Skocz do zawartości

[do 400] Amplituner do Altus 110


rockk1

Recommended Posts

Witam icon_wink.gif

Chciałbym zakupić amplituner, który dobrze sprawowałby się z altusami 110(świeżo po regeneracji). Niestety moja wiedza pozwala bardziej na zakup chybił trafił niż wybranie czegoś rozsądnego. Mój budżet wynosi maksymalnie 400zł, ew jeśli coś ciekawego by się znalazło to minimalnie więcej, ale jak wiadomo - im mniej tym lepiej icon_smile.gif

Słucham w zasadzie tylko rocka, ale za to szeroko rozumianego - od Floydów do Grunge. Pokój w, którym będzie słuchane ma 28m kw.
Czy mogę liczyć na waszą poradę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, owszem te wzmacniacze będą dobrze współpracowały z Altusami... elektrycznie. Ale co z wrażeniami słuchowymi?
Wiadomo nam wszystkim, że Altusy grają w sposób bardzo specyficzny, ostry, w znaczny sposób zniekształcający dźwięk.
A piszę to jako wielokrotny "odsłuchiwacz" tych zestawów w różnych konfiguracjach i pomieszczeniach.
I choć cokolwiek do nich trudno dobrać, cokolwiek co by poprawnie choć grało, to można próbować choćby zamaskować albo próbować nie eksponować ich wad. Bo niestety większość z powyższych wzmacniaczy to zrobi.
Nie wierzę, by Tobie Rockk1 zupełnie nie zależało na dobrym (w sensie trochę lepszym niż fatalny, który może być po podłączeniu nawet dobrego ale zupełnie nieodpowiedniego brzmieniowo wzmacniacza) dźwięku.

Dlatego napisz jakiej muzyki słuchasz w jakiej wielkości pokoju oraz czy może słuchałeś jakiegoś dobrze grającego zestawu stereo i co Ci się w nim podobało albo nie?

Co do wzmacniacza vs amplituner, to można oczywiście ten drugi ale wzmacniaczy jest większy wybór (i na ogół lepiej grają) a tuner można dokupić już nawet za 40 - 60 zł. Ale oczywiście można szukać też amplitunera jeśli bezwzględnie sobie tego życzysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...