Skocz do zawartości

Niewielkie monitory do Musical Fidelity A2


buquiet

Recommended Posts

Witam

Poszukuję w miarę niedrogich kolumn podstwkowych pod MF A2 ... Ostatnio budowałem kino domowe w oparciu o Boston Acoustic A i monitorki A26 zagrały ładnie pod A2. Bardzo ciepło nienatarczywie przyjemnie, z niemęcząca górą niezłym basem... ale czogoś im brakowało - może troszkę środka w partiach wokalnych... Co mozecie polecić pod ten wzmacniacz mogą byś używane w rozsądnych pieniądzach...?
Liczę na Waszą pomoc i propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało napisałeś o pokoju w jakim słuchasz i ustawieniu kolumn w pomieszczeniu. Jak urządzony jest pokój pod względem akustycznym? Masz jakieś dobre standy?
Nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz. Jakie masz źródło, jakie okablowanie?

Czy 2 kzł. byłoby bardziej super niż 1.5 kzł, to zależy co jest dla Ciebie ważniejsze i na co się trafi.
Ma być taniej czy lepiej? Rzadko jest to i to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 4,5x4m na dłuższej ścianie są regały z książkami i płytami. Sprzęt ustawiony na krótsze ścianie na wprost po przeciwleglej ścianie biurko i fotel w 3/4 długości więc ukierunkowanie na stereo jest. Jest jedno narożne przeszkolenie za biurkiem - za plecami. Wysokość to 2,5m i tu bolączką jest podwieszany sufit niestety nie wygłoszony i ma nieprzyjemna tendencje przy wyższym natężeniu wchodzić w rezonans.
Muzyki słucham przeróżnej od Dane Koz, Brinkmanship, przez celtyckie klimaty typu Clanad, poprzez Queen Dire Straits, po mocniejsze brzmienie typu System... Wszystko co daje mi przyjemność że słuchania muzyki... Lubie akustyczne klimaty gitarowe... Czyste subtelne szczegółowe brzmienie... Standy mam robione przez znajomego "audiofila" wys. 80 cm - jest pasjonata więc myślę że są ok... Ktoś kto ma sprzęt za 150 tys a nie należy do zamożnych musi mieć fantazje i pasję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na Allegro oraz w ogłoszeniach. Znalazłem tylko dwie pary kolumn. Nowsze monitory
http://allegro.pl/tannoy-revolution-dc6-le...5170207582.html
Bardzo fajnie grają, mniej więcej jak w opisie, bo oczywiście zależy co do nich podłączymy.

Ale ja bardziej namawiam na... małe podłogówki Totem Sttaf. Właściwie to bardziej jakby monitory przedłużone do wielkości podłogowej.
Są na pewno lepsze od Tannoy'ów. Bardzo muzykalne, o świetnej, lekko oceplonej barwie, naturalnej przestrzenności, i kiedy trzeba dużym dźwięku. A standy zachowasz gdy następnym razem będziesz kupował kolumny (może właśnie Totema) lub sprzedasz.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/09/185729.php
Jeśli chcesz mogę podesłać Ci dobrą recenzję tych kolumn, ale podaj swój adres mailowy na PW.

Albo też szukaj czegoś jeszcze na ebayu. Może trafią się jakieś niedrogie Xaviany albo Castle czy Spendory?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...