Skocz do zawartości

Podłogówki do 2000


Dijxtra

Recommended Posts

Czołem!
Piszę, bo mam problem z wyborem kolumn. Mam wzmacniacz Marantz Pm 66SE oraz CD też Marantza a chciałbym dobrać do tego nieprzesadnie drogie kolumny ale oczywiście żeby to wszystko fajnie grało. Mam obecnie monitory Audio Wave ale po przeprowadzce nie bardzo się nadają do pokoju 25 m2. Wcześniej miałem jakieś wynalazki więc nie mam rozeznania... Myślę o Tonsilach - Maestro, Siesta albo Pulse - bo nowe, ładne i niedrogie. Co myślicie ? Dobrze będzie ?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Dzięki za odpowiedzi ! To po kolei:
MobyDick - słucham różnej muzyki, począwszy od poważnej na metalu kończąc. Wyłączając oczywiście dicho w każdej postaci. Czyli głównie Rock'n'roll icon_smile.gif. W muzyce głównie zwracam uwagę na perkusję ale raczej na technikę niż głośność. Zaś co do głośności słuchania to raczej średnio i trochę więcej niż średnio - rzadko wkur... sąsiadów icon_smile.gif
f1angel - mam Audio Wave 171 SE (tak mi się zdaje). Myślisz, że z Tonsilami to zły pomysł ? Wyglądają o wiele lepiej niż jakieś "marketówki" typu Jamo. Masz jakieś doświadczenia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel chodziło zapewne o to że używane kolumny można kupić lepsze w tej cenie.
Z tych Tonsili które wymieniłeś każde są dość dobre w swojej klasie. Jednak są adresowane do innych odbiorców.
Z posród nich wahał bym się na Twoim miejscu pomiędzy Siestami i Pulse.
Ja bym pewnie wybrał Siesty. Ale pokój może okazać się dla nich dość duży.
Z nowych warto jeszcze pomyśleć o Magnat Quantum 675, sadzę że powinny być lepsze od ww Tonsili.
I lepiej sprawdzą się w Tym pokoju.
( Ich obudowy są produkcji polskiej. Z resztą bardzo ładne. )
Audio Wave 171 SE to dobre kolumny , jednak niezbyt duże i pokój jest dla nich teraz za duży.
Maestro II mają większy potencjał basowy , lecz jest to zdecydowanie niższa klasa głośników niż te które masz.
Siesty i Pulse to kolumny wyższej klasy ( od Maestro ) , jednak 25 m2 to może być dla nich dość spory metraż i postęp będzie niewielki.
Ja bym poszukał jakiegoś przyzwoitego subwoofera ( raczej używanego i do muzyki ) za ~2tyś.
Ale wiem że mnie tu wszyscy zakrzyczą i powiedzą ze lepiej jest kupić używane podłogówki. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje trochę odbarwić mity podłogówki podstawkowe w skrócie i uprposzczeniu np. tutaj trochę informacji
http://www.hifi.pl/porady/ogolne/kol-konstr.php

MobyDick nikt nie będzie krzyczał ani tym bardziej forsował ustawy anytysubowej icon_wink.gif wręcz przeciwnie i w kinie domowym i dla pewnej grupy odbiorców jest to zapewne fajny element zestawu w KD napewno, w muzyce to już trochę zależy której plus nasze upodobania.

Dlaczego kolumny zazwyczaj audiofilów nie wzbudzają zachwytów bo są jak najbardziej neutralne (niczego nie polepszają ani nie poprawiają) to co jest skopane w nagraniu to takie będzie ich plusem jest że kupując takie używki nie mają tam śladu zadrapania uszkodzenia itp. bo doniczki z kwiatkami na nich nie stoją, a odkurzane są w pierwszej kolejności.

Dodając do tego nasze upodobania "basowe" w większości wypadków będą gorsze a to dlatego że słuchająć nagrania z filharmonii potrzebujemy szerokiej na kilkanaście metrów sceny (choć pokój ma tylko np 4m) a nie basów. Jeszcze inaczej jest z muzyką elektroniczną a jeszcze inaczej z "Ona tańczy dla mnie" bo wtedy lepiej żeby była jak najbliżej icon_wink.gif

Jak są indywidulne gusty widać po forum ja poświęciłem trochę czasu i poczytałem trochę postów dotyczących odsłuchów różnych kolumn jakby je zebrać wszystkie to te same kolumny mogą być przez jednych wychwalane, a drugich nie do słuchania i to na każdym pułapie cenowym.

Basy mogą się podobać lub nie, ale to góra powoduje że przy dłuższym słuchaniu potrafi nas wykończyć.

W życiu bym nie zamienił Audio Wave 171 SE na tonsila nawet złotego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Wave 171 SE to bardzo ładne kolumny i dobrze grające icon_smile.gif . Do ich wykonania użyto firmowych głośników. Jednak aż tak bardzo nie odstaja jakością dźwięku od Siest i Pulse. Mniejsze kolumny podstawkowe mogą mieć nawet lepiej rozciągnięty bas. Mogą mieć go nawet proporcjonalnie więcej od reszty pasma. Jednak mówimy tu o konkretnych modelach kolumn i stawianym im oczekiwaniom. W filharmonii z tego co wiem nie stosuję ograniczników dolnego zakresu pasma ( chyba w żadnej ). To jest częstym problemem kolumn. Ta sama kolumna w zależności od pomieszczenia ( głownie wielkości ) ma inny przebieg jego dolnego zakresu pasma przenoszenia. Subwoofer ma za zadanie poszerzyć zakres niskich częstotliwości. Można nim również zwiększyć poziom w zakresie w którym pasma się pokrywają. Można nim również osłabić ( lekko ) zakres przejściowy. Paradoksalnie nagrania muzyki popularnej często realizuje się tak aby brzmiały prawidłowo po uwypukleniu zakresu niskich tonów. Również większość kolumn będących na rynku uwypukla ten zakres. Na takim tle kolumny o mniej wyeksponowanych skrajach pasma ( ale jednak ) często są określane mianem eksponujących średnie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...