Skocz do zawartości

Amplituner sieciowy w okolicach 1500 PLN


barbaros

Recommended Posts

Kledzy, proste pytanie. Poszukuję nowego, 5-kanałowego, aplitunera sieciowego. Zastosowania standardowe, muzyka, konsola, filmy. Zestaw głośnikowy to rodzimy STX z linii 200 i nie chcę zbytnio odstawać od niego klasą wzmacniacza. Warunek jest taki, że wysokość urządzenia nie może przekraczać 16 cm. Górny próg cenowy, to 1500 PLN, już i tak podciągnięty z 1000 icon_smile.gif.

Z pobieżnego rozpoznania zostały mi 3 urządzenia, które mają funkcje sieciowe
Onkyo TX-NR535
Yamaha RX-V477
Denon AVR-X1000
Wszystkie z nich da się kupić w okolicy 1500 PLN. Najdroższy jest Onkyo, ale tu mam propozycję z jednego ze sklepów za poniżej 1k5. Który?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nikt tu nie zna cech brzmienia kolumn które masz. Cechy użytkowe każdego z wybranych przez Ciebie amplitunerów są podobne. W szczegółach możesz przeanalizować to sam.Ten Denon będzie miał nieco słabszy bas i bardziej wyeksponowaną górę w stosunku do Yamahy( zobacz w dziale testy na stronie audio.com.pl ) , Onkyo będzie najprawdopodobniej dość podobne brzmieniowo do Yamahy. Sądze że Denon byłby niezłym wyborem gdybyś miał subwoofer aktywny. Sporo tez zależy od tego w jak dużym pokoju stoją kolumny i od Twoich preferencji brzmieniowych. W tym wypadku o wyborze może zadecydować nawet kolor wyświetlacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem brzmieniowo najlepiej będzie pasował Denon jako urządzenie o charakterze brzmienia bardziej łagodnym i ciepłym. Można także brać pod uwagę Onkyo jako opcję bardziej analityczną, szczegółową ale nadal nie ostrą. Yamaha zagra najbardziej efekciarsko, co w połączeniu z Twoimi kolumnami może być na dłuższą metę męczące.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowiczów proszę o kontakt.


Cytat

Kledzy, proste pytanie. Poszukuję nowego, 5-kanałowego, aplitunera sieciowego. Zastosowania standardowe, muzyka, konsola, filmy. Zestaw głośnikowy to rodzimy STX z linii 200 i nie chcę zbytnio odstawać od niego klasą wzmacniacza. Warunek jest taki, że wysokość urządzenia nie może przekraczać 16 cm. Górny próg cenowy, to 1500 PLN, już i tak podciągnięty z 1000 icon_smile.gif.

Z pobieżnego rozpoznania zostały mi 3 urządzenia, które mają funkcje sieciowe
Onkyo TX-NR535
Yamaha RX-V477
Denon AVR-X1000
Wszystkie z nich da się kupić w okolicy 1500 PLN. Najdroższy jest Onkyo, ale tu mam propozycję z jednego ze sklepów za poniżej 1k5. Który?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisane wyżej, o wyborze mogą zadecydować detale i pierdółki. Co prawda jestem zaawansowanym melomanem (pod względem ilości słuchanej muzyki, rock i wyżej), ale sprzęt mam mocno średni (STX 200 2.0 + Radmor 5412). Na tę chwilę nie chcę inwestować dużej kasy w audio, bo w planach mamy zmianę chałupy i tam do sprawy podejdę kompleksowo, budując system od 0. Na tą chwilę chcę po prostu wymienić wzmak, dostawić do 2.0 satelitki i centralę, a w tym wszystkim zmieścić się w 2k PLN. Dodatkowe kolumny to koszt ok. 500 PLN, więc na amplituner zostaje 1k5 PLN. Wnęka w obecnej szafce ma 162-163 mm, więc ogranicza mnie niestety wysokość urządzenia. Może to nie jest odpowiednie podejście jak na forum audio przystało, ale wydaje mi się, że z obecnym zestawem kolumn wszystkie urządzenia zagrają podobnie (wydaje mi się icon_wink.gif), tzn. tak samo odpowiednio. Bajerem jest dla mnie łączność ze Spotify, ale to mają wszystkie 3. Muszę pomyśleć, czy jest mi potrzebne WiFi oraz Bluetooth. Jeśli tak, zostaje Onkyo. Jeśli nie, można wybrać spośród Yamaha/Denon, które będą te 2 stówki tańsze. Tak to wygląda, jeśli o mnie chodzi icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pewnie wahał pomiędzy Yamaha i właśnie Onkyo.
Wspomniałeś o małej ilości miejsca na amplituner. Powinieneś zdawać sobie jednak sprawę z tego że wymaga on swobodnego przepływu powietrza ponad nim.
Źle wentylowany wzmacniacz może gorzej grać i łatwo ulec uszkodzeniu. Również trwałość przegrzewającego się sprzętu jest mniejsza. Niektóre amplitunery KD mają wbudowane wentylatory wymuszające przepływ powietrza. To może rozwiązywać taki problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie sprzętu zacząłem właśnie od Pioneera, konkretnie od modelu VSX-329 K. Niestety wszystkie urządzenia tej marki (w tej klasie cenowej) mają 168 mm wysokości, więc nie zmieszczą mi się w dziurę icon_smile.gif. Także Pioneer odpada. Co do samej wentylacji, to mam wymuszony obieg w szafce, dodatkowo będzie sporo miejsca po bokach, powinno dać radę icon_smile.gif.

Zdecydowałem się na Onkyo, kolega Q21 zaproponował dobrą cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy ampli yamaha rx-v477 kupiony kilka dni temu i sprzedaje jak jesteś zainteresowany, pełna gwarancja 3 lata . Wpadło mi trochę kasy i chce kupić ampli w granicy 3tyś . Yamaha rxv677 lub rxa740 ale też mam dylemat czy jest sens dopłacać 800 zł . Co do yamaha rxv477 to spory przeskok w porównaniu do mojego starego ampli yamaha rxv371. Bardzo dobre efekty w kinie i większa szczegółowość również w stereo. Jak ktoś zainteresowany yamaha rxv477 to piszcie na priv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...