Skocz do zawartości

Mission 792 - problemy z głośnikiem wysokotonowym.


nUmer

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Od 5 lat jestem szczęśliwym posiadaczem tytułowych kolumn, które zresztą zostały mi polecone tu na forum.
Jakiś czas temu, na przestrzeni około 3 msc zmniejszyła mi się głośność prawego głośnika wysokotonowego jak mniemam - damskie wokale przesunęły mi się ze środka na lewą stronę. Walczyłem z kablami, na nowo ustawiałem kolumny i nic nie pomogło poza użyciem pokrętła balance i zwiększeniem głosu o +2dB. Tak jak niskie pozostawały pośrodku tak wróciły wysokie tony.

Zdjąłem maskownicę, w obu kolumnach podmuchałem w głośniki i przetarłem delikatnie takim czymś do zcierania kurzu, takim czymś bardzo włochatym i delikatnym. Ku zaskoczeniu wszystko wróciło do normy, po czym użycie balance jest niepotrzebne.

I tu pytanie - czym to mogło być spowodowane? - i jakie są prognozy na przyszłość.
Czy mógł się mechanicznie zawiesić któryś z głośników? - skoro wokale wróciły na swoje miejsce, to wspomniany już prawy.


Pozdrawiam
nUmer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to możliwe. Co było przyczyną tak na odległość trudno wyrokować. Może podczas transportu nastąpiło jakieś mocne uderzenie i coś się w głośniku odkształciło? A może jakiś kabelek nie łączy dobrze?
Czy się powtórzy? Nie wiadomo. Myślę, że wówczas będziesz się tym martwił.
Na razie nie słyszysz żadnych różnic miedzy kanałem lewym i prawym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie słyszę różnic między kolumnami. Wszystko jest w porządku. Co do transportu to raczej nie bardzo - jak kolumny do mnie dotarły to grały prawidłowo a było to 5 lat temu. Zmiana nastąpiła jak mi się zdaje na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy.
No, ale skoro taka rzecz może się zdarzyć, to niepotrzebnie się obawiam a powinienem raczej tylko cieszyć jak piszesz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...