Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu zestawu dla rodziny.


moniskkka

Recommended Posts

Dzień dobry icon_smile.gif zwracam się do osób które udzielą mi pomocy w wyborze sprzętu audio.. Piszę tutaj pierwszy raz. Czytałam wiele postów z pytaniami i z informacją zwrotną, to miło, ze ktoś poświęca swój czas i udziela porad przy zakupie. Szukam sprzętu nie tylko dla siebie. Korzystać będzie cała rodzina, głownie ja.. Posiadam obecnie starą wieżę Philips jeszcze z czasów liceum :-/ Męczy mnie już jednak. Od pewnego czaasu nurtuje mnie chęć zakupu czegoś bardziej konkretnego: kwota jaką będę dysponować to około 2000 tys. Zł..
Np. stereo domowe amplituner i głośniki podłogowe
Słuchać będziemy; muzyki filmowej - ja uwielbiam. Lubię też muzykę lata 80, słucham Whitney, Celine , oczywiście radio.. Filmy też czasami dobrze by było posłuchać z innego nośnika. Lubię każdy rodzaj, od SF, po dramaty. Amplituner mógłby mieć funkcję sluchania muzyki np . z iPada, mp3 dużo CD nie mam.
Sprzęt ustawiony będzie raczej w dużej przestrzeni, jest to salon, kuchnia otwarta korytarz i schody na piętro. Razem około 40 m2, jednak stać bedą przy stole z tv. Tam jest już dość mocno zastawione meblami ( w załączniku plan w exelu)
Moje preferencje: lubię słyszeć jak instrumenty "mówią do siebie" , niskie tony nie przytłaczające, bardzo głośno nie słucham -mam sąsiadów za ścianą, acz kolwiek jeden czy dwa utwory potrafią mnie ponieść.
Zakup planuję raczej na kilka lat, kolumny bedą najpewniej używane, ale raczej w bardzo dobrym stanie, nie chcę kupić 20 letniego sprzętu.
Proszę o pomoc wiem ze podobnych wątków jest dużo, ale Allegro pęka w szwach. Ja nie wiem co z czym będzie dobrze grało. Dlatego liczę na fachową pomoc tutaj. Jeszcze nie byłam na odsłuchu. W Poznaniu jest kilka sklepów od poniedziałku mam urlop wtedy się wybiorę. icon_smile.gif)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc nie za bardzo rozmiem ten rysunek. Korytarz i schody są na środku pokoju? A mała komoda w lewym górnym rogu jest naprawdę tak ustawiona i odpowiednio proporcjonalnie od lewej ściany?
O ile te pomarańczowe prostokąty obok szafki RTV, to miejsce gdzie mają stać kolumny? A gdzie miejsce odsłuchowe?
Chyba nie na sofach z boku? Bo w przeciwnym razie gdzie tu efekty stereo?
No chyba, ze zestaw ma służyć jedynie do grania typu "plum, plum", czyli robienia za tło dźwiękowe.
Może lepiej zrób fotki, panoramę pokoju. Kilka zdjęć, które pokażą co i jak.
A wzmacniać ma amplituner? Wolisz takie urządzenie zamiast wzmacniacza?
Do 40 m2 trzeba dość dużych kolumn i mocnego wzmacniacza. A taki zestaw raczej w całości używany, by osiągnąć dobrą jakość dźwięku.
Kwestia tylko czy wolisz takie albo inne brzmienie. Dobrze by było abyś o tym napisała jeszcze czy ma być jaśniejsze, ostrzejsze, twardsze, czy ciemniejsze, cieplejsze, miększe, bardziej nasycone.
Właśnie dobrze chcesz zrobić. Posłuchaj w salonach (zabierz kilka ulubionych płyt) kilku zestawów w okolicach 4 - 6 tysięcy zł.
Bo na takim poziomie jakościowym masz szansę kupić sprzęt z drugiej ręki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...