Skocz do zawartości

Pomoc, co wybrać ??


flamingo

Recommended Posts

Witam wszytkich,

Poszukuje nowego zestawu grającego na którego nie wydam majątku. Ma grać dobrze, głównie muzyke elektroniczną i rock, czasami jazz i czasami dać na domówce. Jestem amatorem w temacie i proszę o komentarz moich pomysłów.

Od kilku lat posiadam wzmacniacz od dziadka , „Thomson DPL560HT” – jest to wzmacniacz 5.1.
http://www.cnet.com/products/thomson-dpl56...-channel/specs/
Wiem, że to szajs, ale jeden z pomysłów uwzględnia zostawienie go. Akompaniują go dwie kolumny, których firmy nie przytocze (wstyd), a pozatym, jedna pierdzi, druga – szkoda gadać.

Mam następujące pomysły:


Zakupić monitorki Magnat Quantum 673 i zostawić aktualny wzmacniacz. Czy to ma sens ? Czy to w ogóle będzie grało sensownie ?


Inna opcja jest zakupić te same monitorki i dokupić wzmacniacz do 1000zl. Mieszkam we Wrocławiu, gdzie jest sklep zajmujący się sprzadażą używanych sprzętów hifi i myślałem, żeby ewentulanie tam coś znaleźć jeżeli chodzi o wzmacniacz ( tu link do tego co jest w ofercie, może mi coś doradzicie http://allegro.pl/sklep/25804702_audio-vintage ).


Ostatnia opcja, ta do której się prawie wczoraj w skelpie skłoniłem, to opcja kupna monitorów tzw. „studyjnych”, gdzie nie potrzebuje wzmacniacza tylko dobry „interfejs audio” (karte dzwiekowa).
Ja wiem, że one mają płaski dźwięk, są stworzone do robienia muzyki a niekoniecznie słuchania i tam bleblebleble, lecz będąc w sklepie, sprzedawca jak usłyszał do czego mają być, zaproponował mi bez zastanowienia monitorki „Resident Audio M8” (1500zl - http://www.residentaudio.com/studio-monitors/ ). Dodał też, że jeżeli bym szukał podobnych monitorków ale do 2500zl, to też te same by mi polecił, twierdząc, że te głośniki biją na głowe wszystko, jeżeli oczywiście chodzi o monitorki studyjne nawet do 3000k.
Po odsłuchu faktycznie słysząc inne glosniki z podobnej półki cenowej ( Yamahy, KRK 6, jakies jbl’e, i M-audio), dźwięk „residenta”, był 10 razy bardziej przestrzenny i powiedziałbym, że nie był, aż tak pejoratywnie precyzyjny jak u konkurentów, miał troszkę w sobie ciepła. Oczywiście warunki w których słuchałem były dosyć słabe – sklep.

Zaznacze, że głośniki kupuje na kilka lat, bo szkoda mi kupować teraz drogi sprzęt, bo raz, że się jeszcze wystarczająco na tym nie znam ( za mało słuchałem ) a dwa, żem jeszcze młody i nie chciałbym żeby mi ktoś wylał wino na kolumnę za 5000k.

Dziękuje z góry za pomoc, i mam nadzieje, że ktoś się tym wątkiem zainteresuje 




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze koumny maja byc nowe. Zauwaz ze za 2000zl mozesz trafic kolumny z drugiej reki w bardzo dobrym stanie o 2 klasy lepsze niz nowe. Zastanow sie czy to nie bylaby lepsza opcja. 18m pokoj i kupno monitorow.... Moim zdanie nie wypelnia Ci zadawalajacym dzwiekiem calego pomieszczenia ( na pewno nie monitorami za 2tys. nowymi ). Wszystko zalezy od Ciebie. Zawsze mozesz wypozyczyc do domu kolumny ktore sluchales w sklepie i posluchac u domowych warunkach. Moze bedzie Ci to odpowiadac i Twoje poszukiwania szybko sie zakoncza. Pamietaj ze maja to byc kolumny na lata wiec byle jakich nie ma co kupowac...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...