Skocz do zawartości

Naprawa kolumny TECHNICS SB-X100


winkomandor

Recommended Posts

Witam,
posiadam super (jak dla mnie) kolumny TECHNICS SB-X100. Pare lat temu kolega przebił mi głośnik basowy i dopiero teraz zabieram się za ich naprawę. Nie znam się na mocach głośników i jaki głośnik mogę zastosować. Jedyne na czym się znam to na średnicy icon_wink.gif 150mm.

Znalazłem stronę z opisem, który nic mi nie mówi, ale Państwu pewnie tak icon_wink.gif http://www.audio-heritage.jp/TECHNICS/speaker/sb-2a.html

Bardzo bym prosił o jakąś propozycję taniego głośnika (głośniki będą stały w firmie).

Dziękuję i pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś z tym zrobić sensownego, trzeba się na tym znać. Z opisu wynika ze głośnik niskotonowy ma średnicę 180mm. Niema żadnej normy jak mierzy się średnice głośnika. Trzeba by znaleźć głośnik o odpowiedniej skuteczności , przebiegu charakterystyki i odpowiednich parametrach ts aby zastąpić ten który tam był oryginalnie. Należało by wymienić oba głośniki niskotonowe. Może da się jednak naprawić ten uszkodzony. Może jednak lepiej jest je sprzedać jako uszkodzone. Jesli włożysz do nich pierwszy lepszy tani głośnik który będzie pasował tylko rozmiarem mogą zagrać fatalnie, nawet jeśli głośnik który będzie zastępczym będzie nawet lepszy od tego który tam był. Moc głośnika jest tu najmniejszym problemem. Najważniejsza jest jego impedancja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...