Skocz do zawartości

Rozdzielacz RCA(coaxial)


spinacz66

Recommended Posts

Czy takim czymś mogę rozdzielić sygnał coaxialny w amplitunerze i podłaczyć do niego (player BD i komputer) oczywiście urządzenia nie będą grały równocześnie.Tu moje pytanie czy nic się nie spali(jak jedno urządzenie będzie grało a drugie będzie tylko na czuwaniu?) i czy nie pogorszę dźwięku przy zastosowaniu takich rozdzielaczy.

czy któryś z tych się na da podobno działa to w komentarzach którzy to zakupili jeśli nic się nie spali które bedzie lepsze?

http://sklep.rms.pl/rozdzielacz-lacznik-wt...ozlacany-ywrg2r
http://sklep.rms.pl/rozdzielacz-rca-2xrca-...al-d-2wr02-0-2m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te rozgałęźniki służą do rozgałęziania sygnału analogowego. Jedno wyjście na 2 wejścia. W drugim przypadku nazwa Digital to tylko marka kabli i akcesoriów.
Nie miałem nigdy do czynienia z urządzeniem do przełączania poza obudową DAC-a ( w tym wypadku wbudowanego w amplituner ). Być może jest takie coś. Potrzebna jest jednak obecność selektora źródeł wejściowych. Jesli amplituner ma wejścia hdmi , należny z nich skorzystać. Jeśli ich brak i wolne jest wejście optyczne trzeba skorzystać z konwertera SPDIF na Toslink.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że do analoga służy to wiem zastanowiło mne tylko bo gość w komentarzu to kupił też w rmsie tylko innej długości ten digital i rozdzielił tym sygnał cyfrowy odtwarzacza i dekodera tv i u niego działa tym sposobem dla tego pytam czy nic nie uszkodziło by się

to jego koma:
Ten kabelek rozwiązał wiele moich problemów. Mam na myśli podłączenie odtwarzacza DVD oraz tunera Cyfry+ do amplitunera kina domowego wyposażonego w jedno wyjście coaxial. Dzięki powyższemu zakupowi mogę korzystać zarówno z jednego, jak i drugiego urządzenia, choć oczywiście nie równocześnie.

To bedzie to działało i nic nie spalę proszę o żetelną odpowiedź?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś zwrócił się z tym pytaniem do producentów tych urządzeń które chcesz podłączyć. Obawiam się że odpowiedzą to co ja. Czyli że tak nie nalezy podłączać. Jeśli działa i nie psuje się to jest dobrze . Do momentu aż coś się jednak zepsuje. Na pewno nie jest to sytuacja optymalna do pracy. Jeśli chcesz podłączyć kilka urządzeń analogowych do wzmacniacza używa się selektor źródeł, do wzmacniacza mocy przedwzmacniacz, do sprzętu estradowego mikser. To jest rozgałęźnik a nie zgałeźnik. Urządzenia analogowe maja zwykle dość niską impedancje wyjściowa i wysoką wejściową. Dlatego do jednego wyjścia możesz bez problemu podłączać 2 urządzenia ich wejściami. W złączu SPDIF obowiązuje 75 Ohm. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo że nawet przypadkiem możesz włączyć BD i dekoder. To że komuś innemu się nie psuje nie znaczy że i Ty tak będziesz miał. Może i Tobie się nie popsuje. Ale to tylko może.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optyk hdmi tez zajete po podłączane mam 4 BD i jeden Media playerHD,3 komutery , 2 tv wszytko zajetę jedynie switch mi pozostał kupić
Już sam nie wiem powiedziano mi na innym forum że ten pierwszy co podałem link w poscie za 7zł bedzie działał bez problemu i tam impedacja nie bedzie się zmieniać bo to zwykła wtyczka sam już nie wiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba będą działać tak samo icon_smile.gif jeśli ktoś napisał że brak przewodów rozwiąże problem to chyba jest niespełna rozumu icon_smile.gif. Z całą pewnością są splitery hdmi. Są w sprzedaży selektory źródeł audio, jednak w nich znajdują się często rezystory i inne nie potrzebne tu rzeczy. Z tego co przychodzi mi do głowy to użycie redukcji eurozłącza z przełącznikiem wejście wyjscie i do tego przewód z jednej strony zakończony gniazdem SCART a z drugiej kompletem RCA dla wejść i wyjść. O taki przewód może być bardzo trudno. Łatwiej o coś takiego ze złączem męskim. wtedy potrzebny jest jeszcze rozgałęźnik SCART do włączenia pomiędzy to wszytko. Przełącznik w tej redukcji będzie stanowił selektor źródeł wejściami będą np. wyjście i wejście video w kablu a wejście video na redukcji będzie wyjściem na to jedno złącze SPDIF w amplitunerze. Tak szczerze to mi się to całe ustrojstwo nie podoba i jest bardzo prawdopodobne ze nie zadziała w ogóle , na skutek zmiany impedancji falowej wprowadzone przez ten ustrój. Pozostaje zrobić selektor wejść zewnętrzny dla SPDIF lub zlecić to jakiemuś elektronikowi. Przełączanie pilotem mocno to skomplikuje. Żądze ze łatwiej o spliter hdmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...