Skocz do zawartości

Jakie kolumny stereo do 1500?


Kelso

Recommended Posts

Witam Wszystkich. Zwracam się do Was z prośbą o dobór odpowiednich głośników. Zamierzam zakupić amplituner Denon AVR-X1100W z racji dostępnych opcji (wifi, bluetooth, spotify, FM, możliwość rozszerzenia o dodatkowe głośniki i np. subwoofer). Wiem, że jest to amplituner KD ale zamierzać go wykorzystywać jako stereo, przynajmniej póki co, ewentualnie plus subwoofer. Zastanawiam się teraz jakie głośniki z tym amplitunerem będą grały najlepiej? Salon otwarty na kuchnię i przedpokój, jakieś 35-40m2, budżet na kolumny to maks 1500 zł ale miło by było gdyby udało się znaleźć jakieś tańsze a równie dobre rozwiązanie. Nie jestem znawcą czy też audiofilem ale jak już mam coś kupić to wolę żeby to było dobre. Muzyka, której słucham jest bardzo zróżnicowana, lubię poszukiwać nowych brzmień ale też lubię posłuchać starych dobrych kawałków no i do tego trochę TV. Kolumny z racji dostępnego miejsca wolałbym aby były nie za duże (kolumny podłogowe odpadają). Zastanwiałem się na kilkoma opcjami ale proszę Was o poradę lub ewentualne sugestie co innego zagra lepiej icon_smile.gif

Moje propozycje:
- jbl 230
- magnat 202 (tu jako opcja budżetowa + ewentualnie subwoofer)
- magnat quantum 753
- boston acoustics A25

Co byście wybrali? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jakość odtwarzanej muzyki nie jest ważna, chcesz ją poświęcić na rzecz gadżetów, tak?
Jeśli ma być stereo, to najlepiej kup wzmacniacz stereo albo amplituner stereo a nie marny amplituner do KD.
Wystarczy spojrzeć w specyfikację. Obiecują 7x145, łączną moc 1015 W a pobór mocy jest 430 W icon_eek.gif
Cuda panie, cuda icon_lol.gif
http://www.skapiec.pl/site/cat/27/comp/10504083#techniczne
Do czego Ci te bluetooth i wifi? Nie lepiej po prostu odpalić kompa, podłączyć go pod wzmacniacz i słuchać choćby ze spotify?
Jeśli będziesz chciał lepszej jakości dźwięku, to dokupisz DAC i włączysz go pomiędzy komputer a wzmacniacz.
A tak, to już na starcie ograniczasz sobie jakość dźwięku. Bo lepsze kolumny tego nie naprawią. Dobre kolumny na ogół wymagają
odpowiedniej jakości (i wydajności prądowej) wzmacniacza, by dobrze zostały wysterowane, by zagrały.

Inną sprawą jest chęć wstawienia kolumn standowych do pomieszczenia 35 - 40 m2. Tu sprawdzą się tylko podłogowe.
Albo rzeczywiście trzeba będzie dokupić subwooer. Ale na niego wydasz trochę ponieważ musi być w miarę dobrej jakości, oczywiście aktywny i musi mieć (najlepiej płynną) regulację odcięcia.
A kolumny standowe, to gdzie postawisz? Chcesz je wtłoczyć gdzieś w półki albo na szafę? Przecież kolumny podstawkowe wymagają na podłodze tyle samo miejsca co podłogowe. Wówczas najlepiej zagrają. Nie wierzę, że w takim pokoju nie da się znaleźć miejsca dla podłogówek. Może zamieść jakiś rysunek z uwzględnieniem mebli i zaznacz gdzie mają stać kolumny.

Nie rozumiem natomiast dlaczego piszesz o rozszerzeniu o dodatkowe głośniki? W stereo nic Ci to nie da a niepotrzebnie obciążysz wzmacniacz. Nie będzie ani lepiej ani głośniej. Tylko gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, że jakość odtwarzanej muzyki nie jest ważna, chcesz ją poświęcić na rzecz gadżetów, tak?
Jeśli ma być stereo, to najlepiej kup wzmacniacz stereo albo amplituner stereo a nie marny amplituner do KD.
Wystarczy spojrzeć w specyfikację. Obiecują 7x145, łączną moc 1015 W a pobór mocy jest 430 W icon_eek.gif
Cuda panie, cuda icon_lol.gif
http://www.skapiec.pl/site/cat/27/comp/10504083#techniczne
Do czego Ci te bluetooth i wifi? Nie lepiej po prostu odpalić kompa, podłączyć go pod wzmacniacz i słuchać choćby ze spotify?
Jeśli będziesz chciał lepszej jakości dźwięku, to dokupisz DAC i włączysz go pomiędzy komputer a wzmacniacz.
A tak, to już na starcie ograniczasz sobie jakość dźwięku. Bo lepsze kolumny tego nie naprawią. Dobre kolumny na ogół wymagają
odpowiedniej jakości (i wydajności prądowej) wzmacniacza, by dobrze zostały wysterowane, by zagrały.

Inną sprawą jest chęć wstawienia kolumn standowych do pomieszczenia 35 - 40 m2. Tu sprawdzą się tylko podłogowe.
Albo rzeczywiście trzeba będzie dokupić subwooer. Ale na niego wydasz trochę ponieważ musi być w miarę dobrej jakości, oczywiście aktywny i musi mieć (najlepiej płynną) regulację odcięcia.
A kolumny standowe, to gdzie postawisz? Chcesz je wtłoczyć gdzieś w półki albo na szafę? Przecież kolumny podstawkowe wymagają na podłodze tyle samo miejsca co podłogowe. Wówczas najlepiej zagrają. Nie wierzę, że w takim pokoju nie da się znaleźć miejsca dla podłogówek. Może zamieść jakiś rysunek z uwzględnieniem mebli i zaznacz gdzie mają stać kolumny.

Nie rozumiem natomiast dlaczego piszesz o rozszerzeniu o dodatkowe głośniki? W stereo nic Ci to nie da a niepotrzebnie obciążysz wzmacniacz. Nie będzie ani lepiej ani głośniej. Tylko gorzej.



Dlaczego uważasz, że jakość muzyki nie jest dla mnie ważna? Nie jest na pewno tak wygórowana w oczekiwaniach jak u wielu z Was. Jestem po prostu zwykłym zjadaczem chleba, który chciałby czasem posłuchać muzyki w dobrym brzmieniu. Gadżety może tak, może nie. Nie chcę podpinać kolejnej rzeczy, uruchamiać, odpalać kolejnej aplikacji aby móc po prostu puścić sobie jakiś kawałek. Pomyślałem o bluetooth, gdzie siedząc na kanapie mogę sobie odpalić jakiś kawałek. Równie dobrze niektórzy powiedzieli by po co w domu wifi do laptopa, skoro mogę podpiąć się bezpośrednio do gniazdka bo i nie tracisz sygnału i w ogóle co po kablu to po kablu. Chodzi po prostu o jakąś tam wygodę. Tak samo pomyślałem o spotify, które pozwoli mi przebierać w albumach, które już znam a i też znaleźć coś nowego.
Nie upieram się przy amplitunerze KD. Po prostu ten, za wydaje mi się dobrą cenę, oferuje to wszystko na raz. Może się mylę, dlatego pytam Was icon_smile.gif Zastanawiałem się też nad rozwiązaniem stereo + odtwarzacz sieciowy ale tu już wychodzi jakieś 1000 zł więcej i brakuje wyjścia na ewentualny subwoofer. Tak jak pisałem póki co myślę o stereo + ewentualnie subwoofer. Kiedyś może bym myślał o rozbudowaniu systemu do 5.1 ale to już w nie w tym miejscu w którym mieszkam. Co do kolumn to te które podaję nie mogę po prostu postawić na podłodze? Nie chcę po prostu zastawić się wielkimi kolumnami bo mnie z domu żona wyrzuci i wtedy to już sobie niczego nie posłucham icon_smile.gif
Tak jeszcze wracając do spotify... z jakiegoś powodu ta opcja pojawia się w amplitunerach ale z tego co wiem i tak steruję nią z poziomu telefonu. Może wystarczy aby amplituner miał tylko bluetooth a z poziomu telefonu da się ją strumieniować na amplituner? Chciałem znaleźć coś w internecie na ten temat ale chyba kiepsko mi to wychodzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego że wybrałeś amplituner który ma opinie najgorzej grającego w swojej klasie cenowej, za to jest świetnie wyposażony w różne funkcje.
Z drugiej strony brzmienie w większym stopniu zależy od podłączonych kolumn. Z wymienionych przez Ciebie kolumn najlepsze to magnat quantum 753.
Jednak jako nowe są znacznie powyżej Twojego budżetu przewidzianego na kolumny. W tak dużym pomieszczeniu jakie masz wskazane jest użycie faktycznie większych kolumn. Te które wymieniłeś dadzą sobie radę po uzupełnieniu o subwoofer. W przypadku tego amplitunera lepszym pomysłem będzie zestaw 2+1 ( z niedużymi monitorami ) niż 2 duże kolumny.
Można tu pomyśleć o uzupełnieniu Magnatów Quantum 673 o sub Magnat Betasub 20A.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum często są proponowane kolumny podstawkowe -monitor, jednak do "salonów" w okolicach 15m kw. Takie monitory mają swoje plusy i to nie podlega dyskusji. Jednak do salonu ponad 30m nie takie rozwiązanie. Tym bardziej że wybierasz monitory najmniejsze z możliwych np. model A25, lub specyficznie grające jbl 230, potem model magnat 202 ( za 499zł) i za chwilę ponad 4 razy droższy model 753. Pytanie co zagra lepiej, jest z cyklu lepsza jest ogórkowa, czy pomidorowa, co kto lubi. Te głośniki grają dość różnie, ciekawa propozycja do małej sypialni, lub jako kolumny efektowe do kina.
Natomiast brak miejsca na kolumny podłogowe, ciężko tłumaczyć, bo małe monitory te nie powinny stać na "szafie" , lub na półce, taka prawda, od biedy mogą na komodach, najlepiej na podłogowych stojakach, ale nie ten metraż. Tak więc "w podstwie" monitory na stojaku i typowe podłogówki, zajmują podobną powierzchnię na podłodze.
Napisz jakiego dźwieku oczekujesz i lubisz, bo to jest ważne przy wyborze kolumn, skoro masz słuchać w domu potem też muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 30 metrów to tak trochę na wyrost. Sam salon ma jakieś 15m2, obok jest kuchnia "otwarta" oddzielona murkiem jakieś 8m2 i jest jeszcze przedpokój jakieś 5m2. To jest przestrzeń, która w jakiś tam sposób się "widzi". Wiem, że teoretycznie kolumny zajmą tyle samo miejsca na podłodze ale nie chcę ustawiać wielkich kolumn. Myślałem, że takie mniejsze też się sprawdzą w stereo a wizualnie nie będą tak się rzucały w oczy. Telewizor też jest w dosyć specyficznym miejscu, nie jest równolegle do ściany, jest ustawiony prawie że w kącie i pod kątem 45* do ściany z czego jedna ściana jest balkonowo-okienna. Magnaty Quantum 753, faktycznie przesadziłem, myślałem że to jest cena za komplet a tu za jedną sztukę, więc odpada icon_smile.gif. Muzyka, którą słucham jest przeróżna od elektroniki, breakbeat, dnb po rock a i też radia lubię posłuchać. Moje oczekiwania pewnie nie są tak wygórowane jak u większości z Was ale chciałbym aby dźwięk był na przyzwoitym poziomie. Jak dotąd od roku głośniki z telewizora spełniały tę funkcję ale pomyślałem, że przyszedł czas aby tę jakość dźwięku poprawić. Wiem że nie dysponuję nie wiadomo jakim budżetem i mogę przebierać w sprzętach ale myślę że jak na moje oczekiwania to ta kwota powinna wystarczyć dlatego pytam Was o poradę co wybrać aby znaleźć coś sensownego. Jeżeli uważacie, że nie ma sensu wydawać takiej kwoty na taki sprzęt bo równie tak samo zagra mini wieża to podzielcie się proszę swoją wiedzą i doświadczeniem bo mi w tym temacie kompletnie go brak icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner Denona nie jest znowu taki bardzo zły. Po prostu gra na poziomie trochę tańszych amplitunerów i jest od nich lepiej wyposażony. Do niego jednak lepszym wyborem będą kolumny podstawkowe. Te które proponowałem sprawdza się dobrze. Jeśli chodzi o jakość dźwięku za pieniądze które chcesz przeznaczyć, najlepiej sprawdzi się sprzęt używany, wzmacniacz stereo i kolumny. Oczywiście jeśli wszytko bezie sprawne i w dobrze do tego przystosowanym pomieszczeniu.
Jeśli chcesz kupić nowy sprzęt z dużą ilością funkcji do którego podłączysz telewizor i sprzęt av oraz konsole do gier to , do tego chciał byś używać telefonu to raczej wzmacniacz stereo odpada. Tyle że umieściłeś temat w dziale stereo. A stereo zwykle używa się do słuchania muzyki .... Używając amplitunera AV w brew pozorom również można słuchać muzyki. Niektórzy tu o tym zapominają. Oczywiście że wzmacniacz stereo jest lepszy jako wzmacniacz stereo w tej samej cenie co amplituner wielokanałowy av jako wzmacniacz stereo. Tyle że wzmacniacz stereo stwarza pewne problemy gdy chcemy mieć amplituner av. Czasem podłącza się wzmacniacz stereo do amplitunera av. Nie zawsze jest to możliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo osób ma salon w "wyjętą famugą bez drzwi" otwarty na przedpokój, a ten dalej na kuchnię, ja nie powiedziałbym z marszu że mam salon 40m.
Ja zaproponuję jeśli chcesz w miarę rzetelnie słuchać muzyki Indiana line nota 550, do 2 tys ciężko kupić ciekawsze i bardziej wyrównane brzmieniowo kolumny.
Co ważne potrafią ładnie ukryć pewnie niedociągnięcia wzmacniacza, grają dobrze kontrolowanym i szybkim basem, całkiem niskim, choć nie w dużej ilości i barwną rednicą, góra jest bardzo dokładna, ale nie ostra .
Słuchałem ich na wzmacniaczu Vincenta, Denona 720 i 1520, Harmana i Pioneera sx20 i na każdym, mimo ich różnic, miały swój przyzwoity charakter.
Za te podobne pieniądze możesz oczywiście posłuchać jeszcze przbasowionych magnatów supreme 1002-nieciekawie wykonanych, jamo 626, KEF C5, warfadeli diamond 10.5, pylon pearl 25, yamahy ns150(nawet, nawet w tej niskiej cenie), czy popularnej Taga, jednak dźwięk zawsze pozostawia w jakimś aspekcie nieco do życzenia.
Z monitorów jeśli nadal w nie celujesz to takie nieco lepsze i większe jak Monitor audio bx2, Magnat quantum 673, Elac 63.2, Dali zensor 3, z nieco delikatniej brzmiących np. Boston acoustic A26, Indiana line nota260, mission mx2, z tych lekko koncertwo grających np. jbl 230 , Taga platinum B40

Cytat

Moje oczekiwania pewnie nie są tak wygórowane jak u większości z Was


Tylko dlaczego to ma niegrać dobrze ? Chyba fajnie jest wydać dobrze i optymalnie swoje pieniądze? Pewnie, można kupować i potem sprzedawać i szukać dalej, nic w tym złego, prawie każdy miłośnik tak miał, lub ma.
Można też zastanowić się, poradzić i kupić coś lepszego, pomijając etap "kupię cokolwiek jakoś to będzie".

Cytat

Co do kolumn to te które podaję nie mogę po prostu postawić na podłodze? Nie chcę po prostu zastawić się wielkimi kolumnami bo mnie z domu żona wyrzuci


Takich kolumn podstwkowych, na podłodze nie kładziemy. Natomiast nikt nie pisze o wielkich kolumnach gabartytu lodówki... szerokość monitory i podłogowe mają podobną ok. 20cm, natomiast średnia wysokość niedużych podłogówek to. ok 85cm.
Cytat

Chodzi po prostu o jakąś tam wygodę.


To moje zdanie, ale amplituner kina domowego, to jak dla mnie żadna wygoda, wk...ca obsługa, kikanaście funkcji pod każdym przyciskiem. Założę się że w klasycznym sprzęcie stereo, ba z oddzielnym radiem w tym sieciowym szybciej właczę wybraną muzykę i ustawię tony, podczas gdy w ampli będę dalej gmerał w menu... Owszem jeśli jesteś miłośnikiem filmu i kosisz kilka filmów z efektami w tygodniu, niema wyjscia trzeba kupić kino i 7 głośników. Jeśli więcej słuchasz muzyki kup wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy, lub coś w typie amplituner Yamaha RN500- ma radyjka sieciowe, wejście optyczne na tv, wyjście na sub( jak musisz), usb itd, albo podobne Onkyo tx8050, lub tańsze okrojone wersje yamaha rn301, onkyo tx8020. Musisz zrobić za i przeciw, wybierając jednak amplituner kinowy, skup i pochyl się chociaż nad kolumnami, nie kupuj raczej w ciemno, abyś nie był niemile zaskoczony.
Cytat

Po prostu ten, za wydaje mi się dobrą cenę, oferuje to wszystko na raz.


Oczywiście to nie jest tani model amplitunera bo są takie za 1300zł ba nawet za 700zł, bo jednak faktycznie dołożyli tu sporo gadżetów, których inne nie mają.
Jednak muzycznie i jakościowo jest to porównywalny model do "golasów" za tysiac parę zł.
Jak napisał f1angel moc jego ( i jemu podobnych) jest nieco ograniczona i nieco matematycznie podana, choć z każdym monitorem i niedużą( łatwą prądowo) podłogówką sobie poradzi. Zresztą właśnie post f1angel to taka pigułka podstawowej wiedzy, a nie fantazje złotouchego audifila, oczywiście można słuchac muzyki na kinówce 7.1 jednak trzeba być świadomym jakiś ograniczeń i zastanowić się czy jeśli nawet nie stereo, to chociaż wspomnane wcześniej ampli stereo z funkcją "sieci" i wejść cyfrowych.
Plusem x1100 są faktycznie "dodatki " wi-fi i bth, czy wejście cyfrowe bo często w oddzielnym odtwarzaczu sieciowym, czy amplitunerach stereo, trzeba jeszcze czasem dokupić dodatkowy moduł ( np. Pioneer N30, Denon dnp 720). Choć bth łatwo zastąpić kablem minijack/2rcana2 rca, brak wejścia optycznego w wzmacniaczu dla sygnału z tv zastapić niedrogim dac'kiem itd. 1100 ma jednak minusy.
Szkoda że jest mało tak bogato "sieciowo" wyposażonych amplitunerów w wersji 5.1- ich "moc" nie rozmywałaby się tak na drobne jak przy wszechobecnych już wersjach 7.1.
W gratisie w amplitunerach kinowych, nic nie dają, zwłaszcza do pewnego pułapu cenowego, jakiego zalezy od firmy, 3 tys, może więcej, a czasem mniej ?
Za te modne dodatki i wielkokanałowość płaci się najczęściej ich bardzo ograniczona jakością muzyki, nieradzeniem siobie z większymi i bardziej wymagającymi kolumnami, często jest tak że niedrogi wzmacniacz stereo za 1,5kzł i pozornie słabszy 2x50W potrafi z tymi samymi kolumnami zagrać głośniej, pełniej i pełnym pasmem niż almplituner kinowy za 2 tys o mocy 5x130W( aj teraz to już 7x130W).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Mam nadzieję, że się trochę rozjaśniło w temacie? Jak napisał MobyDick, "Ten amplituner Denona nie jest znowu taki bardzo zły".
A naprawdę taki chcesz? Byle wzmacniacz, tym bardziej używany (namawiam) przy bezpośrednim porównaniu pokaże jak "nie bardzo źle" icon_wink.gif gra ten amplituner.
Bo do dobrze, brakuje mu jeszcze sporo. Ale Twoja decyzja.

Kolumny rzeczywiście chyba nie muszą być duże. Jeśli murek jest dość wysoki a pomieszczenie w sumie ma więcej ścian niż wylotów można by je potraktować jako 15 - 20 metrowe. W takim rzeczywiście mogłyby wystarczyć nawet większe monitory. Bez subwoofera.
Jeśli bardzo brakowałoby Ci niskich tonów, to z czasem mógłbyś taki subwoofer dokupić.
Można go podłączyć nawet do wzmacniacza. Tyko trzeba by wybrać wzmak z wolnym (nie łączonym z wejściem do końcówki mocy zworkami) wyjściem z przedwzmacniacza albo jeśli się nie mylę (proszę mnie poprawić jakby co) można wykorzystać do tego wyjście
"Tape out".

Reszta podłączeń tak jak piszą koledzy. Bardzo dużo wyjaśnił Ci Jacek75. I miałbyś dużo lepiej grający zestaw. A nadal jestem ciekaw jak wygląda Twój pokój, gdzie chcesz postawić kolumny? Może jednak zrobisz szkic. Przecież to w Twoim interesie. My tu nie mamy na celu Ci szkodzić, tylko pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można go podłączyć nawet do wzmacniacza. Tyko trzeba by wybrać wzmak z wolnym (nie łączonym z wejściem do końcówki mocy zworkami) wyjściem z przedwzmacniacza albo jeśli się nie mylę (proszę mnie poprawić jakby co) można wykorzystać do tego wyjście
"Tape out".


No to poprawiam icon_smile.gif
Pod wyjście Tape out praktycznie nie podłącza się subwoofera.
No chyba że wzmacniacza zintegrowanego używamy jako końcówkę mocy do której doprowadziliśmy sygnał o regulowanym poziomie do wejścia liniowego.
Jeśli mamy wyjście z przedwzmacniacza spięte zworą z wejściem na końcówkę mocy , wyjście z przedwzmacniacza można rozgałęzić. Jedną gałąź wpiąć do końcówki mocy a drugą zasilić subwoofer.
Są jeszcze subwoofery wpinane w to miejsce jak korektor graficzny. Często wyjście z takiego subwoofera posiada filtr usuwający zakres częstotliwości przetwarzany przez subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale może wyjaśnisz dlaczego nie można podpiąć suba pod "tape out"? Przecież sygnał wychodzi z niego jak do nagrywania przez magnetofon, więc chyba jest to pełny poziom sygnału? Co przegapiłem? Chyba to, że sygnał nie jest regulowany?

Z tym rozgałęzieniem, to rozumiem, że typową zworkę usuwamy i tylko trzeba by zrobić przejściówkę , gdzie jedna odnoga idzie do
końcówki a druga do subwoofera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok, ale może wyjaśnisz dlaczego nie można podpiąć suba pod "tape out"? Przecież sygnał wychodzi z niego jak do nagrywania przez magnetofon, więc chyba jest to pełny poziom sygnału? Co przegapiłem? Chyba to, że sygnał nie jest regulowany?


Sygnał na wyjściu na subwoofer musi zmieni swój poziom wraz poziomem głośności w pozostałych kolumnach.
Wyjście na magnetofon do nagrywania to tylko rozgałęzienie sygnału z wejść.
Cytat

Z tym rozgałęzieniem, to rozumiem, że typową zworkę usuwamy i tylko trzeba by zrobić przejściówkę , gdzie jedna odnoga idzie do
końcówki a druga do subwoofera?


Takich przejściówek nie trzeba robić.
Wystarczy rozgałęźnik z wtyczką i dwoma gniazdami RCA. Do gniazd podłączamy 2 przewody. Jeden do suba a drugi do końcówki mocy.
Mam również przewód w którym wtyczki w kablu RCA są zintegrowane (po jednej stronie) z gniazdami , a przewód wychodzi po skosie.
Oczywiście można zrobić odpowiednie kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki. To wszystko co piszecie naprawdę ma sens:) Zastanawiałem się, nawet wolałem, żeby to był amplituner stereo tylko chyba nie jestem w stanie znaleźć takiego żeby miał bluetooth i spotify. Nie wiem, może się uparłem ale wydaje mi się że byłaby to dla mnie pewna wygoda. Spotify daje mi możliwość posłuchania jakiegokolwiek kawałka od tak sobie, nie muszę niczego ściągać, podpinać, nagrywać. Od tak taka wygoda. Przychodzi mi ochota na jakiś kawałek to po prostu go puszczam. Zastanawiałem się też nad odtwarczem sieciowym np. DENON DNP-730AE ale to już cena za sam odtwarzacz to jakieś 2000zł a jeden z wymogów żony to musi mieć radio (i jak to bywa z kobietami ma nacisnąć jeden guzik i ma działaćicon_smile.gif. Przy tym amplitunerze Denona, o którym pisałem wcześniej podchodzę raczej jak do wyboru mniejszego zła. Wiem, że amplituner stereo będzie lepszy ale w tej cenie nie da mi tych dodatkowych funkcji.
Co do głośników, muszę poważnie rozważyć i przespać się z opcją na Iniana Line Nota 550 tylko jak to sensownie ustawić? Wrzucam zarys jak to mniej więcej u mnie wygląda. Pominąłem kilka rzeczy typu stół, komoda i stolik kawowy icon_smile.gif bo to chyba nie istotne, no i wymiary takie na oko icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy uniwersalnych, zawsze jest jakieś ale..dla mnie więcej "ale" jednak ma amplituner kd ( ale jak pisałem nie byłem i nie jestem fanem efektów w kinie, lubie prostotę). Oczywiście każdy jest inny.
Co do spotyfi to owszem fajna sprawa, jednak w radiu www, masz setki, tysiące tematycznych stacji z konkretną muzyką. A takie radio/a, plus wejścia cyfrowe, usb załatwia Ci np. onkyo tx 8050, yamaha rn 500 , ciekawy jest też, poczytaj, mocny Harman kardon 3770( plus za bth,www, wejścia).
Jak masz ochotę na spotyfi i odsłuch to można kupić kabelek minijack/2rca ( czy tym bth na harmana) i użyć laptopa na ampli stereo z tych powyżej, czy innych.
Co do ustwienia to taki sam problem jest z monitorami jak i z podłogowymi, nadal są te same prawa akustyki. Plusem niewielkich podłogówek, względem niedrogich monitorów jest jednak lepszy bas, myslę ze subwoofer w muzyce będzie zbędny( ale w filmie why not?). Trzeba by pojeżdzić z kolumnami po pokoju i odszukać najlepsze położenie.

EDIT : skoro wspominasz o miniwieżyczkach ( spory rozrzut icon_wink.gif ) to polecam : Marantz Melody Stream MCR510 całkiem fajny, jak na mini i mozna dokupić normalne głośniki, te z zestwów najczęściej są do khm icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... miniwieżyczka icon_smile.gif co do spotify to właśnie chciałbym uniknąć podpinania laptopa, w zasadzie podpinania czegokolwiek icon_smile.gif Radia internetowe super sprawa tylko jak to z radiem leci to co puszczają a nie to co aktualnie byś chciał posłuchać icon_smile.gif Tego Marantza też napotkałem ale nie ma FM a żona chce sobie po prostu włączyć radio. Nie bardzo wiem czy z radia internetowego jestem w stanie korzystać jak z normalnego radia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick, dzięki za wyjaśnienia. Jak się zastanowiłem, to stało się oczywiste.
Ale rozgałęźnik można by zrobić z lepszego kabelka (lepszej miedzi) i dobrych wtyków (np. Neutrik).
O ile do subwoofera ma to może mniejsze znaczenie, to końcówka a zarazem całokształt dźwięku na tym zyska.
Jak miałem Fine Artsa V 3, to wyjąłem zwykłe druty - zworki i zakładałem tam różne interkonekty (jako zworki)
Nameless Black Classic Line, Monster Interlink 400 i jakieś srebrne (jak sobie przypomnę, to edytuję).
Za każdym razem różnica w brzmieniu była słyszalna. Na korzyść rzecz jasna.

Kelso (to nick rodem z Chożych Doktorów?), o wadach i zaletach amplitunera KD już sporo napisaliśmy. Znasz pewnie powiedzenie, że jeśli coś jest do wszystkiego, to najczęściej do niczego? icon_wink.gif
To Ty musisz wybrać, co jest dla Ciebie ważniejsze. Jak to mówią Ty tu rządzisz. A nam się to może podobać lub nie.
Ja wybrałbym nawet nie amplituner ale wzmacniacz stereo. Do tego DAC. Mój kumpel ma dobry zestaw i słucha Spotify
właśnie z kompa poprzez DAC. Na tyle dobrze mu to gra, że prawie już nie słucha płyt CD.
Stacji radiowych też w sieci jest sporo.

Co do Twojego pokoju, to nie masz racji, że stolik kawowy albo komoda są nieważne. Ważne, bo dają pogląd na możliwość ustawienia całości.
Nie myślałeś aby kanapę przenieść pod murek 1,5 metra a telewizor i zarazem sprzęt stereo bardziej w prawo, co dałoby większą symetrię odsłuchu. I telewizor mógłby wisieć na ścianie równo, pośrodku kolumn.
A jeszcze lepiej dać kanapę tyłem do okna balkonowego. Oczywiście w pewnej odległości od drzwi balkonowych, by można było swobodnie wyjść. Telewizor z całym RTV na ścianę po prawej (tam gdzie stoi teraz kanapa).
Myślę, że byłoby z wielu względów lepiej a dla odsłuchu z całą pewnością. Żonę pewnie da się przekonać, są sposoby icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Radia internetowe super sprawa tylko jak to z radiem leci to co puszczają a nie to co aktualnie byś chciał posłuchać icon_smile.gif


Masz taką specjalizację w stacjach radiowych www, że bez mała możesz sobie wyszukać stację typu gotycki metal ze Szwecji , muzyka rockowa z roku 1968 czy innego roku , czy folkowe melodie Bawarskie Haidi, jednym słowem bardzo pod gust. A stacje "nasze" radiowe też są, przecież masz komputer, są programy, zobacz sam.
Choć owszem, to nie spotify, zresztą spoty ma różną jakość i sporo osób narzeka.
Marantz to tylko "odpowiedź" na tego ceola, też ma "ale" np. brak CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, wrzucam w takim razię aktualizację o resztę mebli icon_smile.gif. Co do układu o którym piszesz to już taki był i w tym przypadku rozstawienie kolumn byłoby duużo łatwiejsze ale akurat niedawno żona zrobiła przemeblowanie no i ten aktualny układ jeszcze przez długi czas będzie nie do ruszenia icon_smile.gif

Co do nicka to dawno temu bardzo lubiłem serial "różowe lata 70'te" i był tam taki Kelso, trochę przygłup ale nie raz mnie rozbawił icon_smile.gif

Ten DAC... może pytanie trywialne ale co to takiego i z czym to się je? Tzn, że mógłbym np. z telefonu/tableta/laptopa streamować spotify?

jacek75, w sumie trafne spostrzeżenie icon_smile.gif ściągnę i sobie sprawdzę jak to mniej więcej wygląda...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75, tak teraz czytam o tym amplitunerze Yamaha R-N500 i to by chyba było to icon_smile.gif W sumie na żadnej stronie oferującej sprzedaż produktu nie ma wzmianki o spotify ale na stronie producenta jest taka informacja

http://europe.yamaha.com/en/products/audio...0_g/?mode=model

Ma funkcję MusicPlay czyli rozumiem, że to taki bluetooth, brak Wifi nie jest tragedią - kabel też jestem w stanie podciągnąć, jest opcjonalne wyjście na subwoofer, ma FM i radio internetowe... czyli to by chyba było to. Do tego muszę jeszcze przemyśleć te Indiany (faktycznie te 88cm wysokości to też nie jest jakaś tam tragedia) a recenzje i opinie zapowiadają się obiecująco. Tylko gdzie byście je ustawili w tym układzie, który jest aktualnie? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Witam. Taki ciekawy wątek i się urwał. Mam bardzo podobny dylemat, warunki i wymagania. Też pasuje mi bardzo obsługa Spotify Connect, funkcje sieciowe.
Kelso, czy mógłbyś podać czy i na co się w końcu zdecydowałeś?

Ja przymierzam się do Yamahy R-N500 i szukam do niej odpowiednich kolumn. Salon spory, około 24 m2 ale otwarty bardzo, w sumie będzie to pewnie właśnie coś ponad 40m2.

toomyem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...