Skocz do zawartości

Audycje radiowe z ambitną muzyką


Recommended Posts

Witam
Czy znacie jakieś audycje radiowe (mogą to być radia internetowe), w których prowadzący puszczają ciekawą muzykę? Coś w stylu Nocy Muzycznych Pejzaży (czy już teraz Pejzaże Dźwiękiem Malowane), Trzy Kwadranse Jazzu, W Pół Rocku. Słuchając tam pojedynczych kawałków można z niektórymi wykonawcami zostać na dłużej poprzez własne poszukiwania ich twórczości. Nie chodzi tylko o rock, generalnie czy znacie tego typu audycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Witam
Czy znacie jakieś audycje radiowe (mogą to być radia internetowe), w których prowadzący puszczają ciekawą muzykę?


Dla mnie jazdą obowiązkową są w niedziele:
-audycje Wojciecha Manna & Co od godz. 9 do 11 w Trójce
-audycje Noviki ("Leniwe serwuje Novika") w Czwórce od 12 do 13
Także w niedzielę w Trójce audycje Kydryńskiego ale po porannej sesji wyżej wymienionej trochę już nie mam siły na dalsze słuchanie.
Oprócz tego kiedyś świetne były audycje muzyczne w wykonaniu "Dużego Pe" w Czwórce od poniedziałku do piątku w godzinach 19-21 ale niestety od nowego roku już ich nie ma. Duże Pe nadal ma audycje ale w innych godzinach czyli wtedy kiedy normalny człowiek wraca z pracy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przez sześć dni w tygodniu pracę zaczynam w okolicach 4.30 słucham z przyjemnością w soboty w godz.: 4.00-6.00 audycji Mikrokosmos w Trójce.
Wiem,normalni ludzie w sobotę o tej porze JUŻ śpią icon_smile.gif Dzięki tej audycji odkryłem australijską pianistkę Sophie Hutchings. Jest cudowna,acz jej płyty jechały do mnie z drugiego końca świata - w sklepie na "E" jej nie spotkasz icon_neutral.gif Czasem warto się przemęczyć i wstawać w środku nocy - można trafić na perełki.
Co do NMP to dla mnie wielka strata,myślę jak technicznie podpiąć moje ananlogowe audio do netu żeby słuchać DJ Kosjaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Gość dalmer
W trójce jest dużo takich audycji icon_smile.gif . Nawet ich piątkowa lista przebojów znacznie się rozni od listy na innych rozgłośniach Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Cytat

Witam
Czy znacie jakieś audycje radiowe (mogą to być radia internetowe), w których prowadzący puszczają ciekawą muzykę? Coś w stylu Nocy Muzycznych Pejzaży (czy już teraz Pejzaże Dźwiękiem Malowane), Trzy Kwadranse Jazzu, W Pół Rocku. Słuchając tam pojedynczych kawałków można z niektórymi wykonawcami zostać na dłużej poprzez własne poszukiwania ich twórczości. Nie chodzi tylko o rock, generalnie czy znacie tego typu audycje?




Choćby dzisiaj (w niedziele) od 22:00 do 02:00 w Radio Afera (studenckie radio Politechniki Poznańskiej) - polecam do słuchania na co dzień, jeśli macie dość reklam leków co 10 minut w innych stacjach. Tutaj praktycznie reklam nie ma.
Nawiedzone Studio prowadzone od lat przez Andrzeja Masłowskiego (który notabene prowadzi także swój sklep muzyczny, głównie z używanymi vinylami i cd). Dużo wspaniałej, najlepszej (gitarowej, ale także trochę elektronicznej i popowej) muzyki z dawnych lat - ale są i nowości.

Można słuchać przez stronę albo ściągnąć plik do playera. Można też w odbiorniku na 98,6, ale jak nie jesteś akurat w Poznaniu i/lub okolicach, to nie ma bata, żebyś złapałicon_smile.gif

LINK

Miłego! Myślę, że nie będziesz zawiedziony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

A Wojciecha Padjasa znasz? Jeśli nie, sprawdź RMF Classic w sobotę o 21. Prowadzi audycję o muzyce, warte przesłuchania :) Ogólnie to bardzo ciekawy człowiek. Niegdyś radiowiec, prowadził świetne programy, pasjonował się dobrą muzyką. Potem jednak, przez problemy ze słuchem, musiał zrezygnować ze swojego hobby. Aż do teraz! Dzięki leczeniu i odpowiedniemu sprzętowi powoli wraca na dobre tory :) Jakby ktoś był ciekawy jego historii, sprawdźcie to: Aparaty słuchowe w codziennej pracy Wojciecha Padjasa - dziennikarza muzycznego i melomana Jest krótka notka, jak i filmiki, w których on sam o tym wszystkim opowiada. Bardzo inspirujące!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...