Skocz do zawartości

Marantz 5009+Canton Chrono 509.2


ziomalbpl

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie odnośnie zestawu Marantz 5009 i Canton Chrono 509.2, 505.2 i 503.2. Czy ten amplituner da radę "obsłużyć" podany zestaw kolumn? Czy może dla tego aplitunera jest jakaś alternatywa? Oprócz oglądania filmów lubię często posłuchać muzyki. Lubię szczegółowe granie.
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dźwięk to lubię jak gra szczegółowo, analitycznie. Kiedyś jeszcze myślałem nad aplitunerem Onkyo, ale ktoś mi odradził, bo może być to za suche połączenie - Canton szczegółowy, jak również elektronika Onkyo. Porównanie Marantza i Onkyo to lepsza niby średnica dźwięku na korzyść Marantza. Oba natomiast potrafią prawdopodobnie górę zagrać podobnie ukazując ogromną liczbę detali. Z taką opinią się spotkałem, lecz nie miałem mozliwości odsłuchu. To jest tylko i wyłącznie wiedza teoretyczna i poszukuje kogoś kto ją zweryfikuje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są dość subtelne a Cantony nie aż tak bardzo wymagające. Żeby wybrać trzeba by je porównać u siebie. Temu Marantzowi zarzuca się czasem bezpłciowe granie. Jednak o efekcie końcowym decydują głównie kolumny. Sądzę że takie połączenie da dobrze zrównoważony i dość dojrzały dźwięk. Może nie bardzo efektowny ,ale za to niemęczący na dłuższa metę. Ja bym się bardziej skłaniał do Onkyo lub Yamahy. Ale to dlatego że lobię połączenie szczegółowości z większa wybuchowością .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zwrócił uwagę na Yamahe RX-V777. Jej ceny ostatnio mocno obniżono. Powinna dać bardziej angażujące brzmienie i więcej szczegółów. Ewentualnie więcej pieniędzy można przeznaczyć na lepsze kolumny. W przyszłości można pomyśleć o rozwinięciu o dodatkowe końcówki mocy lub wzmacniacz stereo do zasilenia kolumn. Da to lepszy dźwięk niż amplituner o wyższej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...