Skocz do zawartości

Grundig CL-V6 - układ opóźnionego startu


norbertss

Recommended Posts

Zakupiłem wzmacniacz Grundig CL-V6 odpowiednik Fine Arts V3. Pojawia się mały problem. Przy załączeniu wzmacniacza działa układ opóźnionego startu i przekaźnik po chwili (3-4 sekundy )załącza kolumny choć słychać w nich delikatne stuknięcie. Natomiast przy wyłączeniu kolumny są odłączane natychmiast i słychać w nich mocniejsze stuknięcie.
Czy jest to normalne? Czy nie uszkodzi kolumn?

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie powinno się nic złego stać. Miałem wzmacniacze, które w ten sposób odłączały kolumny.
Oczywiście o ile na kolumny nie przedostaje się napięcie stałe. Ale pewnie już byś miał zniszczone głośniki.
Pamiętaj tylko by przed wyłączeniem wzmacniacza zawsze zjechać potencjometrem głośności do zera. Tak na wszelki wypadek.
Rzecz jasna nie zaszkodziłoby gdyby ten wzmacniacz przejrzał elektronik, ale być może ten typ urządzenia tak ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Zauważyłem jeszcze, że przy maksymalnym skręceniu potencjometru regulacji głośności z głśników wydobywa się bardzo cichy dźwięk (z aktualnie obsługiwanego źródła) ale chyba to nie problem?

Jak oceniasz ten wzmacniacz? Czy może kiedyś go słyszałeś? Dzięki Twoim poradom zakupiłem wcześnie Fine Arts V1 i grał całkiem nieźle. Trafiła się okazja więc zakupiłem CL-V6 ponoć to identyczna elektronika z Fine Arts V3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że słyszałem. Miałem je u siebie (V 1, V 2, V 3). dobrze oceniam twe wzmacniacze. Szczególnie biorąc pod uwagę aspekt
jakość dźwięku a cena. V 3 gra trochę inaczej niż V 1. Jest dokładniejszy, bardziej neutralny i nie eksponuje tak niskich tonów, stawiając raczej na szybkość i rytm.

Nie pamiętam jak było w V 3, ale spotkałem się z tym w różnych wzmacniaczach. I odwrotnie, w niektórych trzeba odkręcić dość sporo gałkę głośności by usłyszeć pierwsze dźwięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki śliczne!

Mam jeszcze jedną prośbę. Chciałbym zakupić jakieś podłogówki - najlepiej nowe, raty - w cenie do 1700 PLN. Co moglibyście polecić? Moje CD to Yamaha CDX-450E. Pokój 20 m2 kolumny będą stały blisko ściany - niestety. Muzyka: prawie wszytko, od klasycznej po pop, rock. Lubię wysokie tony + sprężyste basy oraz niskoeksponowana średnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że niesłusznie dyskryminujesz średnicę. W niej się dzieje najwięcej, tam swoje spektrum ma większość instrumentów i ludzkie głosy. Ale oczywiście każdy może mieć swoje preferencje.
A te jak zauważyłem często się z wiekiem zmieniają.



Może masz rację icon_smile.gif Zawsze jednak gdy posługiwałem się korektorem (wiem, że wstyd się przyznać) średnie były skręcone - literka V.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć.

Proponowałbym ci kolumny używane. Nawet jeżeli budżet będzie trochę niższy, to wyjdzie to na lepsze niż nowe w tej samej, lub niewiele wyższej cenie.



Kolumny są elementem mechanicznym a takiego "boję" się kupować używanego. Wolałbym coś nowego. Myślałem o Indiana Note 550 lub Pylon Pearl 25?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Indiany nota 550, to moje zdanie, ale też kolegi, ktory też po perturbacjach z kolumnami i swego czasu "miłości w młodości do altusów" jak usłyszał te kolumny to był w szoku ich dojrzałego dźwięku i eleganckiego dopracowanego wyglądu ( choć to mniej ważne) w kontekście atrakcyjnej ceny. Do ok.20m wydajnościowo będą w sam raz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...