Skocz do zawartości

Różnice pomiędzy Yamaha RX-V675 a RX-V677


buquiet

Recommended Posts

Cytat

Najprościej rzecz ujmując 677 to nowszy model od 675 Różnice są bardzo niewielkie bo i ewolucja w tej dziedzinie nie jest zbyt szybka



Dzięki MobyDick za kolejny twój post icon_smile.gif
Zastanawia mnie to 4k i gdzie tkwi różnica... Pytam bo posiadam TV 4k i mnie to nurtuje jakie funkcjonalności tracę przy 675... Wygląda na to że 657 nie obsługuje HDMI 2.0 ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

RX-V677 będzie obsługiwał HDMI 2.0, gwarantując przepuszczenie sygnału 4K Ultra HD 50 Hz/60 Hz, zapewniając tym samym płynny ruch obrazów wideo wysokiej rozdzielczości. Ponadto urządzenie obsługuje RGB, YCbCr 4:4:4, YCbCr 4:2:2, a także sygnał wideo YCbCr 4:2:0, gwarantując żywsze i bliższe rzeczywistości obrazy.

4K pass-through i skalowanie w górę dla obrazów super wysokiej rozdzielczości następnej generacji

Wejścia/wyjścia HDMI w tym amplitunerze AV obsługują 4K pass-through. Urządzenie zapewnia upscaling 4K, co pozwala przeskalować obrazy niższej rozdzielczości do rozdzielczości super high-def. To gwarantuje kompatybilność z najnowszymi formatami wideo super wysokiej rozdzielczości. Najnowsza wersja HDMI obsługuje sygnał 4K 50/60p opracowany z myślą o materiałach w superwysokiej rozdzielczości 4K.

675 za 1499 zł
Różnica 500 zł Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ciekawe ile tu zależy od sprzętu a ile od oprogramowania. Obraz HD na BD zwykle zapisany jest jako 24 lub 25 Hz. Wydaje się mało prawdopodobne aby nagle pojawiły się płyty 4k z obrazem 50 Hz. Obraz kinowy z zasady jest zapisany jako 24 Hz.
Kiedy mamy 3D na telewizorze 4k jest rozdzielczość pionowa 1080 linii poziomych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba wgryzę się głębiej w ten temat bo mnie to zaciekawiło icon_smile.gif

Reasumując wydaje mi się to bajerem, poza tym obraz można puścić bezpośrednio na TV a z dzwiękiem wrócić
Zapis w specyfikacji - martwy - wart 500 zł icon_smile.gif


Oficjalna odpowiedź z Yamaha :
Oba modele przepuszczają oraz skalują w górę obraz do rozdzielczości 4K, ale RX-V677 jest wyposażone w gniazda HDMI 2.0, które umożliwiają przesył sygnału 4K w szybkością 60 klatek na sekundę, dzięki czemu obraz nie będzie „rwał się” – ten nowy standard HDMI (HDMI 2.0) został stworzony m.in. z myślą o 4K, ponieważ sygnał o tak dużej rozdzielczości potrzebuje lepszej przepustowości. Standard HDMI 1.4 (a więc ten z RXV675) też będzie odtwarzał 4K, ale z szybkością tylko 24 klatek na sekundę. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...