Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do 6-7 k


Pchla29

Recommended Posts

Witam zaczne od tego ze jestem nastawiony na zakup kolumn :
KLIPSCH REFERENCE RF 62II
Klipsch RC-52 centralny

chyba ze ktos polecilby inne glosniki do mojego pokoju,ogolnie duzo o nich czytalem i sa swietne,

Nie wiem jaki kupic Amplituner do tego zestawu, Ogolnie interesuja mnie w 90% Filmy i 10 % muzyka.
Jednym problemem moze byc wielkosc pokoju, jest maly ale mysle ze ustawny:)
szer 3m
dlugosc 4.20
Ogolnie nie interesuje mnie mega glosne sluchanie zeby nie wkurzac sasiadow:) co nie znaczy ze sprzet ma byc slaby bo zalezy mi na mega dobrym i czystym brzmieniu:)
posiadam jeszcze Ps3 oraz Dekoder nc+ z wifi, + 50 cali Toshiba na scianie.
zalaczam Foto z dokladnymi wymiarami pokoju

Pozdrawiam Krzysztof

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany...
trochę duże te kolumny jak na powierzchnię niecałe 13m^2.

Proponuję przed zakupem sprawdzić, jak zagrają w takim niezbyt dużym pomieszczeniu.
Kolumna duża, a choć głośniki niezbyt duże (165mm), to jednak podwójne i może być problem z nadmiarem niskich tonów (ogólnie mówiąc z równowagą tonalną w Twoim pokoju).

Nie myślałeś o czymś mniejszym???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zalezy Ci przede wszystkim na dobrym kinie domowym, zdecydowanie pozostałbym przy kolumnach Klipsch Reference, jednak ze względu na wielkość pomieszczenia odsłuchowego brałbym pod uwagę modele mniejsze RF-42 III lub ostatecznie RF-52 III. Jako zródło zastosowałbym jeden z modeli amplitunerów Onkyo, minimum TX-NR636, natomiast jeśli budżet pozwoli, optymalnym pod względem jakości będzie TX-NR838. Jeśli natomiast szukasz trochę łagodniejszego brzmienia o cieplejszym charakterze, zwróć uwagę na Denon AVR-X3100W lub AVR-X4100W.
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.


Cytat

Witam zaczne od tego ze jestem nastawiony na zakup kolumn :
KLIPSCH REFERENCE RF 62II
Klipsch RC-52 centralny

chyba ze ktos polecilby inne glosniki do mojego pokoju,ogolnie duzo o nich czytalem i sa swietne,

Nie wiem jaki kupic Amplituner do tego zestawu, Ogolnie interesuja mnie w 90% Filmy i 10 % muzyka.
Jednym problemem moze byc wielkosc pokoju, jest maly ale mysle ze ustawny:)
szer 3m
dlugosc 4.20
Ogolnie nie interesuje mnie mega glosne sluchanie zeby nie wkurzac sasiadow:) co nie znaczy ze sprzet ma byc slaby bo zalezy mi na mega dobrym i czystym brzmieniu:)
posiadam jeszcze Ps3 oraz Dekoder nc+ z wifi, + 50 cali Toshiba na scianie.
zalaczam Foto z dokladnymi wymiarami pokoju

Pozdrawiam Krzysztof


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobra konfiguracja, z mojej strony w pełni rekomenduję.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuch takiego systemu. W przypadku pytań lub oferty finansowej służę pomocą.


Cytat

Dziekuje za profesjonalne porady , zdecydowalem sie na zestaw :
Klipsch Reference RF-52 MK2
ONKYO TX-NR838

Mysle ze w moim malym Saloniku te glosniki nie beda sie dusic : )
Jezeli chodzi o TX-NR838 to nie dopatrzylem sie negatywnych komentarzy i napewno bede zadowolony.

Dziekuje i Pozdrawiam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...