Skocz do zawartości

Najlepsze używane CD do KEF RDM3 i Exposure 3010-proszę o porady


patrykpajkert

Recommended Posts

Zestaw naprawdę dobry ale opis naprawdę zły icon_wink.gif
Nawet ktoś, kto wybiera swój pierwszy używany zestaw za 500 - 1000 zł pisze nieraz więcej, bardziej obrazowo, szczegółowo.
To jest Twój pierwszy zestaw stereo, czy miałeś już jakiś?

Nie napisałeś nic o tym jakiego dźwięku szukasz, jakiej barwy, temperatury, twardości, stopnia jasności?
To się przy takim tandemie jak masz powinno już wiedzieć. Tu nie można podłączyć byle czego. Choćby dużo kosztowało.
Każdy odtwarzacz CD ograniczy w jakimś stopniu brzmienie tego systemu. Kwestia tylko na ile?
Myślę tu o teorii źródła dźwięku w ogólnym rozumieniu zestawu jako całości. Według której każdy system zagra tylko tak dobrze
jak pozwoli na to źródło. A bardziej realnie można stwierdzić, że tego co zaprzepaści źródło nie da się odzyskać stosując najlepsze kolumny, wzmacniacz i okablowanie. Czyli nie ma czegoś takiego jak zbyt dobre źródło.
Bo kolumny mogą być "zbyt dobre" czyli zbyt wymagające w stosunku do słabego wzmacniacza.
Dlatego też oprócz opisu czego oczekujesz od odtwarzacza powinieneś niestety podać górną granicę w jakiej musisz się zmieścić
kupując źródło.

Mam nadzieję, że nie zapominasz także o przyzwoitym okablowaniu. Też nic o tym nie napisałeś? Zapewne wiesz, że zbyt marne
także ograniczy brzmienie tego zestawu. Nieraz niemal równie skutecznie jak nieodpowiedniej jakości źródło dźwięku.

Nie wspomniałeś także nic o pomieszczeniu odsłuchowym. Jak jest duże, jak urządzone, jaką ma akustykę. Tylko nie pisz co to ma wspólnego z tematem.
Bo ma i to wiele.
Może słuchałeś tego tandemu z jakimś innym źródłem. Mile by były tu widziane Twoje wnioski. Mogło by to sporo powiedzieć
o Twoich oczekiwaniach i tym jak słyszysz, na co zwracasz uwagę, co lubisz a czego nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Królu,że poświęciłeś mi swój czas i napisałeś co nieco..
Rzeczywiście może napisałem mało, ale chyba nie miałem świadomości, że wszystko jest takie ważne..
Otóż..nie jest to mój pierwszy zestaw stereo. Swój epizod ze stereo miałem 5 lat temu, kiedy to słuchając kina domowego (ampli yamaha rx-v661+ dvd s1700) oraz zestaw frontów Paradigm Monitor 9v5 (reszta kolumn tez Paradigm) zapragnąłem posłuchać lepiej w 2 kanałach. Nabyłem wtedy używany zestaw Xindak A06 i C06, który podłączałem przepinając kable (audionova mk3) do 9v5. Chciałem wtedy zrobić tak aby fronty napędzane były przez xindaka a reszta zestawu przez ampli, jednak w praktyce to się nie sprawdzało, przy koncertach w 5.1 zanikała przestrzeń.
Granie z Xindaka połączonego do 9v5 mi się podobało, gdyż wcześniej nic lepszego nie słyszałem..mogę tylko porównać,że nagrania w stereo w porównaniu z ampli brzmiały z większym rozmachem, pełnią i dynamiką. Zmęczyło mnie jednak przepinanie kabli i stereo sprzedałem.
Od tego momentu jednak z coraz mniejszą ochotą słuchałem 5.1. Przyszedł teraz czas,że uzbierałem kasę i zakupiłem KEFy i Exposura. Spięte Qed oryginal-białe.
To co teraz słyszę nie mając i słuchając w ten sposób, że z maca wysyłam pliki do apple TV a apple tv z kolei podpięte jest do Exposure to dla mnie przepaść między tym co miałem. Ciesze się tym dźwiękiem ogromnie, wiem jednak, że źródło jest żadne i, że może to zagrać jeszcze lepiej.
Nie chciałbym popełnić błędu i aby nie zepsuć zestawu chciałem prosić o poradę co podpiąć jako źródło. Muzyki słucham dosłownie każdej..dobrej:) ost coraz więcej jazzu, gdyż mogę się wtedy cieszyć wielobarwnością dźwięków.
Myślałem nad yamaha cd-n500, gdyż łączy w sobie wszystko czego chcę..(oprócz tego,że nie posiada dsd), tj cd, odtwarzacz sieciowy i DAC, ale obawiam się czy tak wszechstronne urządzenie za 2tys będzie miało za kiepski dźwięk i ograniczy mój system??Opinie ma niby dobre,ale już się nauczyłem,że to co piszą w gazetach najczęściej nie jest prawdą a promowane są urządzenia..wiadomo jakie.
Chcę słuchać muzyki w bezstratnych formatach, dużych rozdzielczościach, radia internetowego, etc. ale.. no właśnie ale..
Mam też pokaźny zbiór muzyki na CD. Dotychczas odtwarzałem ją z DVD Yamacha S1700 - ładny dźwięk,ale do kina, a do w/w systemu to chyba zbrodnia? Proszę o poradę, jak to rozwiązać.

1. Kupić DAC z odtwarzaczem sieciowym i osobno jakieś stare dobre CD wysoki model?
2. Kupić CD-N500 która ma wszystko i bez problemu.

Budżet łączny na źródło (aby spełnić w/w wymagania), które może być używane to max 3 tys.
Pokój w którym teraz słucham nie duży,ale za pół roku się przeprowadzam i będzie sprzęt stal w 50m salonie w kształcie prostokąta,ale jakby w bocznej części gdyż pomieszczenie to będzie połączone z kuchnia, jadalnią i na końcu prostokąta wypoczynek z msc na tv i sprzęt.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wszelkie porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dziwnie się czuję gdy ktoś pisze królu. Ale weźmy to za żart jak to ustaliła nasza redakcja (buźka).
Co do źródeł, to faktycznie trzeba się zastanowić, ale chyba Cię zaskoczę.
Bo pierwsza myśl była taka, że odtwarzacz do plików może być (jako centralka choćby) a na odtwarzacz CD proponowane 3 kzł do takiego zestawu, to chyba jednak za mało.
Jest kilka opcji, ale muszę posprawdzać pewne konfiguracje.
Mam nadzieję, że Ty i koledzy z forum mi w tym pomogą
Nie chcę jeszcze pisać konkretnie, ale widzę coś takiego (zakładając), że odtwarzacz sieciowy Yamahy funkcjonalnie Ci pasuje.
Może tylko DAC ma zbyt słaby.
I tu są takie opcje, by kupić dobry odtwarzacz CD z wejściem na DAC (o ile Yamaha ma wyjście cyfrowe). Ale taki odtwarzacz nie będzie tani. I wówczas do niego podłączyć odtwarzacz Yamahy.
Albo kupić dobry DAC, nawet kilku/nastoletni, ale z kilkoma różnymi wejściami i podłączyć do niego Yamahę oraz jakiś niedrogi ale z dobrym transportem odtwarzacz CD jak TEAC z napędem VRDS czy coś z mechanizmem Stable Platter Pioneera (jako transport) lub rzeczywiście jakiś typowy transport CD.
Jeśli są jakieś luki w moim rozumowaniu, to proszę kolegów o korektę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..chyba z tego co piszesz to chyba nawet nie zdaję sobie sprawy z tego co posiadam..pewnie przez słabe źródło.
Jak juz pisałem Yamaha CD-N500 czy Onkyo C-N7050 (ta super bo ma DSD) pod względem funkcjonalnym spełniają moje wymagania, ale z tego co piszesz i zasięgam opinie to rzeczywiście byłoby to "wąskie gardło" systemu pod względem jakości dźwięku.
Q21 doradza Arcam CDS27, który w jednym urządzeniu łączy praktycznie wszystko (tylko,że to nowość i kosztuje 4tys), gwarantując przy tym PONOĆ bardzo dobry dźwięk...- jakies opinie?
Druga opcja jaką radzi jest zakup odtwarzacza Yamaha CD-N301 oraz dobranie optymalnego do preferencji brzmieniowych przetwornika.
F1angel też proponuje zakup dobrego przetwornika..hmm
I tak sobie myślę..
Rozumiem,że zakup CD-N301 miałby być podyktowany tylko tym,że miałbym odtwarzacz sieciowy i odczyt cd, a dobry dźwięk miałby zapewnić przetwornik C/A, tak??
Czy w takim razie możnaby wykorzystać zwykłe dvd jako odczyt, wyjść z niego na DAC a jako odtwarzacz strumieniowy korzystać z Apple TV z którego również wyjdę małym jackiem-rca na DAC? Apple TV zapewni połączenie miedzy Iphonem albo macbookiem, który odczyta pliki a dobry DAC je ładnie przetworzy? Czy ja teraz błądzę?
Bardzo proszę o rozważenie jeszcze takiego rozwiązania i opinię o ArcamCDS27 lub inne konkretne propozycje. Lubię miękki bas, plastyczność, piękne ciepłe brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Może pytałem, może pisałeś, ale nie widzę. Uzupełnij w swoim profilu (kliknij na Panel kontrolny).
Tego najnowszego Arcama nie znam, ale ogólnie firma ma dobra opinię i robi ciekawe odtwarzacze CD.
Z tego co wiem Q21 nieraz wypożycza sprzęt do odsłuchu. Spróbuj. Jeśli odtwarzacz by Ci się spodobał miałbyś dwie pieczenie na jednym ogniu. Przecież na te wszystkie urządzenia i tak wydałbyś więcej niż 4 kzł by osiągnąć przyzwoite efekty.
No chyba , że myślisz o dobrym DACu z drugiej reki. Ale taki również sporo kosztuje.
Tak czuję, że jakbyś odsłuchał Arcama i by Ci się spodobał pod względem brzmienia, to mogłoby być to.
Tani napęd DVD do dobrego DACa, to moim zdaniem nie jest najlepszy pomysł. Transport, to też ważna sprawa. Już lepiej kupić
niedrogi ale solidnie zbudowany (mechanicznie) CDk z wyjściem elektrycznym coaxial i użyć go jako napędu.

Co do takiego brzmienia jak opisujesz, to oczywiście nie wiem jak gra Arcam CDS27, ale gdybyś szukał DACa, to rozglądaj się
za Musical Fidelity, Meridian, Rega. Może jeszcze Linn i chyba droższe Audio Note, Wadia. sam nie wiem co jeszcze bo to zależy
co za ile się pojawi w ogłoszeniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje nie podparte odsłuchem, jedynie jako rozwiązania ekenomiczno-organizacyjne:

http://www.onkyo.pl/pl/News/Nowosci/2014-0...y_odtwarzacz_CD

W ten sposób masz transport i odtwarzacz strumieniowy (ale nie DAC) w jednym pudle za ok. 2000 zł.

Pioneer N-50 - odtwarzacz strumienowy i DAC, ale nie transport icon_smile.gif
Też ok. 2000 zł.

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Hom...i-Fi+Audio/N-50
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
http://allegro.pl/super-cd-sony-cdp-x555es...5165254974.html

Sprzedający: hurtszkolny_pl
Wiesław KOBIERZYŃSKI
82-230 Nowy Staw


UWAGA !!!!! Odradzam kupowanie od tego sprzedającego. Sprzęt ( wzmacniacze,Cd ) jest z wystawki w bardzo kiepskim stanie. Nie ma nic wspólnego z opisem. Nie chcesz mieć problemów to nie kupuj. Kupiłem i mam problem. Gość jest oszustem. Nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy i jakikolwiek kontakt z oszukańcem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...