Skocz do zawartości

Problem Denon PMA-560


mustang13

Recommended Posts

Witam
Niedawno kupiłem wzmacniacz Denon PMA-560 z drugiej ręki i mam z nim pewien problem. Otóż gra tylko prawa strona. Gdy kręcę potencjometrem od balansu na prawą stronę nic się nie zmienia, a gdy na lewą stronę audio milknie. Sytuacja się zmienia, gdy wcisnę przycisk "source direct". Gdy ten przycisk jest wciśnięty wszystko gra normalnie.
Co może być przyczyną takiego zachowania i jak usunąć ten problem?
Dodam, że wcześniej, gdy kręciłem balansem to słyszalne były trzaski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie uszkodzony albo zabrudzony potencjometr balansu, skoro w trybie "direct" wszystko gra normalnie.
Potencjometr trzeba przesmarować albo wyczyścić preparatem MOTIP do konserwacji potencjometrów, albo Kontakt PR.
Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie wymagana będzie ingerencja innymi środkami albo wymiana potencjometru.
A tak na marginesie, to najlepszy dźwięk powinien być właśnie przy wyłączonych wszelkich potencjometrach (oprócz oczywiście volume), Czyli w trybie "pure direct" i tak wiele osób słucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozkręcić obudowę i spróbować się dostać do tego potencjometru od środka.
Wzmacniacz przed tym odłącz od prądu - najlepiej wyciągając wtyczkę z gniazdka, by Cię prąd nie poraził.
Popsikaj delikatnie i kręcić w tę i z powrotem kilkanaście, kilkadziesiąt razy.
Później załóż obudowę i spróbuj czy coś się poprawiło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz powtórzyć te czynności. Może zabrudzenie było duże? Albo też przyjrzeć się kabelkom dochodzącym do regulatorów.
Może któryś się gdzieś ułamał, może pod izolacją, co trudniej będzie zlokalizować. Albo łączenie puściło (lut czy wsuwka, nie wiem jak tam to jest rozwiązane).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...