Skocz do zawartości

Powrót do stereo


Diaderny

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Słuchanie muzyki zaczynałem od radia Elizabeth potem RADMOR 5102, magnetofony szpulowy Kasprzaka i Unitry.
Muzyki słucham przeważnie w 90% z radia i obecnie przez słuchawki Philips SHP8900, które uważam za jedne z lepszych.
Obecnie posiadam także amplituner YAMAHA RX-V667 z zestawem Harman Kardon HKTS30 ale niestety nie jest to ten dźwięk, który pamiętam choćby z Elizabeth i małych kolumn Tonsila.
Jak w opisie tematu mam zamiar do swojego pokoju zakupić jakiś fajny zestaw stereo. Nadmienię, iż Audiofilem nie jestem ( zbyt dużo lubię strzelać i słuch trochę przytępiony icon_smile.gif ).
Pokój ma około 18 m, odległość od centrum do miejsca odsłuchowego to 3,85 m.
Słucham muzyki różnej i przeważnie nie za głośno lecz jak to zawsze bywa w domu jest córka i potrafi podkręcić sobie muzykę tak aby sąsiedzi słyszeli .
Moimi typami wzmacniaczy są;
Pionieer A30
Cambridge Audiu Azur 650
BC Acoustique EX 222
Od trzech miesięcy przeczesuję fora strony internetowe, salony i sklepy ale zawsze nie ma pełnej palety i ciężko coś wybrać.
Jeśli mogę prosić o pomoc to będę bardzo wdzięczny za każdą radę. Dodaję też zdjęcie ściany pokoju gdzie będzie stał zestaw.

DSC01446.jpg



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoimi typami są wzmacniacze NOWE, a to moim zdaniem błąd icon_eek.gif . Co zrobisz, Twoja sprawa, wiedz jednak że decydując się na używki możesz zdobyć sprzęt grający jeszcze lepiej. I nie trzeba być jakimś złotouchym audiofilem, żeby stwierdzić różnicę w brzmieniu. Ja też nie jestem audiofilem, tylko melomanem z audiofilskim zacięciem icon_biggrin.gif .

Moje propozycje na szybko:

1. wzmacniacz dzielony złożony z końcówki mocy Yamaha MX-2 i przedwzmacniacza Meracus INGREDI z cenionej, acz mało znanej niemieckiej manufaktury

1a. ta sama koncówka mocy + lampowy wzmacniacz słuchawkowy Dubiel HV-1, który trzeba zmodyfikować tak, żeby działał jak przedwzmacniacz (o ile mnie pamięć nie myli, firma coś takiego robi i nie jest to jakiś spory wydatek). To opcja, jeśli nadal będziesz chciał dużo słuchać przez słuchawki.

2. Wzmacniacz kompletny (zintegrowany)
ROKSAN KANDY K2
XINDAK XA-6800R
Cayin 230C
MUSICAL FIDELITY A3.2


Kolumny CANTON icon_cool.gif :
Ergo RC-L
Ergo SC-L z kontrolerem z modelu RC-L
Ergo SC-L z własnym kontrolerem, ale do Twojego metrażu tylko do raczej cichego grania, inaczej zastrzelą basem icon_wink.gif icon_mrgreen.gif
Ergo 100
Ergo 90

Nieciekawie z ich dostępnością w Polsce, ale może masz możliwości sprowadzenia z Niemiec?

Tuner zostawisz sobie ten co masz bądź zmienisz na inny, ten sprzęt już nie drenuje kieszeni.

Jakby interesowały Cię inne opcje, pisz. Przy sprzęcie nowym jednakże nie pomogę.

Obojętnie co kupisz, córkę musisz przeszkolić, żeby nie przekraczała połowy skali, a jeśli będą używane jakieś regulatory barwy (zwłaszcza w kierunku na plus), max do "godziny" 11 na skali. Inaczej jest spore ryzyko uszkodzenia głośników w kolumnach i/lub wzmacniacza. I będzie musiała bulić icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Nie jestem uparty na nowy sprzet. Może być używany i zaraz będę sprawdzał Twoje typy.
Już też chciałem zakupić wzmacniaczTECHNICS SU-C909U+SE-A909S i do tego dobrać jakieś podłogowce.
Co do Niemiec to nie ma problemu mam kilkanaście kilometrów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Technics? NIIEEEEE !!!! icon_mrgreen.gif

Ja wiem, że ładnie wygląda, ale nie pakuj się w taki sprzęt. Technics zrobił kilka udanych wzmacniaczy w latach 70-tych i 80-tych, ale ich ceny bywają zawrotne, o ile ktoś te perełki sprzedaje. Reszta to większy lub mniejszy szrot - w sensie dźwiękowym oczywiście. Miałem Technicsa i wiem, co mówię.
Wśród japońców można trafić ciekawe wzmacniacze, ale może skonsultuj tutaj, jak coś Ci wpadnie w oko. Żebyś nie wtopił icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam te moje perełki icon_smile.gif bo żona i tak krzyczy, że coś wisi na ścianie. Zakupię coś stereo, co fajnie gra może być używane.
Będę zadowolony.
O tym Techniksie też słyszałem więcej złych opinii niż dobrych. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to mały budżet.
Ostatnio słuchałem kolumienek Tannoy Mercury V4, WHARFEDALE Diamond 10.6 i KLIPSCH RF-62 II Czarny z Onkyo TX-8050 ale czegoś mi brakowało a i to sklep Saturn, duże natężenie dźwięku.
Jeszcze cały czas szukam i czekam na propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obecnie posiadam także amplituner YAMAHA RX-V667 z zestawem Harman Kardon HKTS30 ale niestety nie jest to ten dźwięk, który pamiętam choćby z Elizabeth i małych kolumn Tonsila.


Możesz napisać jaki dźwięk wspominasz tak mile, a jaki teraz nie jest ? Lub jakiego oczekujesz ? Bo wtedy można coś zasugerować.
Budżet mały nie jest i można go fajnie zagospodarować, salon nie jest wielki więc kolumny nie muszą być jak szafki na basenie.
Wzmacniacz oczywiście jest ważny, ale to kolumny grają pierwsze skrzypce w takim duecie i tu trzeba się skupić.
Te słuchane w markecie są dość specyficzne, zwłaszcza klipsch- efektowny jednak męczący, tannoy wymagałby dopasowania wzmacniacza do dobrego doszlifowania dźwieku, zaś W diamond 10.6 są niby uniwerslane w przekazie, taki "bezpieczny zakup", no ale można zdecydowanie lepiej wybrać, zwłaszcza że na kolumny możesz przeznaczyć znacznie więcej niz 1500zł( po tyle chodzą 10.6) bo budżet masz koło 4 tys.
Oczywiście nie forsuje na siłę że zawsze droższe grają lepiej i muszą się tym samym podobać (choć zazwyczaj tak jest), ale "w przedziale cenowym" nawet tych diamond 10.6, można mieć kolumny inaczej brzmiące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 jaki to był dzwięk teraz ciężko powiedzieć ale miał na pewno fajny sopran jak odbiorę z naprawy taty Elizabeth i podłącze kolumny to wtedy będę wiedział icon_smile.gif obecnie mi ciężko go opisać.
Tak myślałem przeznaczyć 3 tyś. na kolumny a resztę na wzmacniacz 1500 zł lub 2000 tyś.
Powiem może tak, jak będzie to brzmiało dużo lepiej od tego harman kardon to już będę bardzo zadowolony. Głównie zestaw będzie podłączony pod dekoder NC+ bo jest z niego dobry sygnał radia internetowego.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że budżet rozłożyłeś dość rozsądnie.
Salon nie jest wielki więc jak pisałem kolumny nie muszą być bardzo duże. Zamykając temat relatywnie niedrogich kolumn, takich do 1700zł to dla mnie bezkonkurencyjne są w tych cenowych widełkach Indiana line nota 550. Natomiast jeśli chcesz coś nieco droższego i lubisz wyraźną i dokładną górę zasugeruję Audio Academy phoebe III, Monitor Audio BX5, Elac 67.2, Dali zensor 5, z racji że pewnie wszystkich nie trafisz do odsłuchu zapropnuje też nieco większe też dość popularne Melodika bl40, Magnat quantum 675, lub jakiś lepszy model Cantona, lub Heco.
Może trafią się jakieś używane, ale na gwarancji wyższej klasy typu np. Monitor audio RX6, KEF Q500/700 itd. z tego typu portali http://www.hifi.pl/gielda/audio.php

Kwota na 1500-2000zł na wzmacniacz pozwoli bez problemu kupić jakiś nowy że średniej półki budżetowej( może starczy na używany tuner- są tanie, lub CD), w sumie wybrany przez ciebie pioneer A30 kosztuje 1tys zł i to takie bezpieczne, dokładne brzmienie i w kontekście ceny 1 tys zł ciężko mieć uwagi, podobnie jak nieco droższy np. Denon 720, natomiast bardziej zadziorny w górze pasma jest wzmacniacz Yamaha as500, interesujący może być też Marantz pm 6005(6004). Choć z używanych wzmacniaczy możesz już kupić coś z wyższej półki typu Denon pma 1500, czy inne , wystarczy przefiltrować po cenie aukcje .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie.
Z powodu opuźnienia się sprzedaży samochodu a tym samym gotówki na nowy sprzęt stereo mam więcej czasu na szukanie.
A co myślicie o Klipsch Reference RF-62 II , sąsiad w bloku ma 2 letnie za 2900 zł. ale bez wzmacniacza i nie ma na czym posłuchać icon_evil.gif
Może jeszcze coś starguję tyle nie wiem czy warto i jak to będzie grało.

Moje typy wzmacniaczy
Pionieer A30
ROKSAN KANDY K2
Marantz PM 6004
Denon 700AE
Proszę o pomoc, który wybrać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy nie. Wstawiając klipsche do 18m pokoju można sobie i sąsiadom zrobić tylko krzywdę. Charakter brzmienia średnio predysponuje do łączenia z jasno i detalicznie grajacymi wzmacniaczami typu yamaha as500, pioneer A30, czy nawet sporo lepszy marantz 6004. Z obcenym amplitunerem też raczej ból głowy. Co do ceny tych używanych klipschy, mocno za wysoka, jakbyś chciał je kupić w sklepie też by Ci za tyle sprzedali po małej negocjacji. To kolumny na duuży metraż, bardziej kina domowego i miłośnika takiego brzmienia.
Co do wzmacniaczy to przedstwiłeś i z różnej klasy i cen wynikającej z okresu produkcji.
Najciekawszymi propozycjami wydaje się marantz 6004 i pewnie Roksan Kandy ( ale RK nie słyszałem, pewnie czytałeś testy), najtańszy jest pewnie Denon 700 bo jest najstarszy ( nowsze serie 710 i 720), pioneer A30 to też ciekawa propozycja nowych wzmacniaczy do 1 tys..

Cytat

To jest ten dzwięk którego szukam tylko mogło by być troszeczkę basu https://www.youtube.com/watch?v=HAYKSuWFEAA icon_smile.gif



Dżwięk był z mojego laptopa icon_mrgreen.gif ale on super gra icon_wink.gif Domyślam sie że chodzi o głebię i dokłądność nagrania, bez efektu dudnień czy snucia basu)
Na tym nagraniu miałeś Yamahę i monitor audio bx5. To niezłe kolumny, choć tańsza np. nota 550 nie jest od nich dużo gorsza czy inna.
Swoją drogą zobacz jak pięknie można zepsuć brzmienie jak ktoś nie wie jak ustwić duże kolumny, wstawia film i myśli że jest zabawny, pięknie rezonuje stoliczek i plastiki na nim https://www.youtube.com/watch?v=53cfXiG8Sks, albo tu kolejny "ktoś"szkoda że w otwór bas refleks nie włożył sobie coś innego icon_wink.gif https://www.youtube.com/watch?v=0wWGAyP6qB8 , a tu znów "ładnie" https://www.youtube.com/watch?v=uiFVAPAXZVM . Więc jak widzisz nagrania z YT to żadne odniesienie jakości i stylu, można upodlić dobre kolumny, a byle jakie pokazać w dobrym świetle z dobrze ustawionym mikrofonem i wzmacniaczem.
A już całkiem poważnie, co do kolumn ( słuchałeś na razie tannoy v4 i wafli) to powtórzę, kolejność przypadkowa: Monitor Audio BX5, Indiana line nota 550, Elac 67.2, Dali zensor 5, Melodika bl40/ 30, Magnat quantum 675, Canton, Audio academy phoebe III. Może coś używanego wyższej klasy widziałem na forach w necie Dali zensor 7 , MA RX6 za ok 2500zł.
Jak lubisz detaliczne granie to może nawet niedrogie JBL es80 (bardziej pasujace od tych klipsch 62;) od sąsiada, on wzmacniacz ma tylko specjalnie schował)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz mnie przekonałeś co do tych głosników i tu będę celował bo dzwięk tan z twojego laptopa jak tem https://www.youtube.com/watch?v=uiFVAPAXZVM bardzo mi się podoba. Kolumny muszę zamknąć w cenie 3-4 tyś za komplet.
A wzmacniacz to raczej chyba będzie marantz 6004 lub denon na wzmacniacz mam 2-3 tyś.
Czyli już mam pole zawężone icon_smile.gif
Amplituner i głośniki H/K spredałem. Czyli na wzmacniacz już mam 2 tyś a jeszcze mogę dołożyć.
Szukam pilnie bo kasa się grzeje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny muszę zamknąć w cenie 3-4 tyś za komplet.
...
Szukam pilnie bo kasa się grzeje.



No to poważnie rozważ zakup genialnych kolumn Canton Digital 2.1 LINK. Rzadko na rynku wtórnym, a jeszcze rzadziej w atrakcyjnej cenie icon_biggrin.gif .
Kolumny zakwalifikowano do najwyższej Referenzklasse. Z pomocą kontrolera możesz zniwelować wpływ akustyki Twojego pokoju na brzmienie. Sam do niedawna byłem szczęśliwym i ciągle zachwyconym posiadaczem poprzedniej wersji tych kolumn, tj. Digital 2 w pokoju 17m^2.
Uważam, że w tej cenie nie znajdziesz lepszych kolumn na rynku wtórnym
. (Ja ostatnio też skorzystałem z okazji i zakupiłem za 1000 euro wymarzone Digital 1. Zastanawiałem się 0,002 sekundy icon_lol.gif ).
Z całym szacunkiem dla propozycji przedmówców, ale starcie z Digitalami to byłby dla nich dźwiękowy nokaut.

Co do tej oferty trzeba by wyjaśnić szczegół na jednym z głośników, który wygląda jak dziura (może to tylko starty kurz, bo sprzedający zapewnia o idealnym stanie sprzętu).

A uprzedzając wątpliwości co do odpowiedniego wzmacniacza do Digitali napiszę, że odpowiednie wzmacniacze pojawiają się dużo częściej niż Digitale w atrakcyjnej cenie icon_cool.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam serdecznie po przerwie spowodowanej brakiem decyzji, co do głośników.
Wreszcie dzisiaj podłączyłem całość.
Marantz PM6005 i Audio Monitor Bronze BX6
Do podłączenia poprosiłem dobrego kolegę od sprzętu Hi-End on to dopiero ma cuda icon_mrgreen.gif Ale do rzeczy.
Kable hym? nawet kolega nie pamięta gdzie je kupił jak dla mnie za grube to prawie lina do holowania czołgu ?.
Chich też robione przez niego dał mi trzy pary każde z innych przewodów końcówki Vitalco. Każdy grał inaczej i to słyszalnie wybrałem ten, co mi odpowiadał.
Wzmacniacz posiada z tyłu osiem zacisków ja kable podłączyłem pod górne a w kolumnach je z mostkowałem blaszkami, które były w komplecie, ale wcześniej miałem je z mostkowane kolegi przewodami i grało trochę lepiej.
Głośniki wykonane bardzo, ale to bardzo ładnie, maskownice zaczepiane na magnes, co też jest fajne, podstawy bardzo fajne i idealnie do nich pasują. Nie wkręcałem tylko szpilek, bo balem się o panele. Kolega powiedział, iż lepiej zamontować na szpilkach, bo nie są przenoszone tak drgania i żeby podłożyć pieniążki
lub docięte kółeczka metalowe, ale to za jakiś czas.
Odsłuch
Jak wspominałem byłem napalony na Focale 714, pasowały mi przy odsłuchu w salonie. Obecnych nie słuchałem w ogóle jedynie RC 6 na youtube i za radą jacek75 poszedłem w ciemno w Monitor Audio Bronze BX6 i co i jestem szalenie zadowolony a kolega powiedział, że zastanawia się, po co tyle kasy zainkasował w głośniki robione w Anglii na zamówienie jak te grają podobnie.
A do wzmacniacza podłączyliśmy jego CD przerabiane w okolicach stolicy na wyjście lampowe (nawet pokazał zdejmując obudowę) i
Pierwszy poszedł ondekoza - tsugaru jamisen ii ? włosy zjeżyły się na rękach a jak już wszedł dźwięk dużego bębna to myślałem, że jestem przed nim i jestem mały czułem dźwięk i ogromny rozmiar tego bębna. Następnie Pink Floyd coś pięknego każdy szczegół. Następnie utwory na trąbkę i dźwięk ładny, trąbka nie cięła uszy
i nie męczyła nawet, gdy była z tym czymś w środku wydawało się, że dźwięk zaraz się załamie dojdzie do górnego kresu dźwięku trąbki, ale nic takiego się nie stało dźwięk trąbki trzymany na smyczy.
I tak dalej i dalej. Ogólnie bass bardzo fajny ani nie krótki ani nie za długi, gwizdki idealnie dopasowane także nie męczą, średnie soprany także według mnie idealnie takie miękkie płynące.
Oczywiście różnice między płytami bardzo słyszalne tak jak i radio internetowe w NC+ to raczej porażka, ale już pliki flac z kompa fajnie słychać i niektóre mp3.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, choć i może mogłem dopłacić i kupić RC6, ale z tego, co wyczytałem dźwięk podobny. Na pewno dobrze, że nie zdecydowałem się na focale 714, tu dźwięk jest jak by żywszy bardziej przewidywalny i focale są mniejsze o wiele i mają gorsze wykonanie oraz wygląd.
Muszę jeszcze pokombinować z kabelkami i tym podłączeniem na cztery przewody, czyli bi-wiring może będzie jeszcze lepiej.
Bardzo dziękuję Wszystkim za okazaną pomoc i wyrozumiałość na forum. Największe podziękowania dla jacek75, ale chyba miał mnie już dosyć, bo się nie odzywał na koniec ?
Jeżeli macie jeszcze jakieś rady to proszę pisać jak dopiero raczkuję, ale się rozkręcam ha ha.

Kable za nowe opony zimowe ha ha.
Teraz zastanawiam się czy CD czy NA6005
Przepraszam jeżeli ktoś nie zgadza się z moją opinią ale to moje odczucia i tak je opisałem a audiofilem nie jestem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...