Skocz do zawartości

Dobór amplitunera do zestawu głośników


JohnyAce

Recommended Posts

Cześć!

To mój pierwszy post tutaj, więc witam serdecznie icon_smile.gif Mam nadzieję że pomożecie mi w wyborze amplitunera do zestawu kina domowego, bo ja już mam trochę mętlik w głowie, a nie jestem specem od tego tematu.

Posiadam zestaw głośników 5.1 który już od dawna planowałem podpiąć pod telewizor, teraz mogę się za to zabrać w końcu icon_smile.gif Budżet mam do 2000 zł, na ewentualną podwyżkę budżetu muszę jeszcze pozbierać.

Zestaw miałby stać w pokoju o powierzchni 30 m2, który jest połaczony z drugim pokojem o tej samej powierzchni. Są to pokoje codziennego użytku, więc jakość muzyki odtwarzanej na co dzień nie musi być na takim poziomie jak kina domowego, ale wiadomo, im lepsza jakość tym fajniej.

Zestaw głośników jaki mam to stare głośniki Tonsila - Omega, zestaw 5.1 z subwooferem. Jedyne co mogę powiedzieć o głośnikach, to że subwoofer ma RMS 500 Watt, a na reszcie głośników nie ma żadnej etykiety lub czegokolwiek.

Wstępnie zastanawiałem się nad takimi amplitunerami:

Onkyo TX-NR525
Yamaha RX-V477
Pioneer VSX-828

plus do tego potrzebuję dokupić kable do głośników + kabel do subwoofera. Jak liczyłem to długość kabli to 28,5m do głośników.

I mam dwa pytania. Który z tych amplitunerów polecilibyście ? Jeżeli nie te, to jaki amplituner, żeby zmieścić się z okablowaniem do kwoty 2000zł. Drugie pytanie, to jak blisko telewizora ma stać subwoofer? Czy może on stać powiedzmy 3 metry dalej? (tak najbardziej by pasowało z ustawieniem mebli i głośników).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...