Skocz do zawartości

akustyka


michalwronki

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Te pomiary elektryczne to również nie jest nic szczególnie trudnego. Wystarczy woltomierz i płyta z nagranym sygnałem sinus. Ewentualnie komputer z programem generujący jakiś przebieg o częstotliwościach akustycznych i stałym jego poziomie.




Hmmm a jaki miałby to być program i to wszystko połączyć czym ?



Z tego co wiem to masz podłączony komputer do amplitunera. Tak że nic nie trzeba jakoś specjalnie podłączać.
Łatwo dostępnym programem z generatorem jest WinISD.
Wystarczy zmierzyć napięcie woltomierzem na przewodach głośnikowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem http://patrz.pl/download-program/pobierz,W...o-0-50-Alpha-7/

o to chodzi?

a tym woltomierzem jak mam to zrobic? ( za pomoca tego programu ? ) czy do samych kabli ?
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten program. Trzeba nim wygenerować sygnał jednakowy na oba kanały np. 1kHz i zmierzyć napięcie na metalowych elementach które mają styk z przewodami głośnikowymi. Napięcie przemienne na wyjściu z wzmacniacza, mierzy się tak samo jak napięcie w gniazdku lub na przewodzie który jest podłączony do gniazda sieciowego. Czyli łączymy woltomierz równolegle z przewodami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej. program juz mam, woltomierz bede juz mial taki chyba lepszy za okolo 300 zl ale dopiero poczatkiem marca

czyli tak komputer podlaczony do rx , rx do as500 , puszcze przez ten program ten dzwiek a woltomierzem sprawdze na stykach kolumn czerwony bolec woltomierza do czerwonego gniazda w kolumnie i czarny bolec woltomierza do czarnego gniazda w kolumnie

a pozniej tak samo przy wzmacniaczu.

a jeszcze takie glupie pytanie.....ten woltomierz ustawic na mierzenie woltow ? czy na cos innego? bo kiedys mialem takie cos i moznabylo tam mierzyc rozne cuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...