Skocz do zawartości

Głośniki stereo do amplitunera Denon PMA-500AE


shiloh

Recommended Posts

Witam,

jestem posiadaczem amplitunera Denon PMA-500AE, do którego podłączone mam głośniki JBL Control One. Nie jestem zadowolony z dźwięku, który otrzymuję z tego połączenia. Muzyki słucham z podłączonego do zestawu komputera (pliki mp3, płyty) lub gramofonu Denon DP-29F.

Słucham najróżniejszej muzyki - rock, metal, pop, country, itd. Nie słucham za to żadnego techno itp.

I teraz dwa pytania:
Czy możecie polecić mi inne głośniki w cenie (500-1000 zł), które będą lepiej grały. Najbardziej dokucza mi kompletny brak basowych dźwięków.
Czy możecie mi powiedzieć ile warte są te głośniki JBL Control One - są w stanie idealnym.

Z góry dzięki za pomoc.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dra500 gra dość jasno, trochę jak to często w amplitunerach podkreśla skraje pasma. Druga sprawa kolumny, tanie kolumny ( ale kolumny) jbl grają też nieco chłodno i wyeksponowaną górą, z basem bywa różnie. Jednak w przypadku takich maleństw w dodatku plastikowych raczej nie ma co oczekiwać basu , to na dobrą sprawę głośniki komputerowe na biurko, lub słabe efektowe do kina.
Ile one są warte, warte są tyle ile ktoś zapłaci 200-250zł.
Domyślam się że salon masz niewielki skoro wybrałes te jbl one. Poszukaj prawdziwych głośników podstawkowych w "drewnie", solidnej skrzyni, z masywnych brzmień w cenie koło 500zł np. mission m31i, m32i ( masywny dół, łagodna góra) , bardziej energetyczne w górze mission m71, z Tannoy np. M2, jakieś cantony. Kwota bliżej 1000zł pozwala poszukać nowych Monitor audio bx2, indiana line nota 260, boston acoustic A26, Magnat Quantum673.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw denon PMA710 + monitor audio BX2- jak dla mnie dźwięk b.dobry, jest sporo basu (pomieszczenie 13 m2) za moje zapłaciłem 700zł, i mam namiar do gościa który ma do sprzedania za 700zł MA BR2 (podobne do BX2 trochę "cieplejsze"). Za 1000zł z tych podanych przez Jacka75 to najlepszy bas mają Magnaty, niestety na razie nie ma jeszcze używek na rynku wtórnym, to dobre monitory i te bym polecał do twojego denona
ewentualnie http://allegro.pl/acoustic-energy-evo-1-i5095165838.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał amplituner... pma 500, chyba więc chodzi o amplituner ale DRA-500, a on gra trochę inaczej niż wzmacniacze, serii pma520, czy tym bardziej pma710. DRA Ma według mnie bardziej zadziorny ostry i jasny charakter, więc lepsze byłaby kolumny cieplej grające, masywniej dociążające w dole, bo tego teraz, co nie dziwne, brakuje .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie, przecież JBL Control One to kolumny surround. Nadają się owszem do zastosowania jako efektowe w kinie domowym, ale nie jako monitory.
A już niskich mocnych tonów z nich na pewno wiele nie będzie.
Czego wymagać od kolumn, które jako nowe kosztują 500 zł para?
No i Twój Denon, to w końcu amplituner DRA czy wzmacniacz PMA?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile po tych maleńkich kolumnach nie można powiedzieć że jest to hi-end. Mają maleńkie głośniki 10 cm. Zbudowano je do nagłośnienia małych imprez ( przydomowych dla kilku , kilkunastu osób ) na dworze. Do przetwarzania niskich tonów wymagają wsparcia subem.
Jeśli chcesz dobrego basu z dwudrożnych kolumn podstawkowych to po raz kolejny doradził bym Magnat Quantum 673. Jesli kolumny mają być nowe i zmeścić się w 1tyś zł za parę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak masz wzmacniacz pma500, a nie amplituner jak wcześniej piałeś( nawet w tytule). To jednak trochę zmienia postać rzeczy, bo pma500 jednak tak analityczny w górze nie jest i zestwienie np. z mission m niekoniecznie może się podobać ( lekko stonowana góra) i musiałbyś posłuchać pzred kupnem.
Więc lepiej wybrać coś bezpieczniejszego typu z nowych MA bx2, Indiana line nota 260, Magnat Quantum673, lub przefiltruj aukcje pod kątem kolumny podstwkowe z przedziału cen 500-1000zł ... ale my tu o monitorach, owszem dużych, a może potrzebujesz podłogówek, bo masz duży salon- nie wspominałeś o metrażu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki metraż niechybnie podłogowe. Oczywiście gabarytami nie muszą być jak lodówka, ale klasyczne średniej wielkości podłogówki w miarę efektywne.
Może uzupełnij skąd jesteś, łatwiej coś wtedy znaleźć.
http://allegro.pl/dali-808-i5100370239.html, http://allegro.pl/infinity-reference-50-em...5109292703.html, http://allegro.pl/acoustic-energy-ae109-ok...5104645131.html, http://allegro.pl/czarne-kolumny-dali-5005...5124463119.html,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To krótkie podsumowanie - przejechałem się do kilku miejsc posłuchać proponowanych przez was głośników. Mój wybór koniec końców padł na Boston Acoustic A26. Grają naprawdę dobrze w połączeniu z moim wzmacniaczem i jest zadowolony.

Dzięki za pomoc i wszystkie rady jakich udzieliliście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...