Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam. moi drodzy....

mam wzmacniacz yamaha as500 i kolumny mission m35i

moje pytanie brzmi....czy interkonekt miedzy wzmacniaczem a np. cd, czy blu ray bedzie mial wplyw na jakosc dzwieku

zalezy mi na dobrych wysokich tonach, stereofoni, scenie, szczegolach itd.

nie ukrywam, ze niskie tony mnie nie interesuja.

bylbym wdzieczny za jakiekolwiek propozycje za czym sie rozgladac, na co polowac,

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oczywiście, że interkonekty będą miały wpływ na jakość dźwięku, ponieważ tak jak inne elementy są częścią zestawu stereo.
W to chyba mało kto wątpi.
Dyskusje natomiast toczą się zazwyczaj ile (procentowo lub w ogóle) można czy trzeba wydać na takie kable.
Podobnie zresztą jak głośnikowe a nawet zasilające jeśli jest taka możliwość.
Złe kable ograniczą potencjał systemu. Zbyt dobre (drogie) mogą pokazać jego wady, czego nie zrobiłyby odpowiednio dobrane.
Rzecz jasna nawet niedrogie kable, ale źle dobrane mogą niekorzystnie wpłynąć na to jak gra zestaw.
Zwyczajowo twierdzi się, że na okablowanie powinno wydać się 10 - 25 % wartości systemu.
Można mniej, można więcej. Każdy przypadek jest indywidualny.
Tanie kable jak pisałem mogą być wąskim gardłem w zestawie, najsłabszym ogniwem. A wydając na nie zbyt dużo robimy błąd, ponieważ
lepiej taką sumę dołożyć do jednego z głównych elementów jak kolumny czy wzmacniacz. Albo na ogół niedoceniana adaptacja akustyczna pomieszczenia.

Jeśli chcesz takie interkonekty jak piszesz zainteresuj się kablami Nameless Black Classic Line albo wyższy model. Są jeszcze bardziej szczegółowe ale i jaśniejsze. Dobre byłyby także srebrne kable. Ale na ogół są sporo droższe. Podobnie jak niektóre kable firmy Nordost.
To zależy ile możesz na nie wydać.
Jaka długość będzie Ci potrzebna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście, że interkonekty będą miały wpływ na jakość dźwięku, ponieważ tak jak inne elementy są częścią zestawu stereo.
W to chyba mało kto wątpi.
Dyskusje natomiast toczą się zazwyczaj ile (procentowo lub w ogóle) można czy trzeba wydać na takie kable.
Podobnie zresztą jak głośnikowe a nawet zasilające jeśli jest taka możliwość.
Złe kable ograniczą potencjał systemu. Zbyt dobre (drogie) mogą pokazać jego wady, czego nie zrobiłyby odpowiednio dobrane.
Rzecz jasna nawet niedrogie kable, ale źle dobrane mogą niekorzystnie wpłynąć na to jak gra zestaw.
Zwyczajowo twierdzi się, że na okablowanie powinno wydać się 10 - 25 % wartości systemu.
Można mniej, można więcej. Każdy przypadek jest indywidualny.
Tanie kable jak pisałem mogą być wąskim gardłem w zestawie, najsłabszym ogniwem. A wydając na nie zbyt dużo robimy błąd, ponieważ
lepiej taką sumę dołożyć do jednego z głównych elementów jak kolumny czy wzmacniacz. Albo na ogół niedoceniana adaptacja akustyczna pomieszczenia.

Jeśli chcesz takie interkonekty jak piszesz zainteresuj się kablami Nameless Black Classic Line albo wyższy model. Są jeszcze bardziej szczegółowe ale i jaśniejsze. Dobre byłyby także srebrne kable. Ale na ogół są sporo droższe. Podobnie jak niektóre kable firmy Nordost.
To zależy ile możesz na nie wydać.
Jaka długość będzie Ci potrzebna?




witaj. conajmniej 60 70 cm....

Nameless Black Classic Line albo wyższy model....to znaczy jaki ?

no nie chce szalec max chyba ze 150 zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję Namelessa http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Nie słyszałem takiej ilości w dodatku dobrych jakościowo wysokich tonów. Stereofonia na piątkę.
Średnica i niskie nie wybijają się, ale są na dobrym poziomie.
Niezbyt często przepinaj kable, bo wtyki są delikatne. Czerwoną kropką na pinie wtyku rzeczywiście łączymy do źródła, jak pisze sprzedający. Kabel dość sztywny, wygina się właściwie tylko w jednej płaszczyźnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To proponuję Namelessa http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Nie słyszałem takiej ilości w dodatku dobrych jakościowo wysokich tonów. Stereofonia na piątkę.
Średnica i niskie nie wybijają się, ale są na dobrym poziomie.
Niezbyt często przepinaj kable, bo wtyki są delikatne. Czerwoną kropką na pinie wtyku rzeczywiście łączymy do źródła, jak pisze sprzedający. Kabel dość sztywny, wygina się właściwie tylko w jednej płaszczyźnie.




jest jeden na allegro ale obawiam sie ze bedzie ciut krótki

http://allegro.pl/nameless-black-classic-l...5081892916.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

To proponuję Namelessa http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Nie słyszałem takiej ilości w dodatku dobrych jakościowo wysokich tonów. Stereofonia na piątkę.
Średnica i niskie nie wybijają się, ale są na dobrym poziomie.
Niezbyt często przepinaj kable, bo wtyki są delikatne. Czerwoną kropką na pinie wtyku rzeczywiście łączymy do źródła, jak pisze sprzedający. Kabel dość sztywny, wygina się właściwie tylko w jednej płaszczyźnie.




jest jeden na allegro ale obawiam sie ze bedzie ciut krótki

http://allegro.pl/nameless-black-classic-l...5081892916.html


posiadam ten interconnect bardzo fajnie gra średnicą ale cholernie delikatny, boję się czasem go przemieniać icon_biggrin.gif może poprawili to przez 2 lata bo tyle go użytkuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Te moje mission m35i są trochę skąpe w wysokich tonach


Kabelkami tego nie zmienisz.




suzana powiem Tobie tak

wzmacniacz kupilem od goscia do ktorego jechalem 200 km w jedna strone z moimi kolumnami

u niego w domu mial cambridge audio specjal edycion cd

kable glosnikowe za ponad 1000 zl interkonekty za kilkaset zl, kabel zasilajacy za 2.500

jak wlaczyl mi muzyke to gesia skórka mi wyszla na ciele.

moje kable wszystkie sa najnormalniejsze miedziane 2 zl za metr a za interkonekt robi stara czincza

as500 mam jako koncowke mocy do rx v1900 wtedy to po domu chodzi icon_wink.gif jakosc jest dosc dobra

hmmm...ale , ale ...kino mi sie juz prawie znudzilo, nie jest zle, ale chodzi mi po glowie dobre stereo, na poziomie takim jak u tego kolesia od którego kupilem

tez w kable nie wierzylem nic a nic, do momentu wizyty u niego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie miałem styczności z głośnikowymi. Ale nie wykluczone, że też są ciekawe.
Spróbuj napisać do Namelessa i zapytaj, czy wypożycza kable na odsłuch? Warto spróbować, niektórzy dają taką możliwość.


w

w necie wlasnie chyba o tym wspominaja ze jest taka mozliwosc wlasnie wypozyczenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat aby nie otwierać nowego wątku.
Mam obecnie w domu dwa wzmacniacze stary bardz dobry nad 350 i nowy podobno lepszy Roksan caspian. W Roksanie brakuje mi basów a przynajmńiej w porównaniu z nadem jest ich mniej choć są bardziej dynamiczne i zwarte. Czy da się ten niedobór niskich tonów skompensować interkonektem ale tak aby nie zamulic dźwięku? Obecnie mam dwa intarconnecty do wyboru - jeden z czasów PRL od prastarej wieży diory, drugi nowy z mediamarketu. Nowy ma podwójny ekran i złocone końcówki ale moim zdaniem stary kabel gra lepiej, czyli jest pole do popisu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przede wszystkim podałeś za mało danych, co wbrew pozorom jest ważne. Nawet nie wiemy z jakimi kolumnami gra Twój zestaw.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Ciekawe co to za interkonekt z czasów PRLu?


Zestaw gra z heco Metas 500. Obecnie złożyłem Mix: CD caspian, pre od caspiana a końcówka mocy od nada. Gra to swietnie ale na końcówce mocy caspiana basy są lepiej kontrolowane i bardziej trzymane w ryzach. Tyle, że jest ich za mało. No i dolna średnica w nadzieje jest mocniejsza. Ten intarconnecty to zwykłe Chince od dużej wieży diory z lat 80-tych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rada. Jeśli masz tyle na kaucję, to weź obydwa dla porównania. Moim zdaniem Reference pokaże więcej. Tylko kwestia, czy Ci się to spodoba?
No i trzeba pograć trochę na tych kablach. U mnie jak kupiłem Black Classic, to wygrzewał się kilka dni. Początkowo zagrał trochę
agresywnie, ale później wszystko zaczęło się układać. Choć ogólny rys brzmienia tego kabla był słyszalny od początku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...