Skocz do zawartości

Amplituner KD+kolumny do 3500zl/salon 30m2


kwoka

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Jestem nowy forumowiczem i dopiero zaczynam z systemami audio dlatego proszę o poradę.
Chcę kupić amplituner kina domowego i kolumny.
Głównie chodzi mi o słuchanie muzyki, w niewielkiej ilości filmy ( 80/20).
Salon ma 5 x 6 metrów, tv i system audio na dłuższej ścianie, rozstaw między kolumnami max 2m, odległość do kanapy ok 4,5m.
Przeglądałem trochę ofert i wybór padł na Yamaha RX-V577 lub Denon AVR-X1100.
Pierwsze pytanie, to który z tych dwóch wybrać?
Kolejna sprawa to kolumny. Na chwile obecną myślałem żeby kupić tylko 2 kolumny stereo podłogowe, w późniejszym czasie dokupić resztę.
I tu jest większy problem bo co wybrać?
Wiem, że najlepiej byłoby przesłuchać kilka zestawów i wybrać ale to ciężki temat (nie zawsze wszystkie zestawy są dostępne w jednym miejscu).
Dlatego może polecili byście na co warto zwrócić uwagę, jakie firmy, modele.
Jeśli udałoby się zmieśćić w kwocie 3500zl z kolumnami KD byłoby super, jeśli nie to dokupię je później.
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam Damian

PS.
Co myślicie o zestawie kolumn Taga Harmony TAV-606 v.3 Special Edition.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, potrzeba więcej informacji przede wszystkim dotyczących Twoich wymagań. Wspomniałeś o tym, ze system będzie wykorzystywany przede wszystkim do odsłuchu muzyki, napisz proszę jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz oraz jakie preferujesz brzmienie.
Przemyśl proszę sprawę, czy jeśli tak duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, nie lepiej wybrać klasyczny system dwukanałowy, w podobnym przedziale cenowym uzyskasz po prostu lepsze brzmienie.
Czekam na więcej szczegółów, które pozwolą mi na przygotowanie konkretnych propozycji.

Cytat

Witam serdecznie.
Jestem nowy forumowiczem i dopiero zaczynam z systemami audio dlatego proszę o poradę.
Chcę kupić amplituner kina domowego i kolumny.
Głównie chodzi mi o słuchanie muzyki, w niewielkiej ilości filmy ( 80/20).
Salon ma 5 x 6 metrów, tv i system audio na dłuższej ścianie, rozstaw między kolumnami max 2m, odległość do kanapy ok 4,5m.
Przeglądałem trochę ofert i wybór padł na Yamaha RX-V577 lub Denon AVR-X1100.
Pierwsze pytanie, to który z tych dwóch wybrać?
Kolejna sprawa to kolumny. Na chwile obecną myślałem żeby kupić tylko 2 kolumny stereo podłogowe, w późniejszym czasie dokupić resztę.
I tu jest większy problem bo co wybrać?
Wiem, że najlepiej byłoby przesłuchać kilka zestawów i wybrać ale to ciężki temat (nie zawsze wszystkie zestawy są dostępne w jednym miejscu).
Dlatego może polecili byście na co warto zwrócić uwagę, jakie firmy, modele.
Jeśli udałoby się zmieśćić w kwocie 3500zl z kolumnami KD byłoby super, jeśli nie to dokupię je później.
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam Damian

PS.
Co myślicie o zestawie kolumn Taga Harmony TAV-606 v.3 Special Edition.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Co do muzyki to POP, Chillout, troche Rocka, różnie to bywa icon_wink.gif
Tez myślałem nad zestawem stereo lecz po przemyśleniach doszedłem do wniosku ze przydałoby się KD.
Od czasu do czasu obejrzeć film z lepszymi efektami dźwiękowymi.
Dlatego też na początek może lepsze kolumny stereo a później resztę zestawu.
Czytałem sporo o kolumnach TAGA TAV606 SE, Azure F60 lub 80, Monitor Audio MR4 ale nie miałem okazji ich posłuchać.
Co do preferencji, lubie nie za mocny bas ale żeby był słyszalny, nie lubie efektu "buczenia" czy "długiego" basu, środek i góra zdecydowanie mocniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony TAV-606 v.3 Special Edition to dobre kolumny w swojej bardzo niskiej klasie. O dobrej kontroli basu tu raczej nie będzie mowy. Nawet wygłuszone cienkie ścianki obudowy będą rezonować. Przy założeniu że początkowo poprzestaniemy na jednej parze kolumn stereo , warto pomyśleć o zdecydowanie lepszych kolumnach. Normalnie polecił bym do Yamahy RX-V577 kolumny Magnat Quantum 675 w takim budżecie. Bas był by dobrze kontrolowany. Lecz będzie go raczej więcej niż mniej. Sądzę że w tym przypadku lepiej pomyśleć o połączeniu Yamahy RX-V777 z Magnatami Quantum 673. Jeśli ich potencjał basowy miał by okazać się jednak zbyt mały system można rozbudować o subwoofer. w pierwszym przypadku można zawsze ująć trochę basu, gdyby okazało się że jest go za dużo ( a raczej nie będzie ). Rozwiązanie drugie uważam jednak za lepsze. Te monitory wcale nie są takie bardzo maleńkie i dają rade w 30 m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie.
Czyli jednak Yamaha?
Tyle co czytałem to ma bardziej "spokojniejszą" charkterystykę niż Denon.
A co powiesz na Magnat Quantum 655? Jest to chyba starszy model ale parametry ma identyczne, a są trochę tańsze.
Jutro wybieram się na odsłuch, mam nadzieję, że uda mi się dokonać wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poleciłbym Ci inny zestaw:
Amplituner Onkyo TX-NR 636 lub 535 w połączeniu z zestawem 5.0 Audio Pro Avanto lub Quadral Quintas 6000/6500
Sam mam 636 plus Avanto i taka konfiguracja w pełni mnie zadowala. W mnie sprawdza się super, a i muzyka ładnie na tym brzmi. Zestaw ten zasila u mnie salon około 35 m2. Onkyo ma sporo przewag nad Yamahą, ale główna to pobór mocy. Onkyo ciągnie z gniazdka 630W w przypadku modelu 636. Na taki metraż jak podałeś musi być dobrze zasilony amplituner i niestety w tym przypadku może wystąpić sytuacja, w której Yamaha pobierająca około 300W może nie sprostać oczekiwaniom. Mój zestaw nabyłem w cenie 4200 zł, jednak jeśli 3500 to max twojego budżetu to możesz zmienić amplituner na modele 525 lub 626, które są tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Głównie chodzi mi o słuchanie muzyki, w niewielkiej ilości filmy ( 80/20).
Salon ma 5 x 6 metrów, tv i system audio na dłuższej ścianie, rozstaw między kolumnami max 2m, odległość do kanapy ok 4,5m.
Przeglądałem trochę ofert i wybór padł na Yamaha RX-V577 lub Denon AVR-X1100.
Pierwsze pytanie, to który z tych dwóch wybrać?
Kolejna sprawa to kolumny. Na chwile obecną myślałem żeby kupić tylko 2 kolumny stereo podłogowe,

Co myślicie o zestawie kolumn Taga Harmony TAV-606 v.3 Special Edition.



Faktycznie do muzyki lepiej wybrać wzmacniacz stereo, zaś propozycja amplitunera Onkyo 636 też wydaje się ciekawa( jeśli musisz jednak kino).
Co do rozstawu kolumn to wydaje się on trochę mały, jeśli chodzi o sporą odległość gdzie planujesz siedzieć.
Kolejna sprawa to kolumny faktycznie do słuchania muzyki, przydałyby się nieco rzetelniej brzmiące i lepsze niż Taga.
Osobiście wolę nieco inne brzmienie niż wspomniane kolumny Audio pro avanto, jednak w sporym salonie mogą one dawać ciekawe efekty przestrzenne.
Trzeba posłuchać i samemu sprawdzić, tak to kupowanie trochę kota w worku. Niby można trafić coś "akceptowalnego i dobrego" kupując w ciemno, ale możesz wtedy stracić coś ciekawego, dużo lepszego i nawet o tym niewiedzieć, bo zaakceptujesz jakiegoś popularnego szaraczka kupionego właśnie w ciemno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Co do rozstawu kolumn niestety nie mogę tego zmienić, cały zestaw tv - audio znajduje się we " wnęce" pomiędzy kominkiem a wyjściem na taras. Temat nie do przeskoczenia.
Co do kolumn polecanych przez Dandan1978, nie wiem jak by się spisywały kolumny z bocznym basem, jedna z nich, lewa będzie stać w kącie przy kominku, obawiam się (nie temp icon_wink.gif ) lecz efektu dudnienia. Odległość od ściany tylnej ok 20cm, odległość od ściany kominka ok 20cm. Dalej idąc w prawo szafka rtv i prawa kolumna (20cm od ściany, tył). Dalej wyjście na taras.
Zastanawiam się nad Magnat Quantum 655 lub nowsze ich wydanie 675.
Co do ampka nie brałem pod uwagę Onkyo, nie wiem dlaczego.
Niestety dzisiaj nie udało mi się wybrać na odsłuchy ale mam nadzieje, że w tym tyg dam rade.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...