Skocz do zawartości

onkyo tx-nr636


MichalZSlupsk

Recommended Posts

Witam serdecznie. jako nowy użytkownik na początku chciałbym się przywitać. A teraz do rzeczy; problem dotyczy wyboru wzmacniacza sieciowego. zdecydowałem się na w/w onkyo. Już zarezerwowałem ten model. ale teraz dopiero obawiam sie o jego moc, to znaczy jest chyba za duża. moje kolumny to jvc front ma po 150 watt, tył po 100 watt, wszystko na 8Ohm. więc takie słabiutkie to wszystko, będzie banglać w systemie 5,0 narazie, to znaczy napewno do końca tego roku, póżniej coś mocniejszego i z wyższj półki. ale moze w zupełności wystarczyłby np. denon avr-x1100w lub yamaha rx-v677? podpowiedzcie koledzy bo juz się pogubiłem, chodzi mi tu o to, żeby nie spalić tych kolumn które będe jeszcze troche użytkował, sprzęt używam do oglądania filmów, ok 60 procent, reszta to muzyka. dziękuje za szybką odpowiedź. Dodam tylko że pokój to ok 24m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakież to moce ma ten onkyo 636, że kolumny dla niego za słabe? Wzmacniacz dobrze jak jest mocny, zazwyczaj lepiej brzmi, a zwłaszcza amplituner kina domowego, bo zwłaszcza one mają kłopot z odpowiednim napędzeniem większych kolumn, bo często brak im mocy. 636 to oczywiście nie słabeusz, tylko fajny, mocny sieciowy amplituner kina, ale jednak nie przesadzaj że mocasarz, chyba zbyt powierzchownie czytasz dane techniczne.
A spalić kolumny można każdym wzmacniaczem, tym słabym nawet łatwiej, niestety.
Więc jeżeli przed spaleniem kolumn chroni tylko poziom oleju w głowie właściciela- zmyślne obchodzenie się z głośnością, to lepiej wybrać wzmacniacz mocny, dobrze grający, niż za słaby icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Troche mnie uspokoiłeś. tu nie chodzi o to że ja kręce gałką w prawo i patrze jak niebezpiecznie wzrasta ciśnienie membrany w głośniku;] chodzi mi głównie o to że teoretycznie oferuje on ok 90 watt RMS, i wydawało mi się to zbyt dużo jak na te kolumny,ale moze się myle;} jednak bardziej interesują mnie jego możliwości, nie tylko te sieciowe, wybrałem go ponieważ jest dużo pozytywnych opinii, poza tym lubię brzmienie onkyo. więc mówisz żebym się tym nie przejmował, ja wiem ze w trybie wielokanałowym jego moc na kanał spadnie, chodzi o to ze nie mam teraz kaski na nowe kolumny, a nie chciałbym uszkodzić tych co mam. czyli śmiało mogę płacić i sie cieszyć? hehe, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...