Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze gramofonu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

przed chwilą zakończyłem próbne podłączenie całości icon_smile.gif no cóż... pierwsze razy zawsze są emocjonalne icon_wink.gif
wrażenia - rewelacja, cały rytuał z płytą itd. muzyka wciąż gra... moc sprzętu poraża, wzmacniacz ledwo ustawiony na 2 - 2,5 (w skali do 10), a słychać przed domem.
jak skończę wreszcie remont pokoju to poustawiam wszystko na właściwe miejsca. obecnie całość stoi "na partyzanta".
kabel do głośników - no jest kawał kabla do ułożenia icon_smile.gif
zostanie podkleić wpusty zawiasów w pokrywie i oby już nic się nie psuło, a wszystko cieszyło ucho.

w moim odczuciu wkładka i igła grają dość przyzwoicie, ale ja się nie znam. najprawdopodobniej i tak je wymienię na nowe. i tu pojawia się pytanie - czy wymiana wkładki t4p i igły jest trudna? jest jakiś poradnik dla ludzi, którzy będą to robić po raz pierwszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, już zapomniałem co masz za kolumny i wzmacniacz...
No to się cieszę, że jesteś zadowolony. Wkładki na razie bym nie ruszał. Póki co, nie masz jeszcze wszystkiego ustawionego w pokoju. Jak ustawisz, to posłuchaj sobie trochę osłuchaj się z brzmieniem. Wtedy po wymianie wkładki zauważysz różnicę, będziesz wiedział co poprawić, jakiej wkładki szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądra rada, dziękuję. z moim charakterem to już jutro z rana gnałbym do sklepu żeby zamówić... icon_wink.gif
wzmacniacz Kenwood KA-7X, kolumny JAMO D 160

gramofon jest ekstra, najbardziej mi się podoba jak po skończeniu płyty się wyłącza, i stroboskop jest bajerancki icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
przepraszam, za takie głupie wpisy, ale jak na razie mocno mnie cieszy całość icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze jest czytac ze ktos jest zadowolony z osiagnietego brzmienia poprzez wymiane sprzetu audio. Ciesz sie osobiscie tym ze podoba Ci sie brzmienie analogu. Sam jestem wielkim fanem czarnej plyty. Ale najwazniejsze ze moglismy w jakikolwiek sposob Ci doradzic. Czekamy na fotki i dalsze wrazenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zacny, jest na prawdę niezłym gramofonem w swojej cenie. Mam nadzieję, że będzie dobrze Ci służył. A co z pokrywą ? Naprawiona, skleiłeś, dorobiłeś te blaszki ? Jak ogólnie stan wizualny gramofonu, ma jakieś zadrapania, obicia ? Pokrywa chyba jest w dobrym stanie, tak ? Jakby miała jakieś drobne ryski, to możesz kupić pastę polerską, nałożyć trochę i wypolerować. Zawsze coś pomoże, tylko nie radzę zmatowić papierem ściernym. Jak tak zrobiłem na próbę i żałowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skleiłem acrifixem i trzyma się dość nieźle, przygotowałem aluminiowe blaszki i leżą i czekają na połączenie z pokrywą. chyba dzisiaj się za to wezmę.
gramofon wizualnie naprawdę dobrze wygląda jak na swoje lata. pokrywa nie jest porysowana, ma jakieś delikatne plamki, które można "zdjąć" pastą polerską. najprawdopodobniej zaopatrzę się w pastę i doprowadzę pokrywę do stanu "prawie jak nówka".
wiesz, że w pierwszym momencie jak myślałem o polerowaniu pokrywy to przeszło mi przez myśl, żeby ją lekko zmatować icon_wink.gif

arti wczoraj było pierwsze użycie szczoteczki i płynu do igły. gramofon gra chwilowo bez pokrywy i w którymś momencie zaczęło bardzo dziwnie i "ciężko" czytać płytę. trochę spanikowałem ale obejrzałem igłę i był na niej "kłaczek". po czyszczeniu gramofon zagrał jak nowy icon_smile.gif

płytę można czyścić po położeniu na talerz? do tej pory wyciągałem płyty z kopert i trzymając je na środku "przejeżdżałem" czyścikiem (fakt, że takie trzymanie jest strasznie niewygodne i dość trudne)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wiesz, że w pierwszym momencie jak myślałem o polerowaniu pokrywy to przeszło mi przez myśl, żeby ją lekko zmatować icon_wink.gif


Nie polecam. Wiem, że można wypolerować pokrywę idealnie. Nawet widziałem ostatnio aukcję, w której człowiek oferował takie usługi. Pisał, że możliwe do usunięcia są nawet głębokie rysy. Szacunek dla niego za takie działanie, bo jak pisze, to znaczy, że może i potrafi to zrobić.
Ja podjąłem się polerowania pokrywy w gramofonie mojego teścia. Nie była bardzo porysowana, w sumie to nie maiła rys, tylko kilka takich małych kropek prawie niewidocznych. Ale dla mnie były widoczne. Kupiłem papier P1000, P1200 i P2000. Zmatowiłem to miejsce, Polerowałem to przez dwa dni. Łącznie kilka godzin. Nakładanie pasty i polerowanie, nakładanie i polerowanie ...
Potem pojawiły się smugi po polerowaniu. Zacząłem zmieniać szmatki, pasty i finalnie się udało jakoś to doprowadzić do porządku, ale już drugi raz się tego raczej nie podejmę. Tak w kwestii przestrogi.

Cytat

płytę można czyścić po położeniu na talerz?


Tak będzie najwygodniej. Ja tak robię. Nakładam płytę na talerz i włączam gramofon. Przykładam szczoteczkę i wszystko ładnie schodzi. Pyłki na igle to normalna sprawa. szczególniej jeżeli płyta jest zakurzona. Wystarczy podnieść ramię i zdmuchnąć kłębek kurzu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wam cały czas dowiaduję się czegoś nowego i przydatnego icon_smile.gif

zawias jest pasowany do wpustu idealnie, nie ma żadnego luzu. ledwo wchodzi klejona strona (a i to po lekkim nacisku, bo przy klejeniu lekko ponadlewałem z góry i z dołu żeby wzmocnić). więc aluminiowe podkładki się nie mieszczą. mogę spróbować zebrać je całkowicie z grubości, ale wtedy zostanie coś grubości cieniutkiej serwetki, ewentualnie odrobinę zjechać z grubości wpustów ale nie wiem czy jest sens niszczenia pokrywy w ten sposób. przydałoby się wzmocnić wpusty ale może z drugiej strony przy uważnym (czytaj: ostrożnym) unoszeniu i opuszczaniu pokrywy sam klej da radę ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zostaw jak jest. Jeżeli użyłeś mocnego kleju, to powinno wytrzymać. Tym bardziej że nadlałeś dodatkowo miejsce pęknięcia, więc przy normalnym użytkowaniu nie powinno być problemu. Szkoda, że blaszki się nie mieszczą, ale w sumie ścinanie powierzchni zawiasu pokrywy, tak aby zmieści tam blaszkę, mija się z celem. W takim przypadku osłabiłbyś miejsce przyczepu zawiasów do samej pokrywy. Lepiej żeby tam nic nie pękało. Mam nadzieję, że przyszła eksploatacja będzie przebiegać bez dodatkowych ekscesów.
Czekamy na foto icon_wink.gif.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpust na razie się trzyma. zdjęcie mogę jakieś wrzucić, tylko że remont jeszcze nie ukończony, bo stolarz może się pojawić do końca miesiąca icon_wink.gif

mam pytanie - dlaczego na niektórych płytach przy niektórych utworach nagle samo się robi głośniej? i to sporo. wcześniej podejrzewałem domowników, że to oni sobie podgłaśniają bo im się kawałek podoba, a oni myśleli że to ja. wygląda to tak, że na chwilę robi się dużo dużo głośniej niż ustawione na potencjometrze, a za parę sekund głośność wraca do ustawionego poziomu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak na razie tylko gramofon jest spięty ze wzmacniaczem. przesłuchałem dodatkowo jeszcze 3 płyty całe i na nich tego zjawiska nie zaobserwowałem. jak się zdarzy jeszcze na jakiejś płycie to chyba zacznę podejrzewać na poważnie, że potencjometr od głośności "nie trzyma".

z najnowszych "newsów" - pochwaliłem zaczep, że się ładnie trzyma. przed chwilą przestał. zatrzeszczał i puścił w miejscu klejenia. albo zeszlifuję oba i będę tylko nakładał pokrywę albo pokuszę się o zrobienie czegoś takiego:

3 i 4 zdjęcie od góry http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=337557
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to estetycznie i z pewnością będzie mocniejsze niż oryginał, to pewne. Musisz tylko znaleźć kogoś kto wykona dla ciebie takie zawiasy (nic skomplikowanego pod warunkiem że ma się miejsce i narzędzia).
Co do psikusowania głośności to musisz obserwować. Nie wydaje mi się aby to była wina płyt. Raczej stawiałbym na wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby podłączyć inne urządzenie, z drugiej strony skoro przeszło to może tak zostanie icon_wink.gif choć ja w to nie wierzę.

Pomysł z zawiasem super, pod warunkiem, że potrafisz to zrobić w miarę estetycznie.

Mam dwa zestawy muzyczne, jeden w miarę nowy i drugi (ciągle ewoluuje) vintage (bawi mnie nadużywanie ostatnio tego określenia). Nowy gra i nic poza tym, w starym co jakiś czas coś trzeba zrobić, poprawić. Zabawa w starocie ma swoje uroki icon_smile.gif Mnie takie dłubanie akurat kręci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...