Skocz do zawartości

Silver6 vs Silver8


suzana

Recommended Posts

Być może już w krótce zmienię swoje osłuchane już mx5 na coś (w mojej opinii) ciekawszego. Wybór już zapadł, będą MA Silver6, lub Silver8. Kolumny będą grały z Yamahą as700. Jestem już po odsłuchach ze swoim wzmacniaczem, bardzo mi się podobało, ale mam duży dylemat. Nie mogę się zdecydować które z tych dwóch wybrać. W brzmieniu ciężko było mi wychwycić jakąś różnicę jedynie to że ósemki miały większe "kopnięcie" basem.
Które z tych dwóch będą lepsze i bardziej odpowiednie do pomieszczenia 25m? Pomóżcie podjąć decyzję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj za wszelką cenę pożyczyć któreś z tych kolumn do domu. Jak dobrze pogadasz i obiecasz, że jedne albo drugie na pewno weźmiesz, to masz szansę.

A tak na marginesie i moim zdaniem będzie za jasno. Ten dźwięk w krótkim odsłuchu atrakcyjny, może Cię z czasem coraz bardziej męczyć i możesz jeszcze zatęsknić do MX5.
Ale nie wykluczone, że bardzo lubisz taki rodzaj prezentacji i to będzie tym, czego szukasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
pomieszczenie 25m2 daje możliwość zastosowania modelu Silver 6 oraz Silver 8. Obydwa modele grają bardzo podobnie, jedynie ósemki potrafią zejść minimalnie niżej z basem oraz dają większą swobodę, potęge w basie, dynamice.
Jeśli lubisz dobry, nisko schodzący bas, wybierz model Silver 8.
Z mojej strony także zwrócę uwagę na Twoją zmianę kolumn - z modelu bardzo łagodnego, spokojnego, miękkiego wchodzisz w kolumny jasne, bardzo otwarte, dynamiczne, szczególnie w połączeniu ze wzmacniaczem Yamaha. Mam nadzieję, źe zdajesz sobie z tego sprawę i świadomie szukasz takiego dźwięku.

W przypadku pytań służę pomocą.

Cytat

Być może już w krótce zmienię swoje osłuchane już mx5 na coś (w mojej opinii) ciekawszego. Wybór już zapadł, będą MA Silver6, lub Silver8. Kolumny będą grały z Yamahą as700. Jestem już po odsłuchach ze swoim wzmacniaczem, bardzo mi się podobało, ale mam duży dylemat. Nie mogę się zdecydować które z tych dwóch wybrać. W brzmieniu ciężko było mi wychwycić jakąś różnicę jedynie to że ósemki miały większe "kopnięcie" basem.
Które z tych dwóch będą lepsze i bardziej odpowiednie do pomieszczenia 25m? Pomóżcie podjąć decyzję.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi i sugestie. Oczywiście wybór jest przemyślany i jak najbardziej świadomy. MX5 były tak naprawdę moimi pierwszymi „prawdziwymi” kolumnami i kiedy je kupowałem nie znałem jeszcze tak do końca swoich upodobań brzmieniowych. Po prostu zrobiły na mnie dobre wrażenie. Dzisiaj już mogę powiedzieć że silvery dają mi wszystko to czego tak bardzo mi brakowało w missionach. Macie rację, silver to jest zupełnie inne granie – dla mnie zdecydowanie lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...