Skocz do zawartości

Creative inspire p5800


zonk31

Recommended Posts

Bo to sprzęt komputerowy 5.1, a nie kino domowe ? Co by Ci dał wzmacniacz do takich głośników, boję się domyślać.
Kolejnym problemem mogą być połączenia, wyjście audio w tv jest pewnie optyczne, od biedy słuchawkowe -stereo.
Inna sprawa większośc programów w tv to stereo, a nie prawdziwe 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogo niestety icon_smile.gif
Napiszę ponownie żeby nie zakładać drugiego tematu:
Mam możliwość wymiany tych Inspire na kino domowe pioneer xv-dv313, niestety nie ma on wejścia HDMI
telewizor ma wyjścia takie jak:
1. 3xHDMI
2. SCART
3. PC IN
4. PC AUDIO
5. RF
6. CI SLOT (MINI AV MINI YPbPr)
7. COAXIAL
8. Head Phone
Spośród tych wszystkich gniazd w TV nie wiem do czego służą nr 6 oraz 7.
Czy coaxial to jest gniazdo światłowodowe ? Czy przez to gniazdo dam radę podłączyć to kino domowe ?
bardzo przepraszam za tak banalne pytania ale raz umoczyłem kaskę i nie mam zamiaru ciągać się z tymi głośnikami INSPIRE a wymiana odbyłaby się w moim rodzimym mieście.
Pomóżcie proszę, pozdrawiam


//EDIT

Telewizor jest firmy LEVEL 6340 Digital Led TV (proszę bez hejtu)

//Edit 2

Dobra, przeszukałem troszkę internety i coaxial jest rodzajem kabla koncentrycznego do przesyłania różnego rodzaju sygnału, od telewizji kablowej poprzez audio/video czy internet.
martwi mnie tylko czy tego typu podłączenie obsłuży wszystkie głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Posiłkowałem się zdjęciem modelu pionka z sieci, nieciekawie...
W tym pionku masz wejście optyczne ( in optical audio ) dla sygnału audio dla tv, czyli jak grasz w gry ps3, czy ogladasz program w tv mozesz sobie nagłośnić .
Natomiast jeśli nie ma w tv wyjścia optycznego ( nie wpisałeś, dziwne) to audio z tv mozesz wyprowadzić wyjściem słuchawkowym, kupić kabel minijack na 2rca ( masz wejscie in audio w pionku) dźwięk będzie stereo, albo pseudo 5.1 czyli takie w typie starego dolby prologic .

Natomiast filmy odtwarzane na pionku odrazu bedą nagłaśniane. W takich starych grajkach nie ma raczej wejścia hdmi, zresztą co tu mówić o wejściu jak nie widzę wyjścia sygnału( obraz i audio) po hdmi tylko euro... Model jest dość leciwy , obraz na tv nie bedzie fullhd 1920, czy nawet HD 1280, tylko pewnie zwykłe Pal 600 linii, oby był z tych miękkich, a nie pikselowatych.

Coaxiala z tego co widzę to w pionku nie masz, wejście IN masz optyczne( tylko tv chyba nie ma) . Oj szkoda obraz raczej pzreciętny będzie , wejść i wyjść nowoczesnych brak tak dla audio jak i dla obrazu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coaxialem nazywa się zwykle złacze SPDIF i jest to złącze cyfrowe tylko dla dźwięku ( również wielokanałowego ) Jest nim pojedynczy zwykły chinch ( czasem BNC ). Optyczne złącze to Toslink i transmitowany nimi jest ten sam sygnał. Tyle że w jednym wypadku pojawia się i znika napięcie 0,5V a w drugim zapala się i gaśnie dioda świecąca emitująca światło o określonej długości fali. Żeby połączyć jedno z drugim potrzebny jest do tego celu specjalny konwerter, a to dodatkowe jakieś 100 zł i 2 przewody zamiast jednego.Przewód cyfrowy elektryczny musi mieć impedancje falową 75Ohm i nie każdy dowolny chinch się do tego nada. Idealne było by do tego coś co ma wejście coaxialne. Nie jest to nic niezwykłego. Takie wejście widziałem w kinie domowym z Biedronki za 249zł z przed jakiś 10ciu lat. Obecnie wejścia cyfrowe można spotkać również w głośnikach do komputera. Jeśli chodzi o zintegrowane kina domowe , to w tym wypadku trzeba uwazac bo często złącza cyfrowe na ich tylnej ściance to wyjścia. I wtedy nie da rady, oba samce icon_smile.gif A ten LEVEL 6340 to taki sam TV jak inne LCD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za fachowe i przydatne odpowiedzi.
Nie mam wejscia optycznego, wymienilem wszystkie ktore sa dostepne w tym tv.
Czyli reasumujac najlepszym wyjsciem bedzie zakup kina domowego z hdmi?
Mam 3x gniazda hdmi a pod nimi podpiete sa 2x konsola do gier i dekoder nc+

Sa jakies rozdzielacze zebym nie musial sie przepinac?
I czy w końcu tym kablem Coaxial dam radę podpiąć się pod opticala ?
Do jednen z konsol mam specjalny kanel w ktory mozna wtyknac kabel optyczny chociaż na niewiele mi sie to zda gdyz chce miec wszystkie te sprzety naglosnione pod kino do.owe a nie sama konsole...
Pomocy:-(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorów z zasady nie wyposaża się w wyjścia hdmi. I Twój TV zapewne go nie ma. W nowych TV często można spotkać jedno wejście z opisem ARC. Jeśli masz takie wejście, to umożliwia ono wyprowadzenie audio w formie cyfrowej do podłączonego do niego wzmacniacza ( lub kina zintegrowanego ). Jednak do tego taki wzmacniacz również musi obsługiwać tą technologie. Wymagany jest do tego przewód hdmi o specyfikacji 1.4 lub wyższej. To jeśli chodzi o podłączenie HDMI.
Za to pisałem żm że cokolwiek co podłączysz przewodem cyfrowym audio do Twojego telewizora będzie mogło dawać dźwięk przekazany ta drogą. Jeśli masz wyjście z TV coaxialne to to co ma dawać dźwięk również musi mieć wejście cyfrowe. Najprościej jest , kiedy to wejście jest tego samego typu , czyli coaxial. Jeśli Twój TV nie obsługuje ARC to tak czy siak musisz użyć takiego wyjścia. Jeśli podłączasz amplituner kina domowego bez ARC to kiedy oglądasz TV i chcesz słyszeć dźwięk z filmu z TV , to musisz użyć takiego przewodu cyfrowego. Pisałem tez że jeśli masz wyjście z TV coaxialne a wejście w kinie domowym masz optyczne to można kupić konwerter, który umożliwi takie podłączenie. Taki konwerter kosztuje jednak około 100zł. Podłączasz wtedy wyjście TV do konwertera coaxialem i konwerter dalej do kina swiatłowodem. Potrzeba do tego w takim przypadku 2 przewody zamiast jednego i konwerter. Najprościej by było żebyś miał kino domowe z wejściem koaxialnym lub zestaw głośników komputerowych z takim wejściem. Jeśli Twój TV nie posiada wejścia hdmi z ARC to nic tu połączenie hdmi nie da. No chyba że masz kilka wejść hdmi w kinie domowym i wszystko będziesz podłączał przez nie. TV bez dodatkowego kabla nie usłyszysz w głośnikach kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chyba sie zdecyduje na ten konwerter bo kobieta drze sie juz drugi dzien. Podeslalbt ktos link do w miarw taniego konwertera ktory na pewno zadziala? Nie chce sie wpierdzielac w dodatkowe koszta wiec zdaje sie na wasza fachowa pomoc icon_smile.gif

Przyznam szczerze ze najbardziej byloby wygodnie kupic cos takiego na terenie Łodzi zebym mogl w razie czego to oddac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@UP
Zamówiłem coś takiego, co o tym sądzicie ? oczywiście do tego kina domowego pioneer
http://allegro.pl/konwerter-s-pdif-coaxial...5113641285.html



To w końcu w tym kinie Pioneera masz wejście optyczne czy wyjście ?
Jeśli masz tam również wyjście , to taki konwerter nic nie da.
Takie podłączenie ma sens tylko wtedy gdy w kinie domowym jest wejście optyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...