Skocz do zawartości

Fine Arts V3 + kolumny + CD + gramofon ~ 1500 zł


Ezequiel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Panowie, fałszywy alarm, okazało się, że badziewny wtyk duży jack-mały jack kupiłem, który powodował takie zniekształcenia. Kiedy podłączyłem u kumpla normalne kolumny to zagrało - i to jak icon_smile.gif Fakt, że kolumny ma jakieś stare tonsilowskie, więc szału nie było, ale w porównaniu z jego Denonem DRA-275 RD, to V3 zagrał zdecydowanie bardziej przestrzennie, no i było wyraźnie słychać poszczególne sekcje. Już nie mogę się doczekać, aż podłączę wszystko pod moje Chario.

f1angel - jeśli chodzi o DACa to chciałbym się zmieścić w 200 zł, ale po krótkim przeglądzie dostępnych i polecanych sprzętów obawiam się, że poniżej 300 nie zejdę. Oczywiście może być używany. Wejście USB mi na ten moment w zupełności wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sensownych znalazłem tylko taki:
http://allegro.pl/dac-unostromo-czarna-obu...5211978961.html
http://allegro.pl/dac-unostromo-srebrna-ob...5211979869.html
A ten do licytacji, więc nie wiadomo jaką cenę osiągnie
http://allegro.pl/dac-pro-ject-usb-box-i5249021141.html

A wzmacniacz masz w końcu V 2 czy V 3? Bo różnie piszesz icon_wink.gif
I jakie kable (interkonekt i głosnikowe) kupiłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście V2 icon_smile.gif Trójeczka mi się chyba marzyła icon_smile.gif

Kable kupiłem takie jak polecałeś, tj. ultralink challenger oraz MRS OFC High Grade (jedne pod DAC, drugie pod przyszły CD). Kabli głośnikowych jeszcze nie zamawiałem tych poleconych, tylko kupiłem sobie jakieś tanie silicon w MediaMarkt, bo chciałem pokombinować z ustawieniem sprzętu w pokoju i nie wiedziałem ile metrów kabla zamówić. Dziś po raz pierwszy podłączyłem kolumny i mnie oCHARIOwały icon_smile.gif Choć miałem trochę stracha, bo wydawało mi się, że w jednej z kolumn głośnik wysokotonowy gra w sposób przytłumiony, słychać było różnicę między dwoma kolumnami. To jednak był odsłuch na gramofonie i chyba igła/wkładka jest do wymiany albo płyty źle zrealizowane, bo na kilku ten efekt był, na kilku nie. Zobaczę na spokojnie pod cd jak to chodzi.

Jeśli chodzi o DACi - dzięki f1angel za propozycje. Trochę to drogo wygląda, chyba się jeszcze wstrzymam i zobaczę co się dalej pojawi i jak się rozwinie aukcja tego pro-jecta; oczywiście wszelkie dalsze propozycje mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie aukcji DACa Pro-jecta rozglądałem się za CDkami. Czy ten Kenwood w tej cenie może konkurować z Fine Artsami?

http://allegro.pl/show_item.php?item=52650...acf77d00be2ff62

A mam jeszcze pytanie odnośnie do podłączenia kompa bezpośrednio pod wzmacniacz - czy to nie jest niebezpieczne dla któregoś ze sprzętów? Pamiętam jak u brata dawno temu w taki sposób uszkodzony został jeden kanał na karcie dźwiękowej w kompie (może powód był inny...tak tylko powiązałem fakty).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły ten Kenwood. Szkoda, że nie ma pilota, ale dokupisz jakiś od CD Kenwooda, systemowy albo uniwersalny.
Dowiedz się tylko, czy czyta płyty nagrane CDR? Chyba tak, ale warto się upewnić.
Również solidna budowa przemawia za tym CD
Czy brać, to już Ty musisz zdecydować. Moim zdaniem nie będzie błędem jeśli go weźmiesz. Zagra trochę w stylu FA CD 3.
Raczej nie gorzej.
Tylko tyle, że gdybyś zdobył pilot do FA V 2, mógłbyś sterować wzmacniaczem i CD z jednego takiego urządzenia.
No i względy jednorodności stylistycznej byłyby zachowane. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty do Fine Artsa bywają czasami na Allegro. Ostatnio był jeden na OLX, a najcześciej widziałem na eBayu. Ceny kształtowały się od 50-100 zł w zależności od sprzedającego. Ale myślę że można suę trochę potargować, bo wzmacniacza bez pilota można używać, a sam pilot bez wzmacniacza nie jest dużo wart. Co innego jak się kupuje w komplecie. Wtedy ceny są trochę wyższe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Szanowni,

przez kilka miesięcy milczałem i słuchałem, kombinowałem z ustawieniami kolumn i sprzętu. Obiecałem powiedzieć dwa słowa o wrażeniach - jestem bardzo zadowolony. Dzięki jeszcze raz za Waszą pomoc.
Gwoli przypomnienia gram na Fine Arts V2, kolumnach Chario Syntar 100, CD - Kenwood DP 5050 oraz gramofon Pioneer PL - 12D.
Najlepiej w mojej ocenie na tym zestawie brzmi jazz spod znaku Coltraine'a czy Armstronga. Rzeczywiście brzmienie jest przyjemne, kameralne, lekko ocieplone, jak w jazz klubie, gdzie powietrze jest ciężkie od dymu tytoniowego.
Świetnie też brzmi płyta Dire Straits Brothers in Arms - nie wiem czy z powodu dobrej realizacji tego cd, czy po prostu taka muzyka też tu pasuje. Bardzo urzeka mnie lekko wyeksponowany wokal, wreszcie wyraźnie słyszę o czym śpiewają wokaliści icon_smile.gif Basu generalnie też nie jest za mało, gdyby ktoś się obawiał. To tak w dużym skrócie.

Mam jednak do Was jeszcze jedną prośbę. Nie udało mi się wcześniej kupić kabli głośnikowych (Alphard Da Vinci miały być) i gdy teraz chciałem to zrobić, okazało się, że w większości sklepów towar jest niedostępny, a tam gdzie jest, kosztuje dwa razy więcej niż wcześniej (15 zł za mb). Niestety muszę tego kabla wziąć aż 15 mb, bo sprzęt nie stoi pomiędzy kolumnami tylko musiałem go usadowić zupełnie w innym miejscu. Stąd do jednej kolumny będę miał 7,5 m a do drugiej jakieś 2 m, ale muszę wziąć po równo. Z uwagi na budżet chciałem Was prosić o propozycje jakiegoś kabelka do 10 zł za mb. Właściwie nie mam konkretnych miejsc, które chciałbym skorygować kabelkami, bo brzmienie naprawdę mi się podoba. Może sprzęt trochę się gubi przy ostrzejszym graniu (ale równie dobrze to może się realizacja płyty gubić albo po prostu budżetowy sprzęt lepiej nie zagra), więc ewentualnie coś w tym kierunku jeśli się da. Na pewno chciałbym utrzymać ocieplone brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych kabli, ale z uwagi na to, że są z dobrej miedzi nic lepszego pewnie w tej cenie nie znajdziesz.
http://allegro.pl/przewod-glosnikowy-excel...5502510762.html
albo jednak zainwestuj w Alphardy. Są sprawdzone, na pewno nie wyostrzą, utrzymają ocieplony charakter dźwięku.

Co do charakteru grania Twojego zestawu, to głównie zasługa kolumn i odtwarzacza.
Być może zakup szybszego i jaśniejszego odtwarzacza oraz takich kabli (srebrzonych albo srebrnych) przyspieszyłoby dźwięk. Tylko mogłoby być gorzej w kwestii barwy, miękkości, ocieplenia.
Nawet za znacznie większe pieniądze trudno znaleźć zestaw, który gra w pełni uniwersalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...