Skocz do zawartości

Jak podlaczyc gramofon?


Recommended Posts

Witam,

mam wzmacniacz zintegrowany NAD 375 BEE, gramofon Pro-Ject Debut Carbon, przedwzmacniacz gramofonowy NAD PP 375 - podpiety na tasmie do wzmacniacza.

Wszystko bylo OK, gramofon podpiety na czinczach do wzmacniacza. Ostatnio kupilem DACa - Antelope Audio Zodiac Gold, ktory podpialem jako przedwzmacniacz - i tutaj zaczely sie problemy. Jako ze 375 spelnia teraz role tylko koncowki mocy, stracilem mozliwosc sterowania, a co za tym idzie - DAC (przdwzmacniacz) nie widzi gramofonu/przedwzmacniacza.

Tutaj moje pytanie - jak to obejsc? Wiem, ze moge podpiac DACa jako oddzielny komponent, ale nic chce tego robic, jako ze Zodiac powinien byc lepszym przedwzmacniaczem niz 375. Jestem gotowy zainwestowac w zewnetrzny przedwzmacniacz gramofonowy, jesli system bedzie dzialal, tylko nie wiem, gdzie mialbym go podpiac - do DACa?


Dzieki,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.antelopeaudio.com/en/products/Zodiac-Gold-DAC

Na tej stronie jest instruktażowe video - po ok. minucie pokazują, w którym miejscu wpiąć przedwzmacniacz gramofonowy (narysowany jest gramofon, ale pod spodem jest napisane "phono stage preamp").

(bez złośliwości, ale to mi zajęło ok. 20 sekund)

Chyba, że czegoś nie rozumiem?

///

Aha, tzn. ten przedwzmacniacza NAD teraz nie możesz już użyć, bo on jest wpięty bezpośrednio do wzmacniacza - czyli musisz kupić osobny przedwzmacniacz gramofonowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku jest ideanie pokazane gdzie podlaczyc preamp gramofonowy....
Zainwestowanie w zewnetrzy preamp moim zdańiem jest zawsze lepszym rozwiazaniem niz wykorzystanie wewnetrzego we wzmacniaczu choc spotkalem sie z wysokiej klasy preampem phono (lampowym!!!!!!!) w zmacniaczu Coplanda modelu juz nie pamietam dokladnie ale na 99%byl to csa14. Nie wspominam o dodatkowych kartach we wzmakach Accuphase bo to juz inna bajka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko aby dobrac odpowiedni phono preamp do Twojej wkladki ktora masz zamontowana na ramieniu. Jezeli masz wkladke MM o duzym napieciu wyjsciowym ktora nie bedzie potrzebowala mocnego wzmocnienia tzw. Gain to wiekszosc preampow dobrze ja wzmocni. Natomiast przy wkladkach MC o niskim napieciu wyjsciowym np. 0,28 mV juz zaczynaja sie problemy z doborem odpowiedniego preampu gdyz taka wkladka potrzebuje porzadnego wzmocnienia minimum gain 64dB. Im wyzej tym lepiej. W przeciwnym razie wzmocnienie bedzie za niskie i wszystko bedzie gralo za cicho bez dobrej dynamiki ogolnie zle.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...