Skocz do zawartości

głośniczki + wzmacniacz / amplituner do ok.1000zł


poszukiwacz

Recommended Posts

Witam,

Chciał bym się zmieścić w 1000 kupując 2 głośniki + wzmacniacz albo amplituner. Noo może być troszkę ponad
Pokoik pewnie koło 15m2 będzie. (jeszcze nie posiadam, ale niebawem)
Słucham dużo reggae i wszelkiej innej muzyki (dosyć mało rocka i prawie wcale techno iiii w ogóle disco polo. Też sporo rapu. Dużo fajnych wyrazistych wokali (emocjonalnych), tak więc wnioskuję że szukam głośniczków o ciepłym brzmieniu z fajnym basem (nie mam z czym porównać, nie wiem dokładniej jakie brzmienie mi odpowiada)

Moje propozycję głośniczków (niektóre trochę przekraczające koszt jak by jeszcze cokolwiek dokupić, ale proszę o konfrontację i jakieś swoje propozycję). :

Taga Harmony Platinum v.2 B-40
Monitor audio mr2
ONKYO D-055
DIORA ZGB 602 2.0 STEREO
MAGNAT Monitor Supreme 100
Indiana Line Nota 250C
HECO Victa II 301

I czy cenowo pomiędzy jakimś przyzwoitym amplitunerem i wzmacniaczem o nie dużej mocy jest duża różnica?
Co byście proponowali? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Jakby z Wrocławia lub okolic, miałbyś już fajne kolumny:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/183797.php (Mission M33).
Możesz poszukać także "nieśmiertelnych Tannoy M 2 albo lepiej Grundig BX-2000.
Indiana Line też niezłe. Szukaj w swojej okolicy i posłuchaj.

A wzmacniacz zależnie od kolumn.
Wiem, że wygodniej byłoby mieć wzmacniacz i z nim jeździć na odsłuchy. Ale to by ograniczało wybór kolumn.
Większy wpływ na dźwięk mają kolumny, więc je bym najpierw wybrał. Jak wolisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze kolumny podstawkowe też trzeba gdzieś postawić. A najlepiej będą grały na standach. Te Mission M33 to takie jakby monitorki rozbudowane do postaci podłogowej i nie potrzeba już standów.
Ale jeśli naprawdę nie będziesz miał gdzie postawić i będą musiały stać na jakiejś komodzie, biurku czy odkrytej półce (byle nie wepchnięte w regał albo co gorsza na regał czy na szafę), to rzeczywiście raczej Tannoy M2, Mission M32, czy trochę mniejsze (ale i mniejsze niskie tony) M31. W takim budżecie wybór raczej niewielki. Może jakieś vintage'owe kolumny?
Ja albo ktoś na pewno jeszcze coś podrzucimy, gdyby były interesujące. Sam też się rozglądaj. Czytaj, pytaj, posłuchaj jak się gdzieś blisko Twojego miejsca zamieszkania jakieś kolumny trafią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standów nie kupię na początku. Miejsce pewnie będzie, noo od ewentualnie mogły by być większe (Coś mi siedzi w głowie i mówi - nie bierz tych wysokich, hehe).
Stały by pewnie na jakiejś szafeczce nie dużej, bądź na dwóch.
Vintygowe, ok, ale na pewno nie każde.
Ogólnie za wcześnie chyba zacząłem szukać. Wiem już jak mniej więcej wygląda sytuacja.
Dzięki za podpowiedzi co do wyborów (jak jeszcze coś wpadnie do głowy to możecie podrzucić).
Jak będę na pewno wiedział że już mogę kupować to jeszcze się odezwę po poradę jak bym coś miał na oku.
Dzięki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...