Skocz do zawartości

Yamaha 577 + jamo 626 2.0??


TKtomek

Recommended Posts

Trochę mało napisałeś o oczekiwaniach brzmienia, metrażu itd.
Zależy też czy bardziej skłaniasz się ku kinowym wrażeniom ( bo jednak kupiłeś też Y-577) czy muzyce. Jak lubisz dźwiękowe "kinowe basowe klimaty" masz sporo miejsca(boczny głośnik) kup jamo 626, jak lubisz dobry przekaz muzyczny kup Indiana line nota 550. Słuchając muzyki dla mnie Nota 550, a jamo 626 to jak dzień i noc.
Można posłuchać jeszcze 4-5 kolumn mniej, lub bardziej ciekawych pozycji w cenie do 1600zł za parę. Różnice między wspomnianą wcześniej parą 626, 550, a np. jeszcze np. yamaha ns150, Monitor Audio mr4, Wharfedale diamond 10.5, Pylon pearl 25, Klipsch F itd, są bardzo duże, co kto lubi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek o oczekiwaniach ciężko mi się wypowiadać, dopiero zaczynam przygodę z dzwiękiem icon_smile.gif. Metraż pokoju 6x4 m. Kolumny na dłuższym boku. Skłaniam się bardziej ku słuchaniu muzyki, niekiedy film. Nie chciałbym po kupnie żałować wyboru. Lubie przyjemny, nie męczący bas. Sądzisz, że będę bardziej zadowolony z Indiany 550??. Niestety nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jacek o oczekiwaniach ciężko mi się wypowiadać, dopiero zaczynam przygodę z dzwiękiem icon_smile.gif. Metraż pokoju 6x4 m. Kolumny na dłuższym boku.


To już coś, czyli pisząc że lubisz bas , cokolwiek to znaczy, lepiej większe...niż za małe.

Cytat

Lubie przyjemny, nie męczący bas. Sądzisz, że będę bardziej zadowolony z Indiany 550??.


Nota 550 ma twardy, punktowy bas, z osłodzoną średnica pasma(wokale, gitary) i dokładną, bardzo fajną górą( nie metaliczną) jamo 626 bezsprzecznie oferują większą skalę dwięku, spore uderzenie, basu jest sporo, ale z tych miękkich, nazwałem je kinowymi, dla innych może tzw. klubowy. Yamaha moze by je trochę wykonturowała i poprawiła w kwesti kontroli.
Zdaje sobie sprawę że noty 550 nie ma w każdym sklepie natomiast jamo 626 są praktycznie w każdej mieścinie nawet w sklepie agd który oststnio źle potraktował klientów...
Jesli zdecydowałbyś się na wizytę w chcociaż w jakimś elektromarkecie, zachęcam randki w ciemno są czasem bolesne, też byś je pewno spotkał ( 626) tak jak warfadale diamond 10.6 ( moze to złoty środek ?) , może też Monitor audio mr4.
O każdej tej kolumnie, możesz pocztać w necie nawet szeroko na naszym forum http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a ważne jest to, że Indiana Nota 550 jest prawie polowę lżejsza od Jamo 626??, czy w wyborze kierować się również wagą??. Studiując fora i wypowiedzi innych użytkowników można wywnioskować, że z głośników Indiana Nota 550 płynie dużo przyjemniejszy dźwięk. A Pylon Pearl 25??. Wiem, troche mieszam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga jest ważna, jak najbardziej, ale wierz mi jest cała masa kolumn które są cięższe od jakiś tam innych (nawet podobnych budową ) i grają gorzej, inaczej.
Np. Jamo i inne duuże kolumny muszą być cięższe ( czy powinny być, bo różnie bywa) bo jakby były lekkie to taki duży 20, 25cm trzepoczący głośnik basowy by je przewrócił, kolumna wpadała by w rezonans.
Nie chcę abyś tego co teraz napiszę brał jakoś "do siebie", ale wybierając jakieś kolumny w ciemno, dobrze jest mieć jakieś doświadczenie, być nieco osłuchanym, zaznajomionym z ofertą, aby wiedzieć i rozumieć o czym piszą np. testy. Bo kiedy piszą o jakimś mercedesie że prowadzi się nie co gorzej niż np. audi, czy bmw i pływa na zakrętach, a potem czyta że kia to zwinne autko, można wysnuć pochopne wnioski icon_wink.gif

Dla mnie i nie tylko nota 550 jest bardzo dobra do muzy( w tej cenie super), w 20m sprawdza się dobrze , jednak o jamo ( zwłaszcza starszym modelu 606) w necie są całe poematy o cudownym dźwięku i basie. Skoro ludziom się jamo podoba i nic mi do tego, wydaje mi się że jamo z yamahą mogłoby być nienajgorzej, jakoś by się uzupełniały.
Jednak masz sporawe pomieszczenie i może też oczekujesz bardziej miękkiego i mocnego uderzenia i jednak bardziej bezpieczne ciut propozycje z drugiej części mojego wcześniejszego posta typu: MA mr4, diamond 10.6. http://audio.com.pl/testy/monitor-audio-mr-4:1 , http://audio.com.pl/testy/wharfedale--diamond-106:1
Bardzo szkoda, że nie możesz wziąć chociaż jednego dnia urlopu i posłuchać samemu w jakimś sklepie, ludzie czasem przy takiej "pierwszej" wizycie byli zaszkowani że nawet między podobnymi cenowo kolumnami są aż tak duże różnice w brzmieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dzieki za cierpliwość w wypowiedziach. A powiedz jeszcze czy brać pod uwagę Melodika BL30.
Co będzie dla zwykleko laika słuchającego house, hip hop, disco, dance lepiej mruczało:
1. Yamaha 577 + Melodika BL30
2. Yamaha 577 + Indiana Line Nota 550
3. Yamaha 577 + wharfedale diamond 10.6
4. Inny

Czy głośniki, które mają bas reflex z tyłu nie mogą być ustawione tyłem do ściany??

Jakbym miał możliwość zamiany z kumplem Yamahy 577 na denona AVR-X1100W bądź Harman Kardon 161 to wymieniać??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem melodikę bl 40(większa) i grało to bardzo żywiołowo, mocno, ciekawie. Ktoś z forum też tak to opisał. Tu masz test 30 http://www.highfidelity.pl/@main-2123&lang=
Bl30 są dość starannie wykonane, nota 550 także, zaś popularne np. pylon 25 bardzo pospolicie, choć to nie najważniejsze. Wydaje mi się że bl 30 może dać nieco bardziej pasujacy Twoim klimatom muzycznym pazur, będą nieco bezpieczniejsze, w kupnie na ślepo icon_confused.gif
Tylnego br ni ma co się bać, owszem nie mogą stać za blisko ściany możesz mieć podkreślony mocniej bas ( jak dasz głośno i zacznie dmuchać) jednak można zatkac dołaczonym korkiem z gąbki. Co kto lubi. To jak dmuchają zależy od danej kolumny, jedne mniej, inne bardziej, zależy od wielkości, zamierzonego efektu itd.
Z wymienionych może poczytaj o Monitor audio mr 4 wyglądają mniej pretensjonalnie od diamond 10.6, o MA raczej ludzie mówią dobrze.

Wydaje mi się ze muzycznie i wydajnościowo HK161 byłby niezły on chyba jest jeszcze 5.1, a Yamaha i Denon już 7.1 więc moc trochę się rozmienia na drobne. Tanie kinowe yamahy raczej nie miały i tak dobrego zasilania i grają dość jasno, plusem Denona 1100 jest pewnie dobre i pełniejsze wyposażenie multimedialne .
Napisz do sklepu / ów może coś podpowiedza który lepszy w muzyce będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod 677 grają monitory Boston Acoustics A26 brzmi to dosyć ciekawie bardzo subtelnie i przyjemnie dla ucha. Spróbuj większej siostry A250 lub A360 w serwisie jest dosyć obszerny test... Albo sponsorowany albo faktycznie nieźle wypadają icon_smile.gif
Ale możecie znawcy się wypowiedzieć po wiedzą że mnie żaden ekspert a piszę tutaj o subiektywnych odczuciami. Mnie urzekła swoją subtelnościa miękkim przyjemnym a zarazem klarowny i detalicznym brzmieniem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...