Skocz do zawartości

Pro-Ject Pre Box - problem z pilotem


Kostku

Recommended Posts

Witajcie.

Mam takie malutkie ustrojstwo, przedwzmacniacz Pro-Ject Pre Box z pilotem, jak na poniższym zdjęciu.



Problem polega na tym, że pilot mi nie działa... Baterie są ok, czerwona dioda się włącza, gdy coś wcisnę, ale pre-amp nie reaguje na żadne polecenia. Głośność - nic, źródło - nic, power - nic. Nie bardzo też rozumiem, do czego są te trzy przyciski na dole: TV, SAT, SET? W instrukcji obsługi od tego przedwzmacniacza pilot wygląda nieco inaczej, więc trochę się zaniepokoiłem, ale zaraz rozpoznałem, że w recenzji na zdjęciu jest ten mój.

Pilot ma dwie diody: IR1 i IR2. Ale świeci się tylko IR2. Nie wiem, może coś tam trzeba przełączyć, jakaś magiczna kombinacja.

Miał ktoś styczność z tym bublem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dystrybutor podesłał mi instrukcję programowania tego pilota. Teraz wszystko działa. Wrzucę ją tutaj dla przyszłych pokoleń, a nuż ktoś będzie miał kiedyś podobny problem.

Cytat

- Naciśnij i trzymaj przyciski SET i SAT, LED zacznie się palić.
- Naciśnij raz przycisk POWER.
- Naciśnij raz przycisk SET.
- Naciśnij 33x przycisk POWER, po czym się Pre Box włączy.
- Naciśnij i podtrzymaj przycisk SAT (3 sekundy).

Pilot jest gotowy do użycia.
Podczas procesu wymiany baterii może dojść do utraty ustawień pilota. Wtedy należy powtórzyć cały proces programowania.

Uwaga! Jeżeli podczas naciskania przycisku POWER naciśniesz więcej niż 33x, należy przeprowadzić poniższą procedurę.
- Naciśnij raz SAT.
- Naciśnij i trzymaj przyciski SET i SAT.
- Naciśnij i trzymaj przycisk POWER dopóki Pre Box nie zareaguje (włączy się lub wyłączy).
- Naciśnij SAT.


Sam bym jednak na to nie wpadł. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki , gdzie ze sprzętem klasy hi-end dostarcza się pilot uniwersalny ( uczący się ) znanego producenta. Takie rozwiązanie może być bardzo praktyczne. Nastręcza jednak problemy , gdy pilot się rozprogramuje a instrukcja jak go programować zginie.

Ten wygląda na jakiś prost pilot programowalny . Zapewne produkowany oryginalnie do innych celów. Nadrukowano na nim jednak logo producenta. Oryginalnie miał zapewne być prostym pilotem do TV i tunera satelitarnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...