Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klimek

Audio do pokoju

Recommended Posts

Trochę mi to zajęło, znaczy, większość zrobiłem już po nie całym tygodniu, jednak do dziś borykam się z jednym problemem.

Najpierw zdjęcie głośników:

Mój problem polega na tym, że przy takim podpięciu:
Zdjęcie

Mam mocno zniekształcony dźwięk(nagranie). Na początku myślałem, że to kwestia kabla(mini-jack do duży jack), ale dzisiaj w końcu miałem trochę czasu i po podpięci konsoli w to wejście na zdjęciu kablem 2xRCA do duży jack, miałem znowu to samo. Co może być problemem? Czy źle podpinam? A może coś z mikserem? Zauważę tylko, że dzieje się to na każdym wejściu. Jedyna opcja jak mi się udało posłuchać muzyki, to wpięcie 2xRCA w mikser i na duży jack do laptopa. Jednak jest to niewygodne.

Pomożecie? icon_razz.gif

Ciężko mi stwierdzić po tym nagraniu. To nagranie prosto ze źródła, czy z telefonu ?
Chodzi kołysanie dźwięku, czy o jego płytkość i suchość ?

Tak jakby powycinało i spłyciło znaczną część dźwięku. Nagranie jest zrobione telefonem ustawionym przed głośnikiem. Brzmi to identycznie prawie jak na nagraniu.

Tak. Zanim kupiłem mikser, to słuchałem podpiąwszy bezpośrednio komputer tym kablem(2xRCA - duży jack)

To znaczy, że trzeba szukać problemu w okablowaniu, albo Twoim mixerze. A wcześniej podłączałeś z kompa na tych kablach, co teraz używasz w mixerze ? Czy na innych ? Chociaż ja bym stawiał albo na mixser, albo na poprawność podłączenia.

Skąd sterujesz głośnością ?

Te same kable. Ustawiam głośność dla kanału i główną(main). Jeżeli wpinam sie wejściem rca to tylko main.

Ten sam efekt jest kiedy wpinam sie do wejścia liniowego na kanale 1 i taki sam jak wpinam sie w jedno z wejsc na kanałach 2/3 lub 4/5.

Kable masz dwie sztuki Jack 6.3 mono - RCA, tak ? Chodzi mi o mixer-monitory.
A z kompa wychodzisz 3.5 jack (stereo)-rca, tak ?

Laptop podłączałem kablem mini-jack(adapter) na 2xRCA i grało. Po podpięciu tym samym kablem kontrolera(z kontrolera wychodzi 2xRCA na duży jack do miksera) wszystko sie chrzani.
Z miksera wychodzą dwa kable jack-jack do monitorów.

Powiedziałbym, że problem tkwi w tym, że nie mam kabla wpinanego do miksera na dwa jacki tylko na jednego stereo, gdyby nie to, że na pojedynczym wejściu liniowym(1) mam to samo...

Jak jack stereo ??? Takim tylko wyprowadzasz sygnał z laptopa (chyba, ze masz sygnał wyprowadzony do Dac'a przez usb). Reszta idzie przez jacki mono, lub rca.
Żadne stereo.

Nie. Ale kupie przepinki chinch jack i spróbuje podpiąć. Jak nie zadziała to zareklamuje mikser i moze to rozwiąże problem.

Problem częściowo rozwiązany:
Gdy w liceum zajmowałem sie dźwiękiem na imprezach szkolnych miałem do użytku mixer soundcraft EPM 12, ktory miał dodatkowe dwa wejścia stereo. Ten mixer ma tylko mikrofonowe. Czyli "prąd się nie zgadza".

Teraz jest kolejny problem, bo wychodzi na to, że ten mikser jest w stanie obsłużyć tylko laptopa lub tylko konsole i to tylko z regulacją głośności przez main.

Czyli musiałem sie z nim nie zrozumieć, bo ja miałem taki pomysł a on powiedział, że to nie pójdzie icon_razz.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować