Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze gramofonu


Recommended Posts

Cytat

Nie rozumiem propozycji ceny, to raz....

Cenę w ogłoszeniu podali tylko po to, by jakaś była...
A w rzeczywistości - cena zależy zapewne od zakresu robót i z "1 zł" nie będzie miała wiele wspólnego.
W innym ogłoszeniu o naprawach głośników - nie dali żadnej ceny. A gratis to raczej nie zrobią.

Jakoś mi to nie przeszkadza - i tak przed oddaniem do naprawy/wysyłką trzeba doprecyzować ofertę i szczegółowo uzgodnić warunki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No tak, ale sensowniej byłoby napisać 40 zł, choćby jako cenę startową usługi, to jak włączenie się pierwszej stawki za trzaśnięciem drzwi taksówki, lub umowna opłata za ekspertyzę sprzętu, itp.
Może podchodzę sceptycznie do takich rzeczy, ale osobiście ciężko byłoby mi się odważyć wysłać pokrywę mojego ulubionego gramofonu, gdzieś daleko w Polskę i nie wiedzieć jaki będzie efekt, aż się nie przekonam po jej odesłaniu.
Hmmm, no sam nie wiem ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę, że ile by nie siedzieć / polerować samemu pokrywy to nigdy nie uda się osiągnąć wymarzonego ideału. niestety.
z czego obecnie jestem bardzo zadowolony - z tego, że przerobiłem zawiasy. finalnie myślę, że z polerowania pokrywy skończy się na oklejeniu folią. w końcu pokrywa nie jest w stanie całkiem tragicznym (no rewelacja też z niej nie jest). nie ma co przesadzać. z czasem jak będę chciał zmienić gramofon na lepszy (i zapewne sporo droższy) wtedy poszukam ideału. a ten niech gra i się nie psuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panowie, mam pytanie. Kupiłem parę płyt i w "gratisie" dostałem sporo singli. Niektóre mają "szeroki" środek, inne normalny, tak jak lp. Jako, że nie mam nakładki do tych "szerokich" to próbowałem włączyć te "normalne".
Oczywiście, przestawiłem prędkość na 45. W czym problem -> przy uruchomieniu przykładałem ramię do początku singla, ale ono się trochę cofa i "jedzie" po macie. I tak w kilku singlach. Czyżby mój gramofon nie miał opcji/możliwości odsłuchu singli?
(technics sl bd 3)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
witam po długiej przerwie icon_smile.gif

muzyka z winyla wciągnęła mnie całkowicie, regularnie odwiedzam giełdy muzyczne w swoim mieście jak również "szperam" na pewnym serwisie o nazwie zaczynającej się na alle...
trochę płyt już uzbierałem.

ostatnio mój wzmacniacz znów zaczął niedomagać. poprosiłem zaprzyjaźnionego elektronika żeby do niego zajrzał... okazało się, że to były jego ostatnie podrygi (wzmacniacza, bo kolega ma się dobrze), ktoś już podobno przy nim wiele razy grzebał i to dość mało umiejętnie.
pozbyłem się więc go. w jego miejsce obecnie mam wzmacniacz firmy Fisher standard & studio CA 440, w komplecie dostałem też do niego tuner (również Fisher FM 440). Na moje ucho obecny wzmacniacz wydobywa więcej i lepsze dźwięki z płyt niż tamten i jest przynajmniej o połowę lżejszy od swojego poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Być może ma lepszy wzmacniacz gramofonowy, nie pamiętam jaki wzmacniacz miałeś wcześniej.
Czasami warto zainwestować w zewnętrzny wzmacniacz gramofonowy, bo z reguły powinien być on lepszy niż ten wbudowany we wzmacniaczu, ale to nie do końca zawsze się sprawdza. Czasami wzmacniacze mają wbudowane bardzo dobre pre gramofonowe i takie zewnętrzne, albo nie brzmi lepiej, albo jest porównywalne do tego we wzmacniaczu. No może gdyby było to pre lampowe, ale to już kwestia domysłów, bo sam nie próbowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...