Skocz do zawartości

sieciowy amplituner do pylon pearl 25 możliwie dobre stereo do 2500 zl


opcyy

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Będę wdzięczny za sugestie związane z tematem. Konkrety z mojej strony. Zestaw będzie grał w salonie połączonym z aneksem kuchennym łącznie ok 32 metry kw. Kolumny będę miał nowe , kupione w zestawie z denonem pma i dcd 520ae. Po "pozbyciu" się klocków kolumny wyniosą mnie ok 800 zł wiec myślę że warto. I to jest podstawa od której startuje. Wykorzystanie zestawu 70/30 na stronę stereo . docelowo myślę o dodatkowym wzmacniaczu ale to w perspektywie 2-3 lat a na razie chciałbym kupić dobrze wyposażony w funkcje sieciowe AMP o w miarę możliwości dobrym dźwięku w stereo. To mój pierwszy jakikolwiek zestaw muzyczny więc trudno mi pisać o swoich preferencjach co do dźwięku, jedynie to że bardziej zależy mi na pełnym dźwięku przy niskiej głośności niż przy mocy maksymalnej zestawu. Muzyki słucham przeróżnej od pink floyd, queen ac/dc , metallica poprzez Adele, buble , nora jones, björk oraz jazz, klasyka , blues a na muzyce chóralnej skończywszy. Z racji nowinek sieciowych wchodzi raczej w grę nowy amp. Zastanawiam się w sumie nad trzema onkyo tx nr 636 denon 2100 oraz starszy denon 3000. Co prawda ten denon 3000 nie ma bluetooth ale ma obsługę drugiej strefy audio + video a to też bardzo ciekawa dla mnie opcja. Z drugiej strony może warto kupić np denon 1100 lub onkyo tx 535 a za różnicę w cenie od razu dokupić jakiś używany wzmacniacz np denon a pma 710 albo coś w tym stylu. Co o tym myślicie? Poza tym to są tylko moje podparte kompletnym ignoranctwem przemyślenia i jestem otwarty na inne warianty. Pozdrawiam i kto może niech pomoże... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się we wróża Macieja... czy kupiłeś może zestw denona 520 z kolumnami pylon pearl 20 lub 25 ( pewnie 25 ). Sprzedaleś klocki, aby mieć te kolumny i teraz chcesz dokupić amplituner kinowy, aby słuchać niezłej muzyki . Szczerze powiem, chytry plan, jednak mimo że dla wielu denon 520 to nie szczyt wyrafinowania jednak z dobrymi kolumnami potrafi atrakcyjnie i mocno zagrać... śmiem twierdzić że może lepiej niż niedrogie pylony z jakimś amplitunerem.
Ale to tylko moje domysły co kupiłeś. Niestety sporo osób kupuje amplitunery kina do muzyki za względu na ich "dodatki bezprzewodowe" , a kable drogie nie są i gra to z przęciętnymi, lub nie pasujacymi kolumnami, znak czasów icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnie zdanie w moich wywodach mówi wszystko o moim zaawansowaniu w tematyce audio. A wróż maciej trafił w sedno. Była chwilowa promocja w jednym z elektromarketów gdzie zestaw dcd i pma 520 ae + pylon audio pearl 25 kosztował 1999 więc skorzystałem. Ale mniejsza z tym, dopiero za kilka dni zestaw ma do mnie dotrzeć. Mam nadzieję... Wracając do sedna - coraz bardziej skłaniam się w kierunku samego stereo ale z drugiej strony gdyby dało się połączyć funkcjonalność kina z dobrym stereo w zakładanym budżecie to by było super. Nie mam doświadczenia dlatego swoje projekcje chcę skonfrontować z ludźmi którzy je mają i jak pisałem jestem otwarty na inne rozwiązania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważam że ten zestaw jest bardzo godny uwagi, zwłaszcza jeszcze w kontekście ceny, bo za 2 tys to są najwyżej tzw. lepsze miniwieże, które jednak nie mają staru do takiego zestwu. Inna sprawa że w dużym salonie miniwieże grają czasami jak " jamnik tranzystorek ".
Zestw ma potencjał, może nie wybitnie duży, ale jak uznasz kolumny za mało ciekawe, wtedy sprzedasz i kupisz inne , lepsze. To samo dotyczy wzmacniacza.
Cd jest niedrogie ale ma plus w postaci obsługi nagranych na płyty Cd katalogów z płytami w mp3 i czyta wyraźnie ich nazwy.
Jak chcesz nagłośnić filmy z tv, gry czy filmy oglądane z pendriva kup Dac który przerobi sygnał audio w formie optic out z tv na wersje analog (2rca) np. model Fiio D3 ok. 140zł dodatkowo mozna go zasilać z gniazda technicznego usb, więc włacza się razem z tv . Mając jeden pokój ( co innego może jak masz dom) po ch..rę bezprzewodowość, tablet, telefon podłączysz kabelkiem minijack / 2 rca itd.
Co do tego czy chcesz tuner radiowy, czy nowszą sieciówkę z radiem www sam zdecyduj .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem argumenty ale mimo wszystko chciałbym znaleźć jakiś kompromis. Załóżmy że zostawiam wzmacniacz a zamiast dac`a dokupuję np denon avr 1100. Nie wiem czy to technicznie możliwe ale wydaje mi się że mogę dźwięk stereo z ampa puścić na wzmacniacz i w tym momencie amp traktuję tylko jako źródło dźwięku w tym przypadku odtwarzacz sieciowy Czy w tym momencie amp nadal jest "wąskim gardłem" odnośnie jakości dźwięku? Natomiast zalety tego rozwiązania , (oczywiście jeśli jest ono możliwe icon_smile.gif pomijając funkcje sieciowe to możliwość cieszenia się dźwiękiem przestrzennym kd. Mam dużo muzyki we flac`ach, kilka źródeł audio/video( blu ray, dekoder nc+, komp i tablet) i wydaje mi się że amp stałby się takim centrum zarządzającym tym wszystkim. Kolumny surround i centralną mogę troszkę później i niekoniecznie nowe dokupić i miałbym zestaw do wszystkiego. Taka moja pokrętna logika. Tylko czy to ma sens. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem takie amplitunery kinowe są często kupowane dla ich "wszelkich multimedialnych dodatków" i czasem pełnego wyposażenia typu bth i wifi. A kończą grając z dwoma kolumnami- szczęście jeśli dobrze dobranymi do możliwości ampli. Dzieje się tak bo po pierwsze niestety większość prawdziwych odtwarzczy sieciowych, czegoś tam nie ma i są relatywnie drogie w stosunku do ampli kinowego, a nie mają czasem to wejścia optycznego, a to moduł wifi za dopłatą, lub bth itd. Po drugie, sporo osób stawia znak równości między wzmacniaczem stereo, a amplitunerem kina, zwłaszcza czytając marketingowe objetnice jego mocy. Życie to często kompromis icon_wink.gif skoro masz ochotę na efekty kinowe to kombinuj.
Niestety co do mądrego połączenia klasycznego wzmacniacza z "jakąś" kinówką może poradzi ktoś inny, ja nie czuje się na siłach, pewnie potrzebne jakieś wyjście OUT...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...