Skocz do zawartości

Kolumny do A-S701


Nazgul

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Własnie jestem w trakcie przesiadki z PianoCrafta E810 na coś, co mi zagra lepiej w 40 metrach kwadratowych pomieszczenia. Jeżeli chodzi o elektronikę, to postanowiłem pozostać przy Yamasze, zwłaszcza, że zachęcają do tego opinie uzytkowników i tak w drodze do mnie sa juz A-S701 i CD-S700. Zastanawiam się jednak nad kolumnami. Chciałbym, aby niczego, co wyprodukuje wzmiankowany tandem nie zepsuły. Moje wstepne typy, które zamierzam osłuchiwac niebawem to:
1. Canton Chrono 507.2
2. Paradigm Monitor 9v7
3. Paradigm SE-3
4. Audio Academy Phoebe III
5. Focal Chorus 714
6. PSB Image T5

Coś w granicach 3 - 3,5.

Grać to ma wg. wstępnego założenia na VdH Clearwater, interkonekt jaki mam to Ultralink Matrix.

Jakies sugestie? Może cos całkiem innego? Może szukać czegoś z uzywek?

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki i sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Rozumiem, że do wydania masz 3-3500 zł. Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu jak najlepszego brzmienia, to oczywiście jak najbardziej polecałbym ci zakup kolumn z drugiej ręki.
Wzmacniacz masz nowy, kolumny możesz mieć używane, ale za to dużo lepiej grające, niż nowe w tej samej cenie. Za takie pieniądze można kupić na prawdę dobre kolumny, np. Infinity Kappa 8.2, Canton Ergo SC-L, Canton Ergo RC-L.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że nie wiemy jakiej muzyki będziesz słuchał i co bardzo ważne jakiego brzmienia oczekujesz?
Mam nadzieję, że wybór elektroniki Yamaha był podyktowany odsłuchem tych konkretnych modeli a nie sentymentem do marki?
Biorąc pod uwagę, że komplet Yamahy wybrany przez Ciebie zagra już dość ofensywnie, jasno, to uważałbym z doborem kolumn, by nie
zrobił się dźwięk męczący dla uszu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie wspomniałem o muzyce. Klasyka, jazz, blues, pop, rock, także progresywny, trochę metalu. Brzmienie? Tak neutralne, jak tylko w tym budżecie jest to możliwe. Właśnie dlatego postawiłem na Yamahę - jej brzmienie zadowala mnie niemal "od zawsze", czy to grała z Dali 505 czy Radmorami LS-30. I tak, jest to sentyment do marki. Startuję od zera, bo inaczej z PianoCraftem zakładać chyba nie można, więc coś trzeba było przyjąć jako punkt wyjścia. Równie dobrze móhłgł być to NAD albo cokolwiek innego.

Co do kolumn - w zasadzie gdybym trafił Radmory (LS-30 lub LS-40) to w ogóle bym się nie zastanawiał, ale obecnie się nie uświadczy... A szkoda, bo "The Division Bell" a zwłaszcza "High Hopes" na nich to był miód dla uszu...

Czytając recenzję Cantonów Chrono 507 pomyślałem sobie, że to właśnie jest dokładnie to, czego bym oczekiwał. Musze ich posłuchać z Yamaszką w pierwszej kolejności. Choć za używanymi Ergo też się porozglądam icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie posłuchaj najpierw jak gra ta Yamaha z kilkoma kolumnami. Bo jeśli naprawdę nie słuchałeś, to w ciemno nie kupuj.
Moim zdaniem do neutralności temu sprzętowi sporo brakuje. Ale czasami neutralność jest różnie rozumiana.
Ja bym Yamahę równoważył kolumnami bardziej miękko, może nawet cieplej grającymi. A jeśli masz na myśli bardziej neutralne Cantony, to z pewnością nie Yamaha. Starsze modele inaczej trochę inaczej grały. Chyba lepiej mimo wszystko.
Z Dali 505 pewnie by było do wytrzymania. choć ja bym wolał trochę dołożyć i kupić Dali 400 albo 450.
No, Radmory, to bardzo fajne kolumny. Rzeczywiście nieczęsto można je spotkać.
Ale pojawia się sporo innych ciekawych konstrukcji. Na przykład starsze modele ESA są niezwykle ciekawymi kolumnami.
Zresztą wiele polskich, nawet bardziej współczesnych konstrukcji jak Audio Acedemy czy Harpia Acoustic albo RLS są w swojej cenie
groźną konkurencją dla największych zagranicznych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybieram się do dużego salonu audio gdzi emają i Yamahy i duży wybór kolumn - Wszystkie wymienione przeze mnie plus sporo więcej. Płyty w plecak i do boju icon_smile.gif. A Dali 450 widzę na Allegro właśnie. W dobrej cenie - 1500... I 470...

http://allegro.pl/dali-evidence-470-i5130753636.html Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Najpierw sprawdź, czy Ci to brzmienie nowej Yamahy odpowiada. A jeśli się zdecydujesz możesz zacząć szukać kolumn blisko swojego miejsca zamieszkania. Skąd jesteś, bo nie wpisałeś tego do swojego profilu?
Choć ja bym jednak w ogóle poszedł w sprzęt używany. Może jedynie odtwarzacz CD dałbym jakiś nowszy, ale też niekoniecznie zupełnie nowy.
Proponuję ze względu na możliwość osiągnięcia dużo wyższego poziomu jakości dźwięku. Ale nie będę namawiał. Sam się nad tym zastanów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warszawa. I co ciekawe - sprzętu używanego na miejscu jak na lekarstwo icon_sad.gif. Żeby osłuchać musiałbym jeździć po Polsce ze wzmakiem icon_sad.gif.

No chyba żartujesz...albo jakieś dziwne lekarstwa używasz icon_mrgreen.gif

Komisów i lombardów dużo, podobnie salonów audio sprzedających również używany sprzęt.
Oraz ogłoszeń o sprzedaży.
Wystarczy poszukać - choćby na allegro czy OLX.

Pozdrawiam
PS. O niepotrzebnym cytowaniu to pewnie już sobie poczytałeś - teraz jeszcze zastosuj się do tego.
Teraz jeszcze w swoim avatarze wpisz miejscowość...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warszawa. I co ciekawe - sprzętu używanego na miejscu jak na lekarstwo icon_sad.gif . Żeby osłuchać musiałbym jeździć po Polsce ze wzmakiem icon_sad.gif .



Bierz sprzęt pod pachę i jedź posłuchać kolumn Ecouton icon_biggrin.gif Sprzedający zjechał już niemal 1000 zł z ceną, a może dałoby się jeszcze... Zastanawia mnie trochę Twoja "polityka" cenowa, piszesz o kwocie 3-3,5 tys. a podniecasz się kolumnami za 1500 zł.

Kilka moich propozycji poniżej. Zastanawiam się tylko, czy nie będą to zbyt wymagający partnerzy dla Twojego wzmacniacza, który jest hmmm, ładny icon_razz.gif

JBL Ti 5000
T+A CRITERION TMR 120
T+A CRITERION T 160

Tu masz ciekawe kolumny Tannoy DC6T, nie wiadomo jak wysoko pójdzie cena (porównaj LINK)

Najbardziej oczywiście polecam świetne kolumny Canton Ergo SC-L bądź RC-L, no chyba że kupisz tanio genialne Digital 2 lub 2.1 lub 2/98. Wtedy będziesz kozak icon_mrgreen.gif
O ile nie zostały już pokątnie sprzedane, możesz sprawdzić dostępność 2ch par Ergo SC-L LINK i LINK
Słuchałem Ergo RC-L na wzmacniaczu Yamahy i nie było śladu ostrości. Tylko że to była dzielonka CX-2 / MX-2

Jak najbardziej polecam kolumny używane. Dostaniesz sprzęt co najmniej 2 klasy lepszy dźwiękowo niż nówki w takiej samej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Profi i zrobił porządek icon_biggrin.gif
No tak, 3 - 3,5 kzł to na same kolumny. W takim razie co do jakości i neutralności bardzo dobre propozycje.
Przy założeniu oczywiście, że elektronika dotrzyma kroku kolumnom. Bo na pewno to już nie do Yamaszki A-S701.
Tylko czy za resztę budżetu się kupi taką lubi nną ale podobnej klasy elektronikę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do Yamaszki - jestem dziwnie przekonany że da radę icon_wink.gif A jak nie, to mam miesiąc na zwrot icon_wink.gif

No nie wiem, czy ze wszystkim da radę...

Profi znalazł w fajnej cenie Kolumny JBL Ti5000 - pomysł przedni, cena też... ale nie wiem, czy Twoja Yamaha prawidłowo je wysteruje.
Tym niemniej zabawa by była przednia, bo na takiej powierzchni jak Twoja zagrałyby ładnym basem icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz wiem, skąd we mnie to niejasne przeczucie, że jesteś gwiazdorem icon_wink.gif icon_mrgreen.gif

Tak na poważnie, przecież poddałem w wątpliwość sens połączenia moich propozycji ze wspomnianą Yamaszką, co prawda w trochę zawoalowany sposób, ale jednak. Być może w taki sposób jest szansa zmotywować autora wątku do rezygnacji z tego modelu i zakupu np. takiego potwora (ADCOM) czy choćby Accuphase E-205 (LINK1, LINK2). A jeśli już musi być Yamaha, to np. końcówka MX-2 lub starsze integry-elektrownie. Możliwości jest sporo icon_cool.gif

Przede wszystkim szkoda marnować potencjał dużego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wyraźnie napisałem parę postów temu o tym, że Ti5000 to potrzebują czegoś lepszego...
Sprzedawca ich miał też fajny zestaw końcówka mocy + przedwzmacniacz.

Aukcja się zakończyła bez sprzedaży - ciekawe, czy jest jeszcze to aktualne? Ja niestety nie mam miejsca na takie kolumny, a cena była fajna!
Accu 205 pewnie mogą być, choć to raczej nie jest rewelacja (no ale po Accu w tej cenie nie ma czego oczekiwać - podstawowy model). A cena 2500-3000 to raczej nie jest okazja.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...