Skocz do zawartości

Dobór subwoofera


migacz

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum

Nabyłem okazjonalnie zestaw Kenwood Ka-660 + dwie kolumny Uniwersum Q5000 o mocy 2x 180.Wczesniej zestaw był używany do głównie do muzyki elektronicznej ,klasycznej gdzie sprawdzał sie znakomicie ja jednak potrzebuje czegoś wiecej,mianowicie brakuje mi basu,tego żeby zeszło niżej.
Nie wiem ile ten wzmacniacz może jeszcze uciągnąc ale chciałbym jeszcze dołączyć do tego zestawu jakis subwoofer aktywny żeby dopełniał cały zestaw.
Moje fundusze to max 500 zł ,polećcie cos w tej cenie bo nie za bardzo jestem w temacie a nie chce kupić czegoś czego bedę żałował

Przeglądałem allegro i natknołem sie na takie sprzecik:

http://allegro.pl/25cm-7820-mdf-najmocniej...4973378902.html

Z tego co czytałem firma nie wyrobionej renomy delikatnie to ujmując ale ten model nie wyszedł im zły
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex2306
Nie jestem pewien czy ta metodą osiągniesz jakąkolwiek poprawę w zestawie 2.0 . Przeca twoje kolumny są o wiele potężniejsze niż ten skromniutki subwooferek. I mają 2 duże głośniki basowe. Z tego co wiem pasmo od 25 Herców czyli 10 Hz poniżej Subwoofera (sic). Więc może popracuj nad ustawieniami samego amplitunera lub sprawdź zawieszenia głośników swoich kolumn niż dokupuj atrapę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma z Twojego linka nadaje się na mało eleganckie stojaki na kwiaty, niestety w żadnym aspekcie nie reprezentują nawet minimalnego poziomu.
Co do kenwwoda to wzmacniacze tej firmy uchodzą za raczej ciepło i z lekko basowym zacięciem. Powody kiepskiego według Ciebie basu może być klika.
- Wzmacniacz jest zbyt mało wydajny na tak wielki kolumny, nie może rozbujac membran. Paradoslanie lepiej zagrałby z mniejszymi kolumnami.
- Kolumny są z tych dużych, ale nie wynika z tego lepsze niższe pasmo, czy cokolwiek innego dobrego. (może były źle naprawiane)
- Lubisz jak jest zbyt dużo basu, względem reszty pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie jestem pewien czy ta metodą osiągniesz jakąkolwiek poprawę w zestawie 2.0 . Przeca twoje kolumny są o wiele potężniejsze niż ten skromniutki subwooferek. I mają 2 duże głośniki basowe. Z tego co wiem pasmo od 25 Herców czyli 10 Hz poniżej Subwoofera (sic). Więc może popracuj nad ustawieniami samego amplitunera lub sprawdź zawieszenia głośników swoich kolumn niż dokupuj atrapę.



No z tego co wyczytałem z tabliczki te kolumny maja pasmo od 23-25000 Hz.Fakt mają dwa głosniki niskotonowe po 25 cm ale subwoofer chyba inaczej odda dzwiek? Czy sie myle.Co do zawieszenia głośników to raczej jest ok,membrany powymieniane wszystko zadbane to jest zestaw od adiofila - konstruktora icon_smile.gif. Właśnie przesiadł sie na omnipolary własnej produkcji,dzwiek i głebia powala icon_smile.gif Ale wracając do tematu; chyba prosciej by bylo podlaczyc mocniejszy wzmacniacz i zobaczyc reakcje kolumn? Mam w domu popsuty wzmak oknyo ale raczej naprawa nieopłacalna..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Firma z Twojego linka nadaje się na mało eleganckie stojaki na kwiaty, niestety w żadnym aspekcie nie reprezentują nawet minimalnego poziomu.
Co do kenwwoda to wzmacniacze tej firmy uchodzą za raczej ciepło i z lekko basowym zacięciem. Powody kiepskiego według Ciebie basu może być klika.
- Wzmacniacz jest zbyt mało wydajny na tak wielki kolumny, nie może rozbujac membran. Paradoslanie lepiej zagrałby z mniejszymi kolumnami.
- Kolumny są z tych dużych, ale nie wynika z tego lepsze niższe pasmo, czy cokolwiek innego dobrego. (może były źle naprawiane)
- Lubisz jak jest zbyt dużo basu, względem reszty pasma.



To prawda lubie jak jest soczyscie,a tu jest wszystko oprócz tego mocnego basu.Potencjometr ma skale do 10 a ja jak wykrece na 5 widac ze kolumny wiecej jakby nie mogły czy to nie sugeruje ze kolumny nie domagaja a nie na odwrót?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No z tego co wyczytałem z tabliczki te kolumny maja pasmo od 23-25000 Hz.Fakt mają dwa głosniki niskotonowe po 25 cm ale subwoofer chyba inaczej odda dzwiek? Czy sie myle.


Mylisz się, wnioskowanie jak zagrają kolumny na podstwie tabliczki to wielkie wróżenie i jest jak przekonanie i radość że maluch pojedzie 140km/h bo tak ma napisane na zegarze w desce rozdzielczej.
To że powymieniane membrany to jedno, pytanie czy dobrze wymienione. Nie podwarzam dokonań tego konstruktora, ale każdy może być omylny, albo oszczędzać na naprawach...
Duże miski to też nie zawsze gwarancja niskiego basu, czy jego dużej ilości, jesli nie stoi za tym kilka innych ważnych rzeczy.
Niski bas to jedno, a jego ilość to drugie i to nie zawsze idzie w parze.
Kolumny VK to porażka, zazwyczaj wielkie efekciarsko wyglądające membrany, a obudowa cienka i bez wzmocnień jak pudełko, dmuchają i piszczą, paździerz na wesele, lub dyskotę na stołówce.

Cytat

To prawda lubie jak jest soczyscie,a tu jest wszystko oprócz tego mocnego basu.Potencjometr ma skale do 10 a ja jak wykrece na 5 widac ze kolumny wiecej jakby nie mogły czy to nie sugeruje ze kolumny nie domagaja a nie na odwrót?



Faktem jest jakbyś pożyczył inny wzmacniacz, mocny, miałbyś lepsze porównaniei wgląd w swój problem. Może jak bas schodzi nisko i chcesz niżej i głośniej to impedancja spada do np. 3-4 ohm i brakuje prądu w zasilaczu kenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Jacek75 dane nie zawsze świadczą o tym jak coś gra. A raczej rzadko o tym świadczą.
Gdyby przy tych 23 - 25000 Hz były podane spadki w decybelach na krańcach pasm czyli np. 23 - 25000 Hz (+/- 3dB), to można by
z jakąś dozą pewności przyjąć, że takie jest to pasmo. Ale być może pasmo na dole spada poniżej 10, 15 czy 20 dB na skraju i wówczas takie "osiągi" to ma wiele znacznie mniejszych kolumn. Żadna rewelacja.

Rzeczywiście sprawdziłbym jakiś inny wzmacniacz, bo choć ten Kenwood do słabeuszy nie należy, to może po prostu nie zgrał się optymalnie z kolumnami.
Patrząc z jeszcze innej strony, to te Uniwersum nie są jakimiś super kolumnami do słuchania muzyki a raczej takimi potworkami do "robienia zamieszania" jak pisał gdzieś jeden z ich właścicieli icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zatem spróbuje od kogoś pożyczyć mocniejszego wzmacniacza i zobacze czy bedzie różnica.f1angel pozwole sie nie zgodzic z opinią że to sa kolumny "do robienia zamieszania",średnie i wysokie tony oddaje bardzo dobrze,słychać wszystkie instrumenty,słuchająć we flacu pink floyd przechodza ciary icon_biggrin.gif. Słyszalescie moze o firmie aqustic reserch? Może dostane suba z tej firmy do przetestowania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz się ze mną nie zgodzić. To jest forum dyskusyjne. Ale wszystko zależy od tego jaką miar i do czego się przykłada. Jeśli Tobie taka jakość kolumn wystarcza, to nic nikomu do tego.
Mnie ciary przechodzą pewnie z trochę innych powodów. Bo to że słyszę wszystkie instrumenty, czy dobre wysokie tony już dawno nie jest dla mnie niczym niezwykłym i zupełnie inne doznania, niemożliwe pewnie do odtworzenia przez Uniwersum to jedynie mogą uczynić. Ale ja jestem zblazowanym "audiofilem", więc się pewnie nie dogadamy icon_wink.gif
Acustic Research? Słyszałem kilka produktów. No, jest większa szansa, że sub będzie lepszy jakościowo niż ten V.C.
Nie jestem jednak przekonany, że to będzie tym o co Ci chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucie jak cos gra to bardzo subiektywne pojecię,zdaje sobie sobie sprawe ze nie mam kosmicznego sprzetu ale po przesiadce z zestawu 2.1 pod komputer czuje różnice,ale wiele nie potrzeba żeby miec taka różnice icon_wink.gif.Każdy mam inne oczekiwania i inne środki do wydania,ja nie zamierzam wydawac dużo na audio,za ten sprzet wydałem 400zl ze wzmakiem także nie ma co żałować icon_biggrin.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem sie troche z kolumnami a mianowicie z głośnikami niskotonowymi.W każdej kolumnie mam po dwa głośniki niskotonowe ;jeden aktywny drugi bierny ,sprawdziłem ten nieaktywny i sie okazało że jest sprawny i sa wyjscia ze zwrotnicy,polutowałem i sie okazało ze dwa graja gorzej niz jeden :/,próbowałem szeregowo ten drugi podłaczyc po cewke ale efektu nie było wiec zostawiłem jak było wczesniej.Podłączałem całość jeszcze pod korektor i naprawde przy dobrych ustawieniach grało to lepiej,nie moge jeszcze wzmacniacza skombinowac i jestem w punkcie wyjscia...

Co sądzicie o tym subwooferze?

http://allegro.pl/subwoofer-jamo-sub210-3-...5143745725.html

Ma bardzo dużo pozytywnych opini,znajdzie sie może jakis szczesliwy posiadacz?icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat

Zmostkowałem ostanio swojego kenwooda i sie okazało ze z tych kolumn można jeszcze coś wycisnąć,ale nie warte jest zmiany wmacniacza,różnica nie wielka.Rozglądałem sie za subwooferami i miałem okazje posluchać magnata 302 a,gra naprawda fajnie .Kolega polecił mi jeszcze firme stx .Ma w ofercie bardzo ciekawego suba

http://stx.pl/stx-s-250-n-kolor-czarny.html

Co o tym sądzicie? Cenowo wypada świetnie,może mi ktos cos powiedziec o tej firmie? Cały zestaw bedzie mi służył do słuchania muzyki,house ,electro house itp.Filmy i gierki też wchodzą w rachube oczywiscie.Całość ma grać w 20m 2,później w 16 m2.Poradźcie coś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...