Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
obas

Audycje radiowe z ambitną muzyką

Recommended Posts

Witam
Czy znacie jakieś audycje radiowe (mogą to być radia internetowe), w których prowadzący puszczają ciekawą muzykę? Coś w stylu Nocy Muzycznych Pejzaży (czy już teraz Pejzaże Dźwiękiem Malowane), Trzy Kwadranse Jazzu, W Pół Rocku. Słuchając tam pojedynczych kawałków można z niektórymi wykonawcami zostać na dłużej poprzez własne poszukiwania ich twórczości. Nie chodzi tylko o rock, generalnie czy znacie tego typu audycje?

Cytat

Witam
Czy znacie jakieś audycje radiowe (mogą to być radia internetowe), w których prowadzący puszczają ciekawą muzykę?

Dla mnie jazdą obowiązkową są w niedziele:
-audycje Wojciecha Manna & Co od godz. 9 do 11 w Trójce
-audycje Noviki ("Leniwe serwuje Novika") w Czwórce od 12 do 13
Także w niedzielę w Trójce audycje Kydryńskiego ale po porannej sesji wyżej wymienionej trochę już nie mam siły na dalsze słuchanie.
Oprócz tego kiedyś świetne były audycje muzyczne w wykonaniu "Dużego Pe" w Czwórce od poniedziałku do piątku w godzinach 19-21 ale niestety od nowego roku już ich nie ma. Duże Pe nadal ma audycje ale w innych godzinach czyli wtedy kiedy normalny człowiek wraca z pracy.

Od kiedy przez sześć dni w tygodniu pracę zaczynam w okolicach 4.30 słucham z przyjemnością w soboty w godz.: 4.00-6.00 audycji Mikrokosmos w Trójce.
Wiem,normalni ludzie w sobotę o tej porze JUŻ śpią icon_smile.gif Dzięki tej audycji odkryłem australijską pianistkę Sophie Hutchings. Jest cudowna,acz jej płyty jechały do mnie z drugiego końca świata - w sklepie na "E" jej nie spotkasz icon_neutral.gif Czasem warto się przemęczyć i wstawać w środku nocy - można trafić na perełki.
Co do NMP to dla mnie wielka strata,myślę jak technicznie podpiąć moje ananlogowe audio do netu żeby słuchać DJ Kosjaka.

Takie audycje na pewno są w radiu trójka. To jest dość poważne radio. Podejmują dość istotne tematy. Teraz nie wiem o której godzinie to nadają ale jednak czasem jak się dobrze trafi to można liczyć na całkiem dobrą audycję, której faktycznie dobrze jest posłuchać.

a znacie może jakieś zagraniczne stancje radiowe, dostępne online, grające właśnie taką muzykę? bo widzę, że w Polsce jest z tym naprawdę kiepsko. jakoś nie uśmiecha mi się wstawanie o 4 rano icon_wink.gif

Gość dalmer
W trójce jest dużo takich audycji icon_smile.gif . Nawet ich piątkowa lista przebojów znacznie się rozni od listy na innych rozgłośniach Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.

Cytat

Witam
Czy znacie jakieś audycje radiowe (mogą to być radia internetowe), w których prowadzący puszczają ciekawą muzykę? Coś w stylu Nocy Muzycznych Pejzaży (czy już teraz Pejzaże Dźwiękiem Malowane), Trzy Kwadranse Jazzu, W Pół Rocku. Słuchając tam pojedynczych kawałków można z niektórymi wykonawcami zostać na dłużej poprzez własne poszukiwania ich twórczości. Nie chodzi tylko o rock, generalnie czy znacie tego typu audycje?

Choćby dzisiaj (w niedziele) od 22:00 do 02:00 w Radio Afera (studenckie radio Politechniki Poznańskiej) - polecam do słuchania na co dzień, jeśli macie dość reklam leków co 10 minut w innych stacjach. Tutaj praktycznie reklam nie ma.
Nawiedzone Studio prowadzone od lat przez Andrzeja Masłowskiego (który notabene prowadzi także swój sklep muzyczny, głównie z używanymi vinylami i cd). Dużo wspaniałej, najlepszej (gitarowej, ale także trochę elektronicznej i popowej) muzyki z dawnych lat - ale są i nowości.

Można słuchać przez stronę albo ściągnąć plik do playera. Można też w odbiorniku na 98,6, ale jak nie jesteś akurat w Poznaniu i/lub okolicach, to nie ma bata, żebyś złapałicon_smile.gif

LINK

Miłego! Myślę, że nie będziesz zawiedziony.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować