Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Z kolei drugi argument, że kolumna Audio Physic składa się z elementów kosztujących 1000 zł jest niepełny, bo do tego dochodzi koszt wiedzy, jak te elementy złożyć do kupy. (OK, koszt tej wiedzy to nakład inwestycyjny ponoszony tylko raz, bo produkcja dalszych egzemplarzy już tej wiedzy nie wymaga, ale jednak... Nie wiemy ile rzeczywistych osobo-godzin projektowania wchodzi w kolumnę od pierwszej koncepcji do wybudowania prototypu).

Ale polski producent też tę wiedzę posiada, posiadł i też zanim wdrożył kolumny do produkcji musiał je przetestować. Czyli jego wiedza nic nie kosztuje? Ponadto wiele znanych marek tłucze masowo kolumny i to przez wiele lat bez zmian konstrukcyjnych. Nic nie poprawi czyli nie wymyśla. Ceny komponentów zbili u dostawców do granic możliwości. Przy sprzedaży rocznej jednego popularnego typu głośnika znanej marki który wynosi od 20.000 - 30.000 tys kompletów można przebierać w cenach i ofertach podwykonawców. Polska firma sprzedaje rocznie najwyżej setki głośników. Ceny komponentów i usług jak np skrzynie stanowią o wiele większe obciążenie finansowe nie wspomnę o tym że komponenty (przetworniki, kondensatory, cewki, okablowanie) użyte do budowy są wielokrotnie droższe, lepsze niż te które możemy spotkać w porównywalnych cenowo głośnikach zagranicznej konkurencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Niestety to nie bedzie miało najmniejszego sensu, gdyż wszystkie liczące sie firmy zagraniczne czy polskie robią na zamówienie i według swojej specyfikacji głośniki i nikomu nie zdradzają tej tajemnicy. głośnik ten tylko z nazwy jest taki sam jak oryginał.



Oczywiście, że nie będzie miało. I to jest (część) odpowiedzi na pytanie dlaczego kolumna Audio Physic kosztuje więcej niż jej poszczególne elementy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dla tego w zasadzie dowolny polski producent kolumn jest w stanie zaoferować głośnik o jakości brzmienia konkurencji która sprzedającej ten produkt minimum dwa razy drożej.


Zeby wyglaszac takie osady trzeba przesluchac cala oferte dostepna na naszym rynku czego raczej nie uczyniles. Widze ze nic do ciebie nie dociera. Bo mokate i kruger matz. A co ma piernik do wiatraka?


Ja nie wiem czy do ciebie dociera i czy czytasz ze zrozumieniem. Mokate i Kruger & Matz i wielu innych podałem jako przykład konieczności chowania się polskiego producenta za zagraniczną nazwą żeby sprzedawać swój towar.
Co do polskich głośników to przesłuchałem wiele zagranicznych konkurentów i wybrałem Polskie.
Mając to doświadczenie że tak jak pisałem już 25 lat uprawiam to hobby trochę sprzętu przeszło przez moje mieszkanie i trochę przesłuchałem w salonach. Moja opinia jest taka że kupując produkt jednej z tych czterech firm : Audioacademy, Studio 16 Hertz, Harpia Acoustic, Pylon Audio mamy gwarancję bardzo dobrze brzmiącego i wykonanego głośnika w atrakcyjnej cenie, na pewno lepiej brzmiącego niż produkty zagranicznej konkurencji oferowane w zbliżonej cenie a często wiele droższych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie wiem czy do ciebie dociera i czy czytasz ze zrozumieniem. Mokate i Kruger & Matz i wielu innych podałem jako przykład konieczności chowania się polskiego producenta za zagraniczną nazwą żeby sprzedawać swój towar.
Co do polskich głośników to przesłuchałem wiele zagranicznych konkurentów i wybrałem Polskie.
Mając to doświadczenie że tak jak pisałem już 25 lat uprawiam to hobby trochę sprzętu przeszło przez moje mieszkanie i trochę przesłuchałem w salonach. Moja opinia jest taka że kupując produkt jednej z tych czterech firm : Audioacademy, Studio 16 Hertz, Harpia Acoustic, Pylon Audio mamy gwarancję bardzo dobrze brzmiącego i wykonanego głośnika w atrakcyjnej cenie, na pewno lepiej brzmiącego niż produkty zagranicznej konkurencji oferowane w zbliżonej cenie.



I tutaj zdecydowanie się zgodzę. Na ostatnim Audio Show w Warszawie można było to zauważyć bardzo dokładnie. zainteresowałem się właśnie polskimi wystawcami i byłem zaskoczony ilością polskich firm nie tylko samej elektroniki ale również kolumn. zapadła mi w pamięci prezentacja zestawu SoundArt. dla mnie rewelacja!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ale polski producent też tę wiedzę posiada...



Oczywiście, że tak. Ale przecież są polskie konstrukcje w cenach dorównujących tym "zachodnim" - Marton, Qba, Struss, Albedo....




mówimy tutaj o produkcji kolumn... niestety Albedo to jest włoska firma produkująca kolumny. chyba że chodziło Ci o kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście, że tak. Ale przecież są polskie konstrukcje w cenach dorównujących tym "zachodnim" - Marton, Qba, Struss, Albedo....

Qba czy Albedo (producent kabli) to raczej producenci jednostkowych zestawów i oni bardziej opierają się na zamówieniach i pojedynczych realizacjach czy małych seriach. Stąd ceny ale wykonanie i komponenty nadal wysokiej klasy. Co do Strussa (miałem przyjemność znać Pana Hrynkiewicza jeszcze w latach 90-tych jak zaczynał przygodę ze wzmacniaczami) to firma o ugruntowanej pozycji i lekko spoczęła na laurach co jak widać zemściło się spadkiem zainteresowania. Niemniej jednak Struss to produkt wysokiej klasy w którym nie oszczędza się na podzespołach i wykonaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mówimy tutaj o produkcji kolumn... niestety Albedo to jest włoska firma produkująca kolumny. chyba że chodziło Ci o kable.



Jak mówię "polskie", to mam na myśli "polskie", a nie tytuł płyty Vangelisa icon_evil.gif

A to, czy mówimy o kolumnach, czy o innym sprzęcie też nie ma znaczenia - po prostu wymieniam polskich producentów sprzętu wysokiej klasy - niezaleznie czy spoczęli na laurach czy nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS75
Cytat

Czytam ten wątek, i sam troszkę nie daję wiary. Zakup kabli do BD ? Do stereo ? Albo już późno i mnie ćmi, albo gdzieś tutaj popełniono błąd.
Popieram kolegę "rafal735r", chyba ktoś tutaj się zapędził w fakt, iż kable z mp3 zrobią SACD.



Nie wiem, czy przeczytałeś cały ten wątek uważnie, ale nawet to nie wystarczy. Trzeba by sięgnąć do wcześniejszego tematu Michalawronki, by móc zorientować się o co tu chodzi.
Autor ww. wątków zdaje sobie sprawę, że wymiana kolumn czy źródła dałaby większy wpływ na jakość/barwę/równowagę tonalną dźwięku.
Tu wyraźnie poprosił o polecenie jakichś niedrogich kabli, ponieważ słyszał jak jego system gra na dobrych kablach kolegi, więc poleciliśmy.
Okazało się, że takiego właśnie wpływu na dźwięk oczekiwał kolega i jest zadowolony z efektu jaki wniosły interkonekty.
Więc o co chodzi Tobie i kolegom adwersarzom, nie wiem?
Ty czy inni koledzy nie jesteście zadowoleni? A może sfrustrowani czymś? Życiem?
Są to kolejne wpisy by mącić na forum?
Jasne, że wszyscy tu zdajemy sobie sprawę, iż z mp3 nie zrobi się SACD jak z odtwarzacza BR nie zrobi dobrego CD playera.
Założyciel wątku będzie miał chęć i pieniądze to wymieni zapewne coś w swoim systemie.
Jak na razie takiej chęci nie wyraża.
Kolego Michalwronki, nie chciałbym tu być Twoim adwokatem, więc popraw mnie jeśli się mylę.

Co do konwersji mp3 na WAV (CD Audio), to owszem miałoby to sens gdybyśmy mogli korzystać z takiej płyty wkładając ją do odtwarzacza CD. A tak? Można tylko polecić kopiowanie (lub ściąganie) plików w formacie FLAC.

Wracając do tematu wygrzewania kabli, to warto zerknąć co pisze o tym w notce o kablu zasilającym NEEL N14E Gold Signature jego producent. http://www.neel.com.pl/web/?id=2,13,27
Uprzedzam wyśmiewaczy, że firmę założyła grupa byłych pracowników Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa (obecnie Instytut Kolejnictwa) w Warszawie. A więc nie jacyś nawiedzeni audiofile - voo doo. Ludzie mają solidne podstawy naukowe i osiągnięcia doceniane w całej Europie. Ale pewnie na forum jak zwykle znajdą się mądrzejsi, bardziej kompetentni icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wracając do tematu wygrzewania kabli, to warto zerknąć co pisze o tym w notce o kablu zasilającym NEEL N14E Gold Signature jego producent. http://www.neel.com.pl/web/?id=2,13,27
Uprzedzam wyśmiewaczy, że firmę założyła grupa byłych pracowników Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa (obecnie Instytut Kolejnictwa) w Warszawie. A więc nie jacyś nawiedzeni audiofile - voo doo. Ludzie mają solidne podstawy naukowe i osiągnięcia doceniane w całej Europie. Ale pewnie na forum jak zwykle znajdą się mądrzejsi, bardziej kompetentni icon_mrgreen.gif


Kazdy sposob na robienie chajsu jest dobry. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to detektywie może zauważyłeś, że od listopada 2013 roku nie działają w Audio. Mają lepszą kasę z urządzeń związanych z koleją.
Audio było tylko pewnym urealnieniem pasji audiofilskich.
A jako producentom kabli oraz w wyniku działalności polegającej na tuningowaniu sprzętu audio nie wiodło im się źle. Mieli dobrą sprzedaż.
Wielu innych pewnie by taką chciało mieć. Ich kable sieciowe były bardzo cenione w środowisku zarówno branżowym jak i konsumenckim.
Ale właściwie nie spodziewałem się po Tobie innej wypowiedzi. Mało merytorycznie, byle tylko się pośmiać, wyszydzić.
Będę bardzo nudny w tym momencie, ale powtórzę po raz n'ty. Może zastanów się, czy z siebie samego się nie śmiejesz? icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Założyciel wątku będzie miał chęć i pieniądze to wymieni zapewne coś w swoim systemie.
Jak na razie takiej chęci nie wyraża.
Kolego Michalwronki nie chciałbym tu być Twoim adwokatem, więc popraw mnie jeśli się mylę.


witam wszystkich.

...............f1angel .................. nie zwracam juz uwagi na tych co sie smieja ze sprzetu bd i mojej reszty, mam takie cos i tak na razie pozostanie

Bije sie cały czas z myslami czy sprzedac cale kino domowe i wtedy dokupic jakis fajny cd, tuner, przewody głosnikowe, no i moze jakiegoś DAC-a czy jak to sie tam nazywa.Rx v 1900 troche mi szkoda, bo dalem za niego 2600zł a za bd ponad 1000zł i nie jest zły, ale ostatnio prawie go nie włączam, tak jak reszre głośników ( poprostu jest i stoi )

zostawie tylko as 500 i mission m35i....no chyba, ze tez je sprzedam, ale to na razie temat na przyszlośc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzana stęskniłem sie za Tobą i Twoimi postami. Napisz mi proszę ile w swoim podejrzewam krótkim życiu zrobiłeś odsłuchów i porównań różnego rodzaju systemów spietych różnego rodzaju kablami. Od tych najtańszych do powiedzmy drogich. Jeżeli choć w małej mierze tyle co koledzy na tym forum to bedziesz mógł wyrażać swoją opinie. Oczywiście podepszyj wszystko jakimiś argumentami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdybym był producentem kabli też bym je słyszał, wygrzewał i wypisywał podobne sensacje. Chyba to logiczne.
f1angel, po co w ogóle podsyłasz stale tą marketingową paplaninę?



Jak po co? Zeby podeprzec swoje niby wlasciwe zdanie. Nie ma to jak nie zrozumiala paplanina do "zmiekczania audiofilskich mozgow"
POLECAM:
https://www.youtube.com/watch?v=8Qwh8fXs-R4
Jakbym czytał forum. Wtyczki, gniazdka, kabelki.

Wystarczy wejsc na strone Audionovy. Kiedys bylem ich fanem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalwronki jeżeli bardziej zależy Ci na dobrym dźwięku stereo i chcesz oprzeć swój system właśnie na tym to nie zastanawiaj sie tylko sprzedaj a pieniadze dobrze zainwestuj w komponenty. Skompletowanie dobrego kina domowego z prawdziwego zdarzenia to jest wydatek dużych pieniedzy tak więc przemyśl dokładnie wszystkie za i przeciw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Suzana
film ciekawy który tyczy się również Ciebie kolezko gdyż również jesteś audiofilem. czyżbym nie miał racji. jak dobrze pamietam wymieniłeś koluny na bodajże MA Silver8 plus jakies inne klocki.ppisałeś że niedlugo będzie dywan bo wiesz że musi być.... czyli jesteś audiofilem. czyli dążysz do jak najlepszego dźwięku a nie słuchasz muzyki na kaseciaku kasprzaka... więc o co chodzi???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...