Skocz do zawartości

Gramofon Auna TT 1200


Recommended Posts

Witam.
Gramofon Auna TT 1200 posiada wejście na płyty CD, kasety, miejsce do odtwarzania płyt winylowych i radio.
Problem jest taki, że wszystko działa prócz miejsca do odtwarzania płyt winylowych.
Instrukcję mam co prawda po angielsku, więc może mój problem nie jest związany z tym, że sprzęt nie działa, ale że ja robię coś nie tak.

Jeśli ktoś ma ten właśnie sprzęt u siebie w domu - proszę o jakąś podpowiedź, bo może robię coś źle, a nie mam o tym pojęcia.

Po podłączeniu sprzętu do prądu przekręcam przycisk On/Off po lewej, potem 'standby', żeby móc wybrać z czego będę korzystać w urządzeniu. Następnie wciskam przycisk "function" aż pokaże mi się "phon" na wyświetlaczu.
No i według instrukcji powinnam teraz ustawić igłę nad płytą i powinno wszystko działać.
W razie czego jeszcze włączam przycisk "start" po lewej i ustawiam prędkość obrotów, ale nic poza delikatnym buczeniem nie słychać.
Jakby urządzenie chciało ruszyć, a nie mogło...
Mam wrażenie, że problem tkwi w pasku napędowym, bo wydaje się być luźny.
Nic się z nim nie dzieje podczas moich prób odtworzenia płyty.
Może w transporcie do mnie trochę się poluzował?

To mój pierwszy gramofon, więc nie bardzo wiem jak sobie poradzić z tym problemem. Może chociaż ktoś mógłby polecić miejsce w Łodzi, gdzie ktoś mógłby się nim zająć?

Nie mogę wysłać sprzętu na gwarancję, ponieważ sprzęt był kupiony przez neta od gościa, który sprowadza je z zza granicy i daje na nie msc gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć.

Skoro nie na gwarancję, to odeślij jako nie działający.
Co skłoniło Cię do zakupu takiego urządzenia ? Chciałaś kupić gramofon, czy odtwarzacz cd ?




Kupiłam głównie do słuchania płyt winylowych. Niestety nie miałam możliwości sprawdzenia sprzętu wcześniej niż teraz.
Mogę wysłać, ale mi go odeślą, bo nie mam już oryginalnego opakowania. Dlatego próbuję to rozwiązać na własną rękę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie poradziłaś się wcześniej, bo ten sprzęt niewiele ma wspólnego z porządnym gramofonem.

Czy wszystkie opcje są odpowiednio ustawione do pracy gramofonu ? Może jest jakieś mechaniczne przełączanie ? A czy pasek jest odpowiedni od tego modelu, był założony od razu ? Może spada podczas próby przełożenia napędu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdziłaś to o czym pisałem ? A może problem już jest rozwiązany ?
Szczerze polecałbym zakup klasycznego gramofonu z drugiej ręki. Nie wiem ile zapłaciłaś za tą Aunę, ale jeżeli wydatek jest zbliżony do ceny sklepowej, to za te pieniądze można kupić na prawdę fajny gramofon z prawdziwego zdarzenia.

Nie wiem tylko, czy taka opcja wchodzi w grę ? Czy wolisz zatrzymać ten gramofon ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dokładnie ten sam problem z uruchomieniem tego sprzętu. Okazuje się że rozwiązanie jest bardzo proste, należy znaleźć ukryty przycisk/przesuwak, który należy przesunąć i wszystko zaczyna działać bez problemu.
Gdzie szukać? w okolicach pokrywy dolnej. Naprawdę dokładnie trzeba sprawdzić, bo jest mały i dobrze schowany. W instrukcji obsługi jest o tym napisane ale niestety nie ma żadnego rysunku wskazującego miejsce ukrycia przesuwaczka.

Mam nadzieję że pomogłam. Daj znać czy znalazłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...