Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do HK 3490 do 2500 zl


cierpliwy

Recommended Posts

Witam, zakupilem używany amplituner stereo Harman Kardon 3490 i teraz potrzebuje wyposażyć go w kolumny podłogowe. Mój budżet to ok. 2500 zł. Słucham głownie muzyki rock, metal, oraz czasem łagodniejszej po klasyczną. Lubię głębokie brzmienie, nie efekciarskie. Pomieszczenie to mniej więcej kwadrat 5x5. Podłączę zestaw do TV i komputera. Kiedyś myślałem o kinie domowym, ale padło na zestaw stereo - ewentualnie z subwooferem, choć nie wiem czy jest konieczny. Kolumny mogą być ewentualnie używane.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu i ewentualnie jeśli ktoś może o propozycje linków do nowych produktów w sklepach czy też allegro/olx, lub też używek.

Pozdrawiam,
cierpliwy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zdecydowanie proponuję posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To moim zdaniem optymalne połączenie z amplitunerem HK 3490 biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoje preferencje brzmieniowe.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań służę pomocą.

Cytat

Witam, zakupilem używany amplituner stereo Harman Kardon 3490 i teraz potrzebuje wyposażyć go w kolumny podłogowe. Mój budżet to ok. 2500 zł. Słucham głownie muzyki rock, metal, oraz czasem łagodniejszej po klasyczną. Lubię głębokie brzmienie, nie efekciarskie. Pomieszczenie to mniej więcej kwadrat 5x5. Podłączę zestaw do TV i komputera. Kiedyś myślałem o kinie domowym, ale padło na zestaw stereo - ewentualnie z subwooferem, choć nie wiem czy jest konieczny. Kolumny mogą być ewentualnie używane.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu i ewentualnie jeśli ktoś może o propozycje linków do nowych produktów w sklepach czy też allegro/olx, lub też używek.

Pozdrawiam,
cierpliwy


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z upustem forumowym niewiele przekroczysz założony budżet. Zapraszam serdecznie.

Cytat

Dzięki za propozycję, kolumny ciekawe, podobają mi się również wizualnie, brałbym je pod uwagę, ale ciężko będzie się z nimi zmieścić w budżecie poniżej 3000 zł... chyba, że się znajdą używane ale nie widnieją takowe obecnie chyba nigdzie. Ktoś coś jeszcze podpowie?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że obie kolumny stoją w odległości 1,2 m od wzmacniacza, nie oznacza że wystarczy kabla 2x1,2m... Wzmacniacz zazwyczaj stoi na szafce, która ma jakąś wysokość, a wejścia kolumny mają zazwyczaj przy podłodze i tam też stoją, zrób test z nitką i dodaj 50cm, będzie miał pewnośc że starczy zakupionego kabla.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć też tak można icon_smile.gif. Przewody głośnikowe mogą biec po najkrótszej drodze. Jednak mało kto zdecyduje się żeby wisiały w powietrzu. Jest to jednak rozwiązanie, na czas , kiedy będziemy pewni, że nie będziemy zmieniać położenia kolumn. Należy jednak zacząć od dobrego ustawienia kolumn z możliwością ich przesuwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...