W Polsce z nazwą Lechpol , byli by od razu na straconej pozycji. "Zagraniczne" marki mają lepszy fun w naszym kraju. Osobiście miałem do czynienia z kolumnami AEG . Jeśli takie kolumny będą produkowane pod marką Zelmer, Polar, Ford, Uvex, Castrol czy innymi , grać będą najprawdopodobniej podobnie. To zależy, jak są wykonane i czy ktokolwiek zadał sobie trud aby nadać im określone brzmienie czy jest to tylko kwestia przypadku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, nie mam nic przeciwko nowej firmie, jak oglądałem ich smartfony, tabelty, to czasami oferują więcej za mniej, niż znane marki.
Oby tylko bardziej złożone wyroby jak np. kolumny, sprzęt audio były przemyślane, a nie tylko ładne icon_wink.gif . Może stary jestem i zbyt sztampowo myślę, że najpierw posłuchałbym jedank czegoś bardziej uznanego ?( nieznaczy drogiego).
Chyba marka lechpol byłaby nieciekawa, swoją droga dlaczego?, wstydzimy się swoich nazw, odnosząca się do naszej historii, amerykanie nie mają problemu ze swoimi, czasem bardzo banalnymi i śmiesznymi nazwami wychodzą na rynki i są dumi.
Babcia opowiadała jak miała tv o banalnej nazwie Wisła to cała kamienica sie schodziła na wiadomości, czy teatr icon_lol.gif . Cóż inne były czasy, inne zasady gospodarki i handlu.
Jak jest wyrób dobry to zagraniczny odbiorca zaakceptuje dziwnie brzmiącą dla niego nazwę, czy to będzie Neptun, Unitra, czy Audio Psychics, Schiit Audio, Musical Fidelity.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na model Passion bo model Destiny jest bezsensowny jeśli twój salon ma 20m2 powierzchni, ba nawet Passion na moje 21m2 jest poronionym pomysłem. Jeśli u Ciebie powierzchnia jest podobna to się nie napalaj i kup Passion. Gwarantuje ci, że ciężko wytrzymać na takim metrażu przy 75% wzmocnienia. Mój wzmacniacz jest wyskalowany do 40 stopni i przy 20 już się robi pełno na 20 metrach, a to też nie o to chodzi. Ważne by było przyjemnie i idealnie dla ucha. Jeśli jednak planujesz w najbliższych latach przeprowadzkę na większy metraż to inwestuj.

Zakupiłem DENON PMA 560 i jestem bardzo zadowolony. Tak jak słyszałem, wzmacniacz jest dość jasny ale za tą cenę (369zł plus wysyłka) genialnie napędza te kolumny, a głośniki same w sobie nie odstają dźwiękiem od hiszpańskich technicsów z zestawu CA 1080/1060. Oczywiście, technologia ich wykonania bardzo się różni biorąc pod uwagę głośniki niskotonowe gdzie w Technicsie jest prostokątna, podwójna membrana, a w K&M mamy pojedynczy głośnik z portem Bass Reflex oraz dodatkowy port dla sekcji średnio- i wysokotonowej. Wiadomo, że przy szczegółowej analizie znalazłbym minusy K&M ale grają bardzo zadowalająco i potrafią się stabilnie utrzymać przy natłoku dźwięków i mocy, a zwrotnice rozdzielają dźwięk bez zastrzeżeń.

Mam tylko jedno spostrzeżenie. Wzmacniacz jest jasny, ale nie musiałem korygować wysokich tonów dla tych kolumn więc się dobrze dopełniają.

Z ręką na sercu mogę polecić taki zestaw jaki kupiłem. Wiadomo, za 1300zł (bo tyle kosztowało wszystko) można dobrać coś innego jednak nie o to tutaj chodzi icon_smile.gif

Aktualnie rozpływam się w domu przy Marku Knopflerze oraz Tubular Bells i jestem wręcz zaskoczony jak te "chińskie" kolumny się zachowują. Z drugiej strony przynajmniej serwis jest w warszawie, a tak szczerze to będę mógł powiedzieć, że to dobre kolumny za 5 czy 10 lat jeśli nie stracą niczego w swoim odwzorowaniu dźwięku i wytrzymałości komponentów.

Słuchałem w sklepie Destiny i moim zdaniem są zrobione na "szał" z tymi żółtymi głośnikami, a różnica cenowa między Destiny i Passion była około 500zł. Oczywiście mogą przyjąć więcej mocy tylko wtedy się rodzi pytanie czy masz tyle przestrzeni w pokoju by dać bass reflex-om wystarczająco miejsca do optymalnej pracy oraz pomieścić tyle dźwięku, i się w nim nie zgubić.

Tak jak kolega wyżej pisze, to są głośniki na niemiecki rynek. Klient widzi nazwę podobną do Harman/Kardon, cena niższa, gra bardzo ładnie i wygląda również więc kupuje icon_smile.gif Jak byłem w sklepie odebrać kolumny to akurat niemiecki klient pierwsze co to wyłapał nazwę i od razu był zainteresowany.

Jednak akurat ten model, który kupiłem nie wygląda pod żadnym pozorem na tandetny lub słabo wykonany tylko jak mówiłem wcześniej, wszystkie buble wyjdą z czasem, a na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że wyglądają bardzo przystojnie i z klasą.

Odnośnie słuchaczy starej daty to właśnie właścicielem zestawu 1080/1060 jest mój kochany staruszek i był pod wrażeniem kolumn jednak stwierdził dość krótko i zabawnie: Gdyby nie DENON to nie grałyby tak dobrze ale popieram zakup icon_biggrin.gif

W najbliższym czasie przetestujemy z ojcem DENONa z kolumnami od Technicsa i będziemy mieli lepszy punkt odniesienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Witam.
Panowie, jak wrażenia po tych paru miesiącach?
Jak zachowuje się zestaw? Jak gra? Nic nie odpada itp?
Sam napaliłem się na Passion 2.0 w wersji aktywnej, ale raz, że nie ma na sieci żadnej recenzji, dwa, że nawet nie ma ich w Poznaniu, żeby posłuchać (przynajmniej producent nic o tym nie wie), trzy sam producent ma bardzo złą opinie (głównie dotyczące smartfonów i tabletów).
Odświeżcie proszę nieco temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Używam Passion w wersji aktywnej od dwóch tygodni. Zakupiłem wersję drewnianą za około 1500 zł. Uważam, że stosunek jakości dźwięku i wykonania do ceny wyjątkowo na plus. W moim przypadku służy głównie jako napęd kina domowego i w tym przypadku sprawdza się rewelacyjnie. Wcześniej używałem zestawu soundbar Onkyo za ponad 2000 zł. Różnica dramatyczna na korzyść Kruger&Matz. Minusy to kiepski dźwięk po kablu optycznym. Używam wyjścia słuchawkowego, a filmy oglądam na Netflix. Od momentu zakupu częstotliwość wyświetlania filmów wzrosła o 1000%. Kupiłem z ciekawości i w celach testów dla córki więc niedługo znikną z mojego domu. 

Wcześniej doświadczenia typu Accuphase, Krell, Wadia, Utopia i inne z rodzinnego domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...