Skocz do zawartości

Kolumny do rotela ra-10 (3000 do 5000zl za dwie)


soyo

Recommended Posts

Cześć

Na wstępie chcę zaznaczyć, że daleko mi do jakiegoś konkretnego znawcy w tematach sprzętu audio więc proszę o wyrozumiałość jak palnę jakąś głupotę.

Posiadam wzmacniacz Rotel ra-10, którego posiadam już ponad rok i z którego jestem bardzo zadowolony. Przyszła pora na zakup znacznie lepszych kolumn dla nich, ale z tego co wiem nie jest to zbyt mocny wzmacniacz więc głównie pod tym kątem dokonywałem swoich poszukiwań. W chwili obecnej najbardziej się skłaniam do Q Acoustics 2050i z racji tego, że są bardzo zachwalane, a do tego, że nie są one zbyt wymagające dla wzmacniacza. Jednak podczas przeglądania opinii oraz recenzji, w głowie pojawiła się myśl o zakupie kolumn Dali Zensor 7. Czy mój wzmacniacz będzie wystarczający do tych kolumn od strony mocy?

W trakcie przeglądania oferty Q acoustics trafiłem na jeszcze jedne piękne kolumny, a do tego znacznie lepsze od 2050i mianowicie Concept 40. Czy mój wzmacniacz nie będzie dla nich za słaby czy raczej porywam się z motyką na słońce, szkoda pieniędzy i lepiej trzymać się modelu 2050i?

Pokój w którym będą stały kolumny ma ok 16m^2, natomiast muzyki słucham wszelkiego typu, ale głównie elektroniczna, trance, rock, hip hop.

Chcę nowe kolumny.

Zdaję sobię sprawę, że nic nie zastąpi odsłuchu ale będę wdzięczny za jakieś rady oraz sugestie od bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli macie oczywiście inne sugestie kolumn pod kątem mojego wzmacniacza możecie śmiało pisać.

Dzięki
Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zupełnie zapomniałem dopisać o pokoju i muzyce. Pewnie o to Ci chodziło.

Pokój w którym będą stały kolumny ma ok 16m^2, natomiast muzyki słucham wszelkiego typu, ale głównie elektroniczna, trance, rock, hip hop.

Tak, chcę nowe kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz znac moje zdanie to tez zapierałem sie jeszcze niedawno na podlogowki. Nie moglem sobie wyobrazic jak mozna grac na monitorach solidnym basem. Jak juz sie wkoncu skusilem koniecznie chcialem suba. Ale jak juz przyszly zapomnialem o subie. Zalezy tez jak masz ustawiony sprzet w pokoju. Ja mam na dłuzszej scianie i na wczesniejszych podlogowkach, ktore pogonilem doslownie 3 dni temu bylo tragicznie. Brak zejscia i dudnienie przy wiekszych glosnosciach. Postawiłem KEFy i jestem mega zadowolony, teraz czekam tylko na standy. Zejscie mają lepsze jak podlogowki na 2 x 17cm i nie dudnią. Po drugie mozesz przeciez zakupic i umowic sie na zwrot jak ci nie zagraja, tracisz tylko przesylke, ale bedziesz wiedzial na czym stoisz.

A, i ja mam 15m2, typowy prostokąt. Zajrzyj do watku Wasze systemy. Jest tam foto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol biedy jak sprzet stoi na krotkiej scianie, to moze to jeszcze zagrac. Ale i tez zalezy jakie preferencje. Moje nowe kolumny mimo ze male jak zarzuce jakis kawalek z wielkim basem to az dławią sie tym basem poprostu. Do tego czuc jak te glosniczki nie potrafia doslownie tego basu przerobic mimo ze piec ma mega zapas mocy i jest wiekszy jak te dwie kolumny razem wziete.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam wszystkim za rady.

Zaszalalem troche, ale prawdopodobnie wezme Monitor Audio Silver 8. Zapytalem rowniez recenzenta rotela ra-10 na jednym portalu oraz support Monitor'a czy moj wzmacniacz nie jest zbyt slaby na te kolumny i dostalem "thumbs up" od obu. Zostaje mi tylko odsluch i jak tu sie nic nie stanie to zaszaleje i je pewnie kupie.

Jesli ktos z was ma jakis komentarz do wyboru lub mowiac wprost uwaza, ze popelniam blad mozecie smialo pisac. Krytyka jest dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będą pasowały do siebie, to rzeczywiście się okaże. Choć ja bym widział tu jednak wydajniejszy wzmacniacz. Ale powiedzmy, że zagra.
Bardziej jednak obawiałbym się wstawić tak spore jednak kolumny do 16 m2 . Może pomieszczenie i ustawienie w nim kolumn zgra się z ich wielkością, ale raczej grozi Ci przebasowienie brzmienia. Idealnie byłoby gdybyś posłuchał u siebie w pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki wam wszystkim za rady.

Zaszalalem troche, ale prawdopodobnie wezme Monitor Audio Silver 8. Zapytalem rowniez recenzenta rotela ra-10 na jednym portalu oraz support Monitor'a czy moj wzmacniacz nie jest zbyt slaby na te kolumny i dostalem "thumbs up" od obu. Zostaje mi tylko odsluch i jak tu sie nic nie stanie to zaszaleje i je pewnie kupie.

Jesli ktos z was ma jakis komentarz do wyboru lub mowiac wprost uwaza, ze popelniam blad mozecie smialo pisac. Krytyka jest dobra.


Glupota. Jak juz podlogowki to nie takie duze. Jak ten sprzet ma byc ustawiony w pokoju?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jestem po dwóch tygodniach ciągłego słuchania zestawu, kiedykolwiek tylko mam możliwość, i kolumny są wprost fantastyczne. Potrafią grać dosłownie wszystko co się na nie "rzuci", dokładnie tak jak chciałem. Głośno, cicho, nie ma znaczenia. Mój Rotel ra-10 nie wykazuje jakichkolwiek problemów. Pieknie sie spisuje, a jego niska charakterystyka ladnie sie komponuje z Silver 8. Odnośnie pomieszczenia, okazał się w ostateczności żadnym problemem.

W całości jestem usatysfakcjonowany z wyboru. Jakość, moc (jak na moje potrzeby), estetyka (wybrałem wersję rosewood). Jak na mój budżet oraz potrzeby produkt kompletny. Każdy kto się pojawia u mnie jest oczarowany kolumnami, tak jak i ja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie robiles zbyt wielu odsluchow innych kolumn u siebie w pokoju tylko MA Silver 8 i dlatego jestes oczarowany jak to wszystko pieknie gra. Wydaje mi sie ze mozna bylo wybrac lepsze kolumny ale skoro jestes zadowolony i wedlug Ciebie to jest to pozostaje tylko pogratulowac. Troche mnie dziwi ze seria Silver MA dobrze spisuje sie w gatunkach muzyki ktore preferujesz. Napisz jeszcze jakimi kablami masz to wszystko spiete.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz u siebie dobrze wyposazony salon audio to z wypozyczeniem kolumn i innych urzadzen na odsluchy w domu nie ma zadnego problemu. Chyba ze nie ma takiej mozliwosci to ok. Co do kabli to jak tylko bedziesz mial fundusze postaraj sie wymienic glosnikowe na cos lepszego. Brzmienie delikatnie poprawi sie na plus. Oczywiscie nie bedzie to przepasc dzwiekowa ale zawsze cos...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...