Skocz do zawartości

Audio do pokoju


klimek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A tak się teraz jeszcze zastanawiam, czy tutaj(zielone kropki) dało by się dać te głośniki? (Na szafie wysokiej na ~2m z hakiem, mam tam ~40 cm miejsca pod sufitem)

DSC01446.jpg



I jeszcze jedno, przed wyborem głośników wartałoby je niby odsłuchać, ale jaki to ma sens nie w moich warunkach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy wysyłałem Ci materiały na temat ustawiania sprzętu. Jeśli nie, napisz na PW podając adres mail. A jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że to niedobry pomysł, bo głośniki wysokotonowe powinny znajdować się na wysokości uszu siedzącego słuchacza.
Poza tym bliskość sufitu wprowadzi dodatkowe zniekształcenia dźwięku.

Jak napisał Jacek75, odsłuch zawsze ma sens, bo możesz sprawdzić czy kolumny grają w stylu jaki lubisz. Nawet w innym pomieszczeniu. Choć jeśli miałyby stać na szafie to chyba trochę mniejszy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało, że zdecydowałeś jednak zrezygnować z kolumn aktywnych. Oczywiście nie ganię Twojej decyzji, tylko zastanawiam się dlaczego. W tym budżecie to byłoby dobre rozwiązanie, szczególnie, że jest co wybrać. Tutaj jeszcze dochodzi koszt wzmacniacza, kosztem pogodzenia budżetu na całe przedsięwzięcie.
No i kolejna sprawa, ze jeżeli chcesz używać tego sprzętu pod kątem np. scratchingu, lub składaniu/odsłuchu setów (piszesz że jesteś początkujący DJ), to wyrafinowane kolumny raczej będą Ci zbędne. Co nie znaczy, że monitory o których pisałem wcześniej, są kiepskie. Uważam że takie właśnie nagłośnienie najlepiej wpasowałby się w twoje wymagania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza DJ lubię też posłuchać muzyki w wolnej chwili, dlatego dobre kolumny mają sens.

Co do odejścia od aktywnych, to przyznam się, zapomniałem o tym szczególe icon_razz.gif

W takim razie wszystkie opcje spoza mojego miasta(Kraków) odpadają, bo wozu nie mam, a włajaży nie będę robił tylko po to, żeby przesłuchac głośniki icon_wink.gif

Popatrzyłem i w Krakowie(lub okolicach) znalazłem:
Microlab Solo7c
Taga Harmony TAV-500B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dupa... Nie jestem w stanie przesłuchać, ani Mackie ani Taga(nie są dostępne bez zamawiania)... Sprawdziłem za to głośniki KRK Rokit RP5 G2 i okazało się, że jak nie wpiszę "Rokit" to wyskakuje mi dużo więcej ofert i nawet dwie ode mnie z miasta(tutaj ta ciekawsza LINK).

Jak się mają te KRK do Mackie(wasze opinie)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokity ma mój kolega. Słyszałem je także wcześniej. Obaj doszliśmy do zgodnego wniosku, że Mackie mają troszeczkę mocniejsze niskie.
Jednak, to nie znaczy że KRK ma słabe niskie tony. Wszystko zależy od ciebie tak naprawdę. Powinieneś pojechać i posłuchać, bo to także fajne monitory. Z pewnością grają mocniejszymi niskimi w porównaniu z wcześniej wspomnianą Yamahą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeden sklep, który ma jeszcze w ofercie mackie mr 5, ale okazało się jedynie na zamówienie... Microlabów swoją drogą też nie znalazłem, też tylko na zamówienie.

Nie wiem, chyba wezmę te KRK, bo są dobre i nie będę kupował w ciemno.


edit:

Przeszukałem sporo, anglojęzycznych stron i stosunek Mackie vs KRK był praktycznie 50 na 50 icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...