Skocz do zawartości

up


spinacz66

Recommended Posts

Upgrade kabli miał być temat icon_smile.gif

Witam robię remont i przy okazji chcem wymienić kabel w kd do 11zł za metr ma 3 typy może coś polecicie lepszego o tych

- Cordial CLS 225 (CLS225) Przewód głośnikowy 2x 2,5mm2
- Melodika BWC2250 Black & White Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2
- DA VINCI SL 8 2x2,5mm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmina dla zmiany, czy czegoś oczekujesz ? Ja usłyszałem zauważalną zmianę jak kupiłem melodika purple rain 2,5mm , tak wiem są droższe , ale jednak specyficzna budowa coś wniosła i muszę napisać że testy z prasy i netu nie kłamały, brzmią nieco cieplej, masywniej. Skoro za drogi to może taki ciut tańszy, nieco podobny budową ,Bridge berc 225 http://sklep.rms.pl/bridge-berc-225-berc22...nikowy-2-5mm2-2 to markowa firma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te starsze chcem wykorzystać w innym systemie i pokoju.Bass core nie wykorzystam bo w monitorach mam odciete pasmo na 80 i niskie tony przejmuje mi sub.Pozaty na forach elektroda hi fi i innich powiedziano mi że to ściema z tym jest bo jak " Pasmo basowe na """"""wejściu""""" tego kabla zostanie wydzielone z całego pasma" wiec to marketing tak mi powiedziano.Dodam jeszcze że kazano mi omiać kable ze srebra
Pozatym pisałem w tamtym roku tu na forum o jakości kabla na brzmienie i powiedzieliście mi że w kd nie ma sensu ładować się w drogie kable więc teraz coś się zmieniło?

koledzy z elektrody na porawę jakości kabli tak mi napisali :

"
Zanim pojawią się głosy różnych "speców" od audiovoodoo dodam jeszcze, że przewody mają marginalny wpływ na dźwięk. Chyba że mówimy o dziesiątkach lub setkach metrów przewodu o zbyt cienkich żyłach by poradzić sobie z prądem bez generowania strat rezystancyjnych, zwiniętego w kłębek by dodać bonusowo większą indukcyjność. Jak będziesz jednak pragnął czegoś solidniejszego, to następne w kolejności są kable rozruchowe, potem takie do spawarki 300A, a dalej to już energetyczne SN lub WN"

wiec jak to nie ma wpływu to nie chcę wydawać tyle na kable
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam robię remont i przy okazji chcem wymienić kabel w kd do 11zł za metr ma 3 typy może coś polecicie lepszego o tych
- Cordial CLS 225 (CLS225) Przewód głośnikowy 2x 2,5mm2
- Melodika BWC2250 Black & White Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2
- DA VINCI SL 8 2x2,5mm


Skąd można wiedzieć na podstwie Twojego wpisu że piszesz o potrzebie kabla w kinie domowym i o monitorach ? Fakt super kabel głośnikowy w takiej sytuacji to nie sprawa pierwszej wagi.
Skoro więc pasmo masz w nich odcięte ( no kabel jednak przenosi nie tylko bas ) i cytujesz też znany "postulat" inżynierów elktryków z elektrody, to Twoje pytanie i dylemat co do wboru kabli głośnikowych dotyczy problemu ich koloru, ceny, czy marki? Tylko dlaczego aż taki 2,5mm gruby potrzebujesz i w podwójnej osłonie( na elktrodzie starczają napięciowo 0,05mm icon_wink.gif ) ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to KD napisałem w 1 poście.O wpływie jakości kabla na brzmienie nie tylko na elktrodzie mi powiedziano a i tu na forum jakiś rok temu więc to nie ma znaczenia czy monitory czy paki stojace(też to podkreslałem w swojch tematach) i tak samo wypowiedziało się wielu użytkowników na róznych forach (nie zależnie czy to sprzęt budrżetowy czy wysoka półka kabel ma najmniejszy wpływ tak mi powiedziano)więc to nie zbieg okolicznościowy jest.Tak potrzebuję taki w osłonie bo mam psa i raz i pogryzł kabel i nawet tego nie zauwarzyłem jak był za kanapąicon_wink.gif pozatym wolę raz kupić porządniejszy i przy takim przekroju bo nie wykluczone że zmienię kolumny więc 2,5mm się przyda więc sam powiedz po co kupować daw razy

więc krótko który mam kupić do KD ?
polecano mi sprawdzonego cordiala dobry jest?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie na dzieci i gryzonie w podwójnej osłonie ( wow rymuję ).
Pomijając więc walory soniczne, grubszy chyba będzie Da Vinci, bo wewnątrz jeszcze ma bawełnianą izolację ( pewnie niesmaczną icon_wink.gif ) , Klotz też jest tani i podwójny w izolacji. Co do Cordiala jest też chyba w białym kolorze ( nie rzuca się tak w oczy jak jasna podłoga ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta ironia dzieci i gryzoni w postacie szczurów i myszy w domu nie posiadam(po remoncie kabel będzie schowany pod tynkiem więc potrzebuję osłony) dzięki klotza nie chcę maiłem wyporzyczony jeden do suba i tragicznie brzmiał tak samo jak wypowiadali się co do tych kabli w połączeniach coaxialnych bez polotu i to prawda.Kupię cordiala walory soniczne widać maja najmniejszy wpływ(tak jak wypowiedział się na tym forum w mojm temacie o jakosci kablach Rafał734r żebym dał sobie z tym spokój) poruszałem to na kilku forach jednoczesnie i na większości lepszy kabel to voodoo wszyscy jednakowo napisali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po co ta ironia dzieci i gryzoni w postacie szczurów i myszy w domu nie posiadam....po remoncie kabel będzie schowany pod tynkiem więc potrzebuję osłony)


Człowieku jaka ironia, wyluzuj trochę, uśmiechnij się i nabierz dystansu icon_wink.gif , gdzie ja napisałem że masz szczury?, sam przecież napisałeś, że pies ci pogryzł .
Jak chcesz konkretnych odpowiedzi to trzeba było w pytaniu konkretnie i jasno napisać że chodzi ci o kolumny monitory z odciętym pasmem, kino domowe, i chcesz je zamurować- potem dopiero dopiero zacząłeś pisać w czym rzecz.
Twierdzisz że informacja że chodzi o kino jest napisana w pierwszym poście, tak 45 postów wczesniej, w innym temacie !!! fajnie-sorry nie cztam twojej historii co rano do kawy, a przecież coś mogło się zmienić od pażdziernika 2014, prawda?

Cytat

Upgrade kabli miał być temat icon_smile.gif

Witam robię remont i przy okazji chcem wymienić kabel w kd do 11zł za metr ma 3 typy może coś polecicie lepszego o tych

- Cordial CLS 225 (CLS225) Przewód głośnikowy 2x 2,5mm2
- Melodika BWC2250 Black & White Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2
- DA VINCI SL 8 2x2,5mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stało icon_smile.gif
Nie wiem czy zauwarzyłeś że wszytkie poradniki do KD mówią żeby ustawić kolumny na małe i pasmo na 80 mimo że mogą to byc duże paki stojące a sub na 120 bo takie pasmo jest zapisane na płytach filmowych.Więc tu nie ma regóły czy monitory czy paki no chyba że zestaw jest 5.0 to wtedy co innego.Czytajac kilka poradników we wszytkich jednakowo tak było napisane co do kd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kable to nie padła tu najważniejsza informacja. Co chciał byś zmienić w brzmieniu swoich kolumn . A raczej co doszlifować. Zakładanie przekroju przewodu, niema zbyt duże go sensu. Wbrew pozorom lepsze przewody nie muszą mieć większego przekroju. Nawet ten sam typ przewodu niekoniecznie musi lepiej sprawdzić się lepiej w naszym przypadku , jeśli będzie grubszy. Przewody głośnikowe jaki i inne, lepiej nie zamurowywać bezpośrednio w ścianie.
Lepiej jest do tego użyć kanałów z których potem można je wysunąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam poradniki i miałem też kiedyś krótko kino domowe.
Nie wiedziałem jednak, że Twoje pytanie dotyczy " bardzo konkretnej sytuacji", myślałem że jest bardziej z tych "ogólnych" icon_wink.gif .
Jednak jeśli mogę coś doradzić ( także w kontekście cytowanych przez Ciebie porad z elektrody... te wszystkie małe natężenia pradu itd. ) w przypadku kolumn efektowych, nie ma co iść tak bardzo w grubość przewodu, myslę że 1,5mm wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o kable to nie padła tu najważniejsza informacja. Co chciał byś zmienić w brzmieniu swoich kolumn . A raczej co doszlifować. Zakładanie przekroju przewodu, niema zbyt duże go sensu. Wbrew pozorom lepsze przewody nie muszą mieć większego przekroju. Nawet ten sam typ przewodu niekoniecznie musi lepiej sprawdzić się lepiej w naszym przypadku , jeśli będzie grubszy. Przewody głośnikowe jaki i inne, lepiej nie zamurowywać bezpośrednio w ścianie.
Lepiej jest do tego użyć kanałów z których potem można je wysunąć.



Maja grać przyzwoicie dialogi wyraźne i bez trzasków żadnych bez dominacji żadnego zakresu najlepiej w proporcji to co najważniejsze w kd.Zastanaawiałem się też nad kupnem list maskujacych do kabli ale to też materiałowe więc mój diabeł mały i do tego by sie dorwał.Pomyślę jeszcze pod listwami podłogowymi
Co myslisz o tym Cordialu co mi polecano? może coś od siebie zaproponujesz?

jacek75 tu się z poba zgadzam w pełni na tyły używam 1,5mm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nic się nie stało icon_smile.gif
Nie wiem czy zauwarzyłeś że wszytkie poradniki do KD mówią żeby ustawić kolumny na małe i pasmo na 80 mimo że mogą to byc duże paki stojące a sub na 120 bo takie pasmo jest zapisane na płytach filmowych.Więc tu nie ma regóły czy monitory czy paki no chyba że zestaw jest 5.0 to wtedy co innego.Czytajac kilka poradników we wszytkich jednakowo tak było napisane co do kd


Jeśli wszystkie kolumny ustawimy jako duże to subwoofer będzie wykorzystywany tylko w wtedy gdy na płycie z filmem będzie zapisany kanał subwoofer i będzie on przewidziany jako kanał dla niskotonowych efektów specjalnych. Z tego co wiem to Dolby Digital i DTS przewidują górne pasmo przenoszenia dla subwoofer jako 80 Hz. Dlatego zakłada się taka częstotliwość za standardową. Ustawienie kolumn jako małe ( dowolnych ) powoduje przeniesienie zakresu poniżej wyznaczonego progu do subwoofer i odciążenie ich od obciążenia elektrycznego takimi częstotliwościami. W praktyce zwykle subwoofer lepiej sobie radzi z dolnym skrajem pasma niż duże kolumny i dlatego dobrze jest je ustawić jako małe. Z tego powodu w praktyce zwykle nawet stosunkowo nieduże kolumny dadzą sobie radę jako frontowe. Idealna jest taka sytuacja, gdy wszystkie kolumny pełnopasmowe są identyczne.
Cordiali nie znam. Jeśli chodzi o zakres średnich częstotliwości , sadzę że dobrze sprawdzą się często polecane tu na forum Alphardy Da Vinci przewidziane do zastosowań estradowych. Jednak nie oczekiwał bym po tych przewodach zbyt analitycznego górnego skraju pasma. Często taki efekt jest korzystny jeśli doskwierają nam zbyt dotkliwe i wyostrzone wysokie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego co podałem DA VINCI SL 8 2x2,5mm mają go posiadacze na innym forum i gra bardzo ocieplonie bez pazura nie wiem czy w Kd sie sprawdzi dobrze mam ich kable cyfrowe coaxialny i optyk i sprawuje się bardzo dobrze u mnie.Jestem jakoś napalony na te melodika co ma Jacek jest on po 20zł za metr mam kabel do suba melodiki i gra swietnie.Szkoda że nie mam mozliwości wypozyczenia kabli na odsłuch
Jacek chyba go wykorzystuję w stereo jestem ciekaw jak zagrał by w kd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ważne jest na co ma wpływać użycie przewodów. Ten DA VINCI SL 8 sprawia że mamy ładne i ciepło brzmiące głosy i średnicę. Gdybyś napisał ze chcesz przewody które grają z pazurem trzeba by myśleć o czymś innym. Zwykle takie przewody oddalają od miłych i ciepłych średnich tonów. I nie jest tak ze kupując lepszy i droższy przewód dostajemy dźwięk pod każdym względem lepszy w naszym systemie. Nic nie wiadomo na temat tego jakie masz odczucia odnośnie dźwięku który masz i co chcesz zmienić w stosunku do tego co masz.
Przewodów jest całe mnóstwo. I jeśli kupił byś nawet bardzo drogie przewody o dowolnie wysokiej cenie, jeśli źle je dobierzesz sprzęt może zagrać gorzej niż na tanich przewodach , dobrze dobranych. To że jakieś przewody dobrze sprawdziły się na innym sprzęcie nie oznacza że będą dobre u nas. Jeśli masz sprzęt zimno i ostro brzmiący , takie kable z pazurem mogą okazać się tragiczną pomyłką jeśli te cechy pogłębią. Z kolei jeśli całość brzmi zbyt ciepło i miękko , to te same przewody mogą okazać się wybawieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.Teraz uzywam Hama dokładnie takich i na nich jest wszytko ok dialogi,średnie i wysokie tony brzmią bardzo dobrze wyraźnie bez dominacji żadnego,nie mam zadnych trzasków to są moje odczucia po 2 latach uzytkowania.Na elektrodzie powiedziano mi żebym kupił ten sam kabel bo jest adekwatny i bardzo dobry a wymiana na lepszy nic nie da bo to voodoo
https://pl.hama.com/000866490000/hama-kabel...m-transparentny

więc żeby pies mi nie pogryzł to bym nie wymieniał i tu moje pytanie jak mi odpowiada ten hama to kupić go czy szukać czegoś innego o podobnym brzmieniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten w zupełności odpowiada , to można na nim poprzestać. Sądzę że można by znaleźć przewody inne które by się lepiej sprawdziły i to niekoniecznie droższe. W brew pozorom przewody mają wpływ na brzmienie i to nie jest voodoo. Inna sprawa że sporo zależy od sprzętu do którego są podłączone. Czasem faktycznie ich wpływ na dźwięk jest praktycznie niezauważalny a na innym sprzęcie różnice są bardzo wyraźne. Bywa że podejście do przewodów jest zdecydowanie zbyt histeryczne i oczekuje się zawsze kolosalnych zmian. Osobiście nie znam cech przewodów które masz. Wiem że wielu audiophilów uzna że nie są warte uwagi bo to hama.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na propozycję jakie inne bedą zblizone brzmieniowo to tych Hama ale piszcie konkretnie cena nawet do 20zł za metr może być?
Na firmę to nie ma co patrzeć liczy sie jakość z czego jest zrobiona sam znaczek firmy nie zagra te hama to czysta miedziucha kabel na prawdę gruby i nic się w nim nie łamie a próbaowałem dla testu bo mi kawałek został 9,40zł za metr dawałem niemiecka jakość tak jak tego cordiala mi polecano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a może napisz jaki masz sprzęt w użytkowaniu (amplituner, głośniki)Każdy Ci tu chętnie pomoże jak będzie mógł, ale musimy znać wszystkie parametry brzegowe. Głupio byłoby dojść do sytuacji zbędnego tuningu (jak np. założenie cybucha na tłumik w oczekiwaniu zmniejszenia spalania o 2l/100km lub wzrostu mocy o 15KM, bo tak mówili na forach). Bardzo możliwe, że sprzęt który używasz nie da po sobie odczuć zmiany hama na chord czy wireworld, druga kwestia to subiektywny odbiór. Może tej różnicy nie będziesz w stanie usłyszeć choć dane testowe będą mówiły o poprawie na poziomie 7-11%.
Jak mawia porzekadło jak nie widać/słychać różnicy, to po co przepłacać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner:Kenwood BDA-A7 uzywany też jako zródło obrazu BD zmieniony bedzie na Sherwood z seria R(na razie nie wiem na który)
Obraz BD Panas 45( po toslinku) i Philips Bdp 7700/12( po coaxial uzywany też jako Dac)
kolumny to Wafle DX-1 HCP

To czemu Melodika jest droższa jak jest podobna do Da Vinci to ciekawe oba się nadają pod tynk i da vinci ma lepszą klase miedzi jak pamietam 6N a melodika 4N w stopniu utleniana.To fakt ten da vinci przemawia jakoscią i ceną.Ten fajny Oehlbach 1067 jest też w oplocie mówisz że dobry jest? tylko jak widzę ciężko dostepny w czarnym oplocie u nas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Inna sprawa że sporo zależy od sprzętu do którego są podłączone. Czasem faktycznie ich wpływ na dźwięk jest praktycznie niezauważalny a na innym sprzęcie różnice są bardzo wyraźne. Bywa że podejście do przewodów jest zdecydowanie zbyt histeryczne i oczekuje się zawsze kolosalnych zmian.


I wszystko o to się rozbija, o skalę zmian, oczekiwania, na czym i jak słuchamy.

Dodam od siebie, co już kiedyś pisałem w kabelkowej zakładce/temacie ( kabelkowy upgrade ) wpływ kabli słychać na bardziej dokładnych systemach.
Łatwiej takie zmiany usłyszą osoby które mają wzmacniacz bez regulacji tonów ( lub jak mają to nie kręcą ciagle )- są przyzwyczajone do danego, stałego brzmienia.

Należy też dodać że nie trzeba wydawać tys zł aby usłyszeć zmianę i różnicę, celowo nie piszę poprawę, bo zmiana może być dla kogoś na minus.
Czasem wystarczą kable z podobnego przedziału cenowego, ale inne w konstrukcji, wcześniej miałem cieniutką, płaską taśmę 1,5mm cena jakieś 6zł za metr teraz troszkę droższą melodikę purple rain 2,5mm ( grubszy, skręcone przewody, 2x basscore) i brzmi inaczej. Nie lepiej, nie gorzej, nieco inaczej( bo nie przybyło basu o dwie kreski, a ze wzmacniacza tranzystorowego nie zrobiła się przysłowiowa lampa).
Generalnie nie ekscytuje się tym, mam, kupiłem i sobie są, czasem więcej zmiany wprowadza dobre ustawienie kolumn względem słuchacza, zatkanie br, położenie dywanu itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony dodam że z jednej strony sprzęt bardziej analityczny zwykle bardziej uwidacznia różnice pomiędzy podłączonymi kablami ( największy wpływ mają na to jednak kolumny ). Z drugiej strony chyba największy wpływ ma budowa sprzętu elektronicznego ( szczególnie wzmacniacz ). Tor elektroniczny o prostej budowie jest bardziej podatny na właściwości ( elektryczne ) przewodów. W brew pozorom rezystancja przewodu nie jest jego jedyna cechą i wcale nie najważniejszą dla dźwięku. No chyba że nasze kolumny mają bardzo duże spadki impedancji np. do poniżej 1 Ohm. Takie sytuacje spotyka się bardzo rzadko, np. w kolumnach elektrostatycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amplituner:Kenwood BDA-A7 uzywany też jako zródło obrazu BD zmieniony bedzie na Sherwood z seria R(na razie nie wiem na który)
Obraz BD Panas 45( po toslinku) i Philips Bdp 7700/12( po coaxial uzywany też jako Dac)
kolumny to Wafle DX-1 HCP

To czemu Melodika jest droższa jak jest podobna do Da Vinci to ciekawe oba się nadają pod tynk i da vinci ma lepszą klase miedzi jak pamietam 6N a melodika 4N w stopniu utleniana.To fakt ten da vinci przemawia jakoscią i ceną.Ten fajny Oehlbach 1067 jest też w oplocie mówisz że dobry jest? tylko jak widzę ciężko dostepny w czarnym oplocie u nas



Na moje laickie ucho operowego wokalisty wymiana przewodów nie wprowadzi znaczącej zmiany w prezentowanym zestawieniu. Mam wrażenie, że tak dużo naczytałeś się o tych kabelkach, że uważasz je za jedyne lekarstwo na brzmieniowe bolączki. Piszesz o oplotach rdzeniach,ale to będzie podłączone do budżetowego amplitunera z wbudowanym blu ray. To Twoje pieniądze i Twój sprzęt, ale nie szedłbym w tą stronę. Lepiej za tą kasę (z. Dokładką) kup starszy używany wzmacniacz stereofoniczny i dwa fronty. Wtedy usłyszysz różnicę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za opd
Przemawiam, za mna ten cordial ma duzo pochlebny opinii kupujacych i jest sprawdzony w specyfikacji [iszę że ma też nie zły bas i wygładzone pasmo srednie i wysokie tony dobrze słyszalne (przyjemne dla ucha)jak jeden z użytkowników napisał więc w kd powinien być ok

czy te banany bedą ok bo też chcem kupić
http://sklep.rms.pl/wtyk-bananowy-nakamich...talco-pozlacany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...