Skocz do zawartości

Podłączenie ampli/kino do tv(ustawienia)


boniet89

Recommended Posts

Witam zakupiłem zestaw kina domowego ampli pioneer vsx 329k + 5 głośników( AMTECH 009) ,tV sAMSUNG UE50h6400 i chciałem żeby dzwięk z tv szedł przez ampli.Było to wczoraj więc miałem do dyspozycji tylko kabel hdmi i w żaden sposób nie udało mi się tego zrobić,proszę o odpowiedz czy jest to możliwe w tym zestawieniu,czy jednak muszę się posłużyć przewodem optycznym audio?dopiero dziś po 15 będe miał ten przewód więc jeszcze z nim nie próbowałem,pytam na wszelki wypadek co i jak ma wyglądać co i gdzie ustawiać?próby z hdmi wyglądały tak że w tv podłączałem HDMI1,2,3,4 (przy wszystkich pisze in) a na ampli dawalem do OUT(próbowałem też do pozostałych i nic,wiadamo przy tym w ampli ustawiałem odpowiednio ustawienie odpowiadające podłączeniu(tak mi się bynajmniej wydaje)Jeśli się da przez hdmi proszę o pomoc jak to zrobic,jeśli tylko przewód optical również proszę o instrukcję,pierwszy mój "zestaw grający" w życiu więc jestem totalnie zielony.Wiadomo jeśli jeszcze trzeba coś w tv ustawić zeby był lepszy efekt proszę o pomoc.Dziękuje za wyrozumiałość i pomoc..

Dodatkowo jeśli ktoś posiada taki zestaw proszę o najlepsze ustawienie ampli,żeby z tym słabych głośników wycisnąć jak najwięcej(z czasem dokupie jakiś subwoofer) głownie będzie to tv czasem granie,żadko muzyka,jednak jeśli już będę chciał sobie posłuchać w sylwestra to chciałbym żeby było przyzwoicie.Proszę o wstrzymanie się z oceną sprzętu ponieważ wiem co to jest ale zawsze istnieją najlepsze ustawienia i z takich właśnie chciałbym skorzystać.Pozdrawiam i czekam na odp.

Ps. jak wspomniałem jestem zielony w tym temacie i nie kumam tego ale z tego co wyczytałem to powinno być na odwrót tak?w tv na OUT a ampli na IN?nie ma mnie teraz w domu nie mam możliwośći sprawdzenia czy tv posiada OUT HDMI,nie znam skrótów i oznaczeń więc w internecie w specyfikacji modelu i tak się nie dowiem,idę na łatwiznę pytam i może nikt nie skrzyczy :)

żeby było szybciej wklejam specyfikacje :)

eria H6400
Tip display Edge LED
Imagine HD Full HD
Diagonala inch 50
Diagonala cm 125
Rezolutie 1920 x 1080 pixeli
Contrast dinamic Mega
Caracteristici Clear Motion Rate 400 Wide Color Enhancer (Plus) Film Mode Natural Mode Support
Suport Share screen Screen Mirroring
Altele Voice Control
Internet TV Da
Smart TV Da
Compatibil 3D Da
Iesire sunet 2x 10 W
Tehnologie DTS Studio Sound DTS Premium Sound 5.1 3D Sound
Altele Dolby MS10 Auto Volume Leveler
USB 2.0 3
HDMI 4
Scart 1
Component 1
Composite 1 (hibrida cu Component)
S/PDIF Optic
Headphone out 1
Suport CI Slot Plus
RF in 1
LAN RJ-45 Da
Wireless Da
Sistem TV DVB-T DVB-C
Dimensiune (cu suport) 1127.6 x 728.5 x 308.2 mm
Dimensiune (fara suport) 1127.6 x 653.4 x 49.9 mm
Greutate (cu suport) 14.8 Kg
Greutate (fara suport) 13.2 Kg
Consum in timpul functionarii 161 W
Consum stand-by 0.3 W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie telewizory nie wyposaża się w wyjścia HDMI. Z założenia to do telewizora podłącza się różne urządzenia. Aby rozwiązać problem z wyprowadzaniem dźwięku z TV dodatkowym przewodem wynaleziono technologie ARC. Jest to kanał zwrotny audio w ramach przewodu HDMI. Jeśli amplituner posiada taka funkcje i jedno z wejść telewizora również, można z tego skorzystać. Jeśli nawet jedno z tych urządzeń nie obsługuje ARC pozostaje dodatkowe podłączenie z wyjścia audio telewizora do amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zasadzie telewizory nie wyposaża się w wyjścia HDMI. Z założenia to do telewizora podłącza się różne urządzenia. Aby rozwiązać problem z wyprowadzaniem dźwięku z TV dodatkowym przewodem wynaleziono technologie ARC. Jest to kanał zwrotny audio w ramach przewodu HDMI. Jeśli amplituner posiada taka funkcje i jedno z wejść telewizora również, można z tego skorzystać. Jeśli nawet jedno z tych urządzeń nie obsługuje ARC pozostaje dodatkowe podłączenie z wyjścia audio telewizora do amplitunera.




Mógł byś prościej?icon_smile.gif oczekiwałem odpowiedzi :
1. tak ten zestaw posiada taką możliwość
2. nie musisz skorzystać z tego kabla ew. z innego? ;d

nie wiem jak to sprawdzić :)chociaż wydaję mi się że widziałem przy jednym z hdmi w TV napisane ARC(nie mogę sprawdzić bo jestem w pracy) jeśli tak to jak sprawdzić czy ampli posiada?

wstawiam fotkę ampli, nie widzę na niej hdmi z napisem ARC ;/

ew.proszę o edycję zdjęcia zaznaczenia kolorem gdzie podlączyć jakim kablem,tak jak dla kogoś kto nie ma zupełnie pojęcia(ostatni raz kable typu cincia widziałem przy pegazusie icon_smile.gif ) będę wiedział co kupic

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić cyfrowy kabel optyczny, który podłączysz w telewizorze do wyjścia "optical out" (czerwone światło się z niego sączy - takie małe kwadratowe z klapką jest to wyjście).
W Pionierze ten kabel podłączasz do wejścia "Optical" - masz je na samej górze po środku, nad wejściami do kolumn "Front".

Przykład kabla optycznego masz tu:
http://www.euro.com.pl/kable/vivanco-41090-optyczny.bhtml

(kompletnie pierwszy z brzegu, więc proszę nie gadać jaki to dziadowski kabel - pokazuję poglądowo rodzaj kabla) icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musisz kupić cyfrowy kabel optyczny, który podłączysz w telewizorze do wyjścia "optical out" (czerwone światło się z niego sączy - takie małe kwadratowe z klapką jest to wyjście).
W Pionierze ten kabel podłączasz do wejścia "Optical" - masz je na samej górze po środku, nad wejściami do kolumn "Front".

Przykład kabla optycznego masz tu:
http://www.euro.com.pl/kable/vivanco-41090-optyczny.bhtml

(kompletnie pierwszy z brzegu, więc proszę nie gadać jaki to dziadowski kabel - pokazuję poglądowo rodzaj kabla) icon_razz.gif





Super,konkretna odpowiedz:) tak więc zrobie.Pozdrawiam

Miło by było gdyby ktoś napisał coś na temat ustawień w ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz użyć ARC to na TV musisz znaleźć wejście z takim napisem. Jeśli chodzi o amplituner to ma on jedno wyjście i o tym czy obsługuje ARC info znajdziesz w instrukcji. Nigdy nie widziałem informacji o tym na obudowie amplitunera.
Wejścia w amplitunerach nie obsługują ARC bo i nie mają do czego zwracać kanału audio icon_smile.gif . Podłączenie kablem cyfrowym typu Toslink (optycznym ) lub elektrycznie SPDIF ( 1 chinch ) jest czymś zupełnie normalnym w łączeniu TV z amplitunerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...