Skocz do zawartości

Amplituner do głośników kody


Pankiew

Recommended Posts

Cześć.
Posiadam głośniki Kody model AV702F v.2, grały one ze wzmacniaczem Rotel 390ax MKII
Wzmacniacz jednak mi się popsuł już 2 raz i nie mam zamiaru go więcej naprawiać i chcę kupić coś nowego.
Co byście polecili do kwoty ~1200zł? Jakieś odchyłki mogą być ale wole mniej jak więc, bo jestem trochę sknerą i szkoda mi nawet tych 1000zł;p
Słucham muzyki energetycznej, jakiejś tanecznej, rocka ale takiego bardziej łagodnego gdzie nie wydzierają się do mikrofonu, lubię posłuchać też klubowej muzyki ale też bez wstawek dupstepowych czy innych łomotów.
Słucham też filmowej muzyki czy rodzaju muzyki jaką gra lindsey stirling. Czyli lubię wszystko aby wpadło w ucho.

Do amplitunera chcę podłączyć TV, Komputer i Xboxa.
W internecie wyszukałem takie sprzęty:
Yamaha R-S500, R-S700, RX-V475
Harman Kardon HK3490
Marantz SR5023
Onkyo TX-8030

Wszystko na podstawie opini, a nie odsłuchu. Pokój w którym do gra to 20m2.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem bo na przykładzie pierwszego napisali:

Yamaha R-S 500 to elegancki amplituner gwarantujący doskonałą jakość brzmienia. 2x 75 W RMS z funkcją Pure Direct zapewnią niezwykłą selektywność dźwięku na poziomie audiofilskim. Urządzenie jest również wyposażone w odbiornik radiowy oraz programowalną pamięć 40 stacji AM / FM

Niestety marketing osiągnął absurdy i w tej branży a już myślałem że tylko w proszkach biel jest jeszcze bielsza icon_smile.gif

Swego czasu (w świecie) było dużo dyskusji czy tuner FM wpływa na jakość dźwięku wzmacniacza przeważyła ostatecznie doktryna że znikomą lub wcale.


Cytat

A czemu chcesz amplituner nie wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem amplituner, bo teraz jako jedyne źródło dźwięku służył PC. A że ostatnio rzadko go włączałem to albo nic nie grało albo włączałem komputer tylko po to, żeby grała muzyka, a to trochę bez sensu.

Nie bardzo chcę mi się też kupować oddzielnie tunera. Wolę jak jest coś w jednym kawałku. A opisami typu "niezwykłą selektywność dźwięku na poziomie audiofilskim" się nie sugeruję. Jakbym miał tym się sugerować to i bawiłbym się z miane kabli, a tak mam podłączone zwykłe miedziane, jedne z tańszych ale za to grube icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć problemy ze wzrokiem, słuchem i stawiać znak równości między amplitunerem, a wzmacniaczem (idąc tym tropem może między wzmacniaczem a ampli kinowym icon_lol.gif icon_eek.gif ) Można przecież porównać wewnętrzną budowę i różnica między np. amplitunerem, a wzmacniaczem tej samej firmy jest tak duża jakby to były dwie różne konstrukcje dwu firm- więc mają grać tak samo? Owszem, obie mogą grać dobrze, ale nie tak samo.
Biorąć pod lupę wzmacniacz yamaha as300 ( as500), mało osób postawi znak równości między nim a "analogicznym" tańszym icon_eek.gif amplitunerem RS300, czy yamahą sieciową RN301 .
Różnice ujawniają się najcześciej przy głośnym odsłuchu, dokładniejszych wymagających prądu kolumnach, wzmacniacze z tunerem są nieco słabsze w zasilczu- oczywiście w 90% wystarczą, Słabszy zasilacz z ampli, dodatkowo musi obsłużyć sekcję tunera, wyświetlacza, czasem jakieś cyfrowe wejście i robi się jakieś 20-30% mniej mocny, wydajny.
Zostają też użyte inne podzespoły, tańsze- i też sporo osób nie usłyszy róznicy... Podobnie ma się sprawa z Pionereem sx20- to nie jest pionner A30, czy A20, Denonami itd.
Trochę tak jakby kupić nowego 3 drzwiowego 100KM hatchbacka za 60tys. i twierdzić że jego cięższa 90 KM wersja kombi za 55tys nie kryje różnic- no niby nie, ale różnice pokazują się w tych trudniejszych, ekstrmalnych sytuacjach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam że należy porównywać wzmacniacz i tuner za tą sama cenę z amplitunerem stereo. Dodatkowe cechy użytkowe również mają swoją wartość.
Dlatego nie można porównywać w jakości dźwięku wzmacniacza stereo z amplitunerem kina domowego np. 7.2 w stereo jeśli oba kosztują tyle samo. Jeśli chodzi o r-s700 i a-s700 sprawa ma się jednak inaczej. Taniej kupujemy wzmacniacz wyposażony w dodatkowe opcje. Ten sam wzmacniacz z tym samym zasilaczem. O cenach decydują nie tylko koszty produkcji ale i rynek. A rynek nie koniecznie musi wiązać się z logiką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...